پرینتر سه بعدی

(arka3dprint )

پرینتر سه بعدی

1 سال و 10 ماه قبل
 • پرینت سه بعدی
...
پرینت سه بعدی
خدمات پرینت سه بعدی
پرینت سه بعدی چیست
کاربرد پرینت سه بعدی
هز
 • پرینت سه بعدی
  ...
  پرینت سه بعدی
  خدمات پرینت سه بعدی
  پرینت سه بعدی چیست
  کاربرد پرینت سه بعدی
  هزینه پرینت سه بعدی
  تکنولوژی پرینت سه بعدی
  فناوری پرینت سه بعدی
  فروش فیلامنت
  روش سفارش پرینت
  روش های مختلف پرینت سه بعدی [لینک]

  • CUCTUS : سَلآم لطفا بیا گروهـ اول پروفم (ghalb)

   1 سال و 10 ماه قبل

  پرینتر سه بعدی

  1 سال و 10 ماه قبل
 • چاپگر سه بعدی
.....
چاپگر سه بعدی
چاپگرهای سه بعدی
فروش چاپگر سه بعدی
قیمت چاپگر سه بعدی
کاربر
 • چاپگر سه بعدی
  .....
  چاپگر سه بعدی
  چاپگرهای سه بعدی
  فروش چاپگر سه بعدی
  قیمت چاپگر سه بعدی
  کاربرد چاپگر سه بعدی
  فناوری چاپگر سه بعدی
  فروش چاپگرهای سه بعدی
  خرید چاپگر سه بعدی
  انواع چاپگر سه بعدی
  چاپگر سه بعدی چیست [لینک]

  پرینتر سه بعدی

  1 سال و 10 ماه قبل
 • پرینتر سه بعدی
.......
پرینتر سه بعدی
فروش پرینتر سه بعدی
پرینترهای سه بعدی
فروش پرینترهای سه ب
 • پرینتر سه بعدی
  .......
  پرینتر سه بعدی
  فروش پرینتر سه بعدی
  پرینترهای سه بعدی
  فروش پرینترهای سه بعدی
  قیمت پرینتر سه بعدی
  خرید پرینتر سه بعدی
  پرینتر سه بعدی چیست
  انواع پرینتر سه بعدی
  کاربرد پرینتر سه بعدی
  فناوری پرینتر سه بعدی
  تاریخچه پرینتر سه بعدی
  پرینتر سه بعدی آرکا
  استفاده از پرینتر سه بعدی [لینک]

  چاپگرهای سه بعدی
  .....
  ماشین های هوشمند تولید کننده چاپگر سه بعدی در ایران

  قدمت چاپگرهای سه بعدی در جهان کمتر از بیست سال است. این