شرکت فنی مهندسی آمیتیس

(amitistech )

شرکت فنی مهندسی آمیتیس

11 ماه پیش

روش های حذف کلرروش های حذف کلر از آب آشامیدنی

همانطور که در مقالات قبلی اشاره شد برای از بین بردن میکروب های داخل آب از روش کلر زنی که یک روش ساده و ارزان قیمت است استفاده می شود. با توجه به اینکه کلر اضافی موجود در آب باعث ایجاد بیماری های پوستی، آسم، تنگی نفس و در دراز مدت سرطان را به دنبال دارد بنابراین باید این کلر را در نقطه مصرب از آب حذف کنیم.

در این مقاله به روش های مختلف حذف کلر از آب می پردازیم:روش جوشاندن برای حذف کلر

ساده ترین راهی که از قدیم هم برای از بین بردن میکروب های داخل آب استفاده میشده روش جوشاندن آب می باشد. با جوشاندن به مقدار کافی می توان بسیاری از میکروب ها را از بین برد و کلر را از آب آشامیدنی حذف کرد ولی بسیاری از مواد آلی در آب باقی می ماند و با روش های سنتی قابل حذف نمی باشند.

در هنگام حذف کلر با استفاده از حرارت به این نکته توجه کنید که مقداری آب بواسطه جوشیدن و بخار شدن از بین می رود. آب جوشیده شده بلافاصله قابل استفاده نیست و باید تا خنکی آب صبر کرد و اینکه جوشاندن خود شامل هزینه و اتلاف انرژی است که در دراز مدت مقرون به صرفه نمی باشد.

بنابراین روش جوشاندن برای تصفیه آب خیلی مناسب نمی باشد.حذف کلر از آب آشامیدنی با استفاده از آب لیمو

روش بعدی برای حذف کلر استفاده از آب لیمو می باشد به این ترتیب که قبل از نوشیدن آب شهری به آن چند قطره آب اضافه کنید. آب لیمو طعم و رنگ آب را عوض نمی کند ولی باعث از بین رفتن کلر موجود در آب می شود.

با استفاده از آب لیمو ترش می توان کلر را از آب آشامیدن حذف کرد ولی [لینک]
[ادامه...]

شرکت فنی مهندسی آمیتیس

11 ماه پیش

فواید کلر موجود در آب

مضرات کلر موجود در آبهمانطور که می دانید بخش اعظم آب لوله کشی از آب رودخانه ها و سفره های زیر تامین می شود ولی این آب دارای آلودگی و میکروب هایی است که بدون تصفیه قادر به استفاده نمی باشد. بنابراین باید قبل از مصرف میکروب های آب را حدف کرد.

کلر امروزه جزء اصلی ترین ماده به عنوان روش های گند زدا محسوب می شود. همانطور که می دانید کلر علاوه بر فوایدی که دارد دارای معایبی نیز است که پزشکان تاکید بسیار زیادی بر حذف کلر در نقطه مصرف دارند، در این مقاله سعی داریم به فواید کلر در آب و ضررهای کلر در آب بپردازیم.

کلر برای اولین بار در شیکاکو برای حذف بیماری وبا به آب افزوده شد ولی امروزه در بیشتر شهرهای پیشرفته دنیا نظیر فرانسه، کانادا و آلمان از سیستم ازن زنی به جای کلر زنی که دارای معایب بسیار کمتری است استفاده می شود.فواید کلر
•تزریق کلر ارزان ترین روش برای ضد عفونی و از بین بردن میکروب های آب، جهت مصارف شرب می باشد.
•کلر اضافی که در تصفیه خانه ها به آب افزوده می شود برای از بین بردن میکروب های احتمالی می باشد که در مسیر توزیع ممکن است به آب افزوده شود.معایب و مضرات کلرزنی
•کلر اضافی که به آب تزریق می شود با مواد آلی موجود در آب ترکیب شیمیایی ایجاد کرده و تری هالومتان را تولید می کند، در واقع این تری هالومتان ها محصول خطرناک کلر زنی می باشد. تحقیقات به دست آمده نشان می دهد این ماده سرطان زا می باشد. طی تحقیقاتی که در آمریکا انجام شد به این نتیجه رسیدند که ۱۵ تا ۳۵ درصد افرادی که از آب های حاوی کلر استفاده می کنند دپار انواع سرطان می شوند. حتی دوش گ [لینک]
[ادامه...]

شرکت فنی مهندسی آمیتیس

11 ماه پیش

کلر چیست


تاریخچه کلرکلر چیست

کلر یا Chlorine یک ماده شیمیایی سمی و کشنده می باشد که به اختصار به صورت CL نمایش داده می شود

کلر اولین بار توسط یک دانشمند سوئدی به نام کارل (Carl Wilhelm Scheele) در سال ۱۷۷۴ میلادی کشف گردید.

کلر خالص به صورت گازی سبز رنگ وجود دارد و در واقع کلر برگرفته از کلمه chloros به معنی سبز مایل به زرد می باشد. این گاز دارای بوی بسیار بد، سمی و خطرناک می باشد، وایتکس از مشتقات کلر است.تا اینجا با تاریخچه کار آشنا شدیم و متوجه شدیم که کلر چیست، در ادامه با کاربردهای کلر آشنا می شویم
کاربرد های کلر

از کلر CL بیشتر به عنوان گند زدایی و ضد عفونی کننده(نمونه بارز آن استفاده در استخر ها)، اکسید و سفید کننده استفاده می شود و همچنین در ساخت بسیاری از وسایل نظیر محصولات کاغذی، حشره و آفت کش ها، فراورده های نفتی، ساخت وسایل پلاستیکی و… کاربرد دارد.

کلر CL ماده ای بسیاز ارزان می باشد که به راحتی با عبور جریان برق از نمک طعام NACL بدست می آید.

اولین بار آلمانی ها در سال ۱۹۱۵ در جنگ جهانی اول که بین آلمانی ها و متفقین رخ داد از این ماده سمی و کشنده استفاده کردند.

در جنگ جهانی دوم با اینکه متفتین انبار های بسیار زیادی از کلر CL داشتند ولی از آن ها استفاده نکردند.

ترکیبات کلر مانند نمک طعام و NACL که به وفور در طبیعت یافت می شود. با توجه به اینکه کلر بسیار سمی و خطر ناک است ولی استفاده درست و صحیح آن بسیار کارامد و مفید می باشد. بیشترین استفاده از کلر Chlorine در تصفیه خانه ها برای تصفیه آب آشامیدنی و از [لینک]
[ادامه...]

شرکت فنی مهندسی آمیتیس

11 ماه پیش

وظایف آب سالم در بدن انسان
نقش آب در بدن انسان


تمامی بافت های بدن برای عملکرد صحیح نیاز به آب دارند. از این رو آب نقش حیاتی در حیات و بقاء بدن دارد و بدون آب یعنی مرگ. پزشکان توصیه می کنند روزانه حداقل ۸ لیوان یا ۲ لیتر آب تصفیه شده میل نمایید. جالب است بدانید بیشترین آب بدن از طریق ادرار و تعرق از بین می رود.

با توجه به سن افراد، محیط زندگی و فعالیت بدنی که انجام می دهید نیاز به آب سالم و تصفیه شده تفاوت دارد. اگر به میزان کافی آب وارد بدن نشود کلیه ها بدن را به حالت SAVING برده از خروج آب توسط کلیه ها جلوگیری به عمل می آید در نتیجه سموم در بدن باقی می ماندوظایف آب سالم در بدن انسان
آب در خون، ریه ها، ریه، مغز و استخوان ها وجود دارد و در کل ۷۲ در صد کل وزن بدن را آب تشکیل می دهد.فواید آب سالم و تصفیه شده در بدن انسان
سم زدایی و از بین بردن میکرب های بدن
افزایش انرژی بدن به واسطه افزایش مقدار اکسیژن در بدن
تنظیم درجه حرارت بدن
انتقال سریع مواد مغذی و ویتامین ها
بالا بردن ضریب هوشی و استعداد کودکان
عملکرد صحیح بافت های بدن
کمک به از بین بردن چربی ها و لاغر شدن
از بین بردن سرگیجه و سردرد
نوشیدن روزانه ۸ لیوان آب در شبانه روز خشکی پوست، خارش، چین و چروک پوست را از بین می برد.
عوارض کم آبی در بدن
عدم نوشیدن آب کافی در بدن عوارض زیر را به دنبال دارد:

سردرد و سرگیجه های شدید
کسلی و بی حالی بدن
کند ذهنی و اختلالات عصبی
خشک شدن بینی و خون ریزی
ادرار به زرگ پررنگ شده و در گاهی موارد با سوزش همراه می [لینک]
[ادامه...]

شرکت فنی مهندسی آمیتیس

11 ماه پیش

دستگاه تصفیه آب خانگی توانایی حذف چه نوع آلاینده هایی را دارد
دستگاه تصفیه آب خانگی یک مد است یا ضرورت
آیا شما به دستگاه تصفیه آب خانگی احتیاج دارید
دلایل نیاز به دستگاه تصفیه آب خانگی


همانطور که می دانید بیش از ۷۰ درصد بدن انسان از آب تشکیل شده است از این رو نقش اساسی برای بقاء انسان دارد. کیفیت آب مصرفی بسیار مهم است و نقش تعیین کننده ای روی سلامتی شما دارد. با توجه به آلوده بودن آب شهری عده ای به مصرف آب معدنی (آب بطری) روی آورده اند.اما باید توجه کرد که آب بطری خیلی سالم نیست و در دراز مدت اثرات زیان باری را بر روی سلامتی شما می گذارد. هر کس به شخصه مسئول سلامتی خود می باشد، شما ابتدا باید نسبت به آلودگی های درون آب اطلاعات کسب کنید تا بتوانید بهترین روش تصفیه بر اساس نوع آلودگی انتخاب کنید.

صرفه به خاطر این که آب ها درون بسته بندی می باشند نمی توان به آن ها اعتماد کرد.مقاله پیشنهادی: مقایسه دستگاه تصفیه آب خانگی و آب معدنیرشد جمعیت و صنعتی شدن شهر ها و افزایش تعداد کارخانه ها باعث پایین آمدن کیفیت آب شده است و بسیاری از آلاینده ها توسط انسان به آب افزوده شده است.تنها راه حذف این آلاینده ها از آب استفاده از دستگاه تصفیه آیب خانگی می باشد.

اگر هنوز به ضرورت نیاز به دستگاه تصفیه آب خانگی شک دارید ادامه مقاله را مطالعه کنید.

تحقیقات بر روی ۵۰۰۰ نفر از افراد آمریکایی نشان دهنده این است که از هر سه نفر یک نفر دچار سرطان می باشد، این در صورتی است که در سال ۱۹۰۰ از هر ۵۰ نفر یک نفر سرطان داشت. پژوهش ها نشان دهنده این است که آب نقش خیلی مهمی در ایجاد سرطان دارد.

[لینک]
[ادامه...]

شرکت فنی مهندسی آمیتیس

11 ماه پیش

حقایقی درباره آب آشامیدنی
آلاینده های آب آشامیدنی
در این مقاله سعی داریم تا شما را با حقایقی درباره آب آشامیدنی آشنا کنیم، تا چند سال پیش مسئله اصلی و انواع جنگ ها بر سر نفت و انرژی بود ولی امروزه به خاطر بحران آب و کم آبی جای نفت و آب باهم عوض شده است. آب یک سرمایه ملی است که هیچ جایگزینی ندارد. از این رو در حفظ و نگهداری آن باید تلاش فراوان شود. با توجه به اینکه بیش از ۷۰ درصد بدن انسان از آب تشکیل شده است از این رو آب نقش اساسی در زندگی انسان دارد.آب ناسالم، یک معضل جهانی
با رشد جوامع بشری و توسعه صنایع مختلف، فعالیت انسانی باعث آلوده شدن آب های زیر زمینی که مهم ترین منبع تامین آب شرب انسان ها می باشد شده است. تامین آب شرب در آینده ای نه چندان دور به مهم ترین مساله تبدیل می شود و بسیاری از جنگ ها و خون ریزی ها بر اثر قحطی آب رخ خواهد داد.

مهم ترین و اصلی ترین دلیل آب ها و چشمه های زیر زمینی به خاطر وارد شدن فاظلاب انسانی و صنعتی، انواع شوینده ها، کود های شیمیایی و انسانی به درون اعماق زمین می باشد.

همچنین آب ناشی از ذوب شدن برف و یخ نیز سموم و فلزات سنگین نظیر سرب،نیترات و نیتریت، آرسنیک و… را به درون این چاه ها می برد.

این آلاینده محلول در آب می باشند و فقط با روش های نوین تصفیه مانند روش اسمز معکوس قادر به جداسازی می باشند.و با توجه به هزینه ساخت و نگهداری بسیار بالایی که دارد برای دولت مقرون به صرفه نیست که در تصفیه خانه ها از این روش برای تصفیه آب استفاده کند. چون طی تحقیقات به عمل آمده متوسط مصرف روزانه هر فرد ۲۵۰ لیتر در شبانه روز می باشد که بیشتر این آب برای شستشوی لباس و ظروف، استحمام و… مصرف می شود و فقط ۲ یا ۳ لیتر [لینک]
[ادامه...]

ادامه... دوستان
 • مهدی مدح خوان
 • کاست من
 • مهرشاد حسنی
 • پر پرواز
 • انشرلی .......
 • فقط خدا ...
 • سارا حسینی
 • ♥مهدی نصیری♥
 • s@jj@d fatehi
 • رضا حسینی زن میخوام
 • امیر علیزاده
 • تیام آسمانی
 • مجتبی محمودی
 • nima moradi
 • عصر یخی
 • sobhan ....
258 هواداران
بازدیدکنندگان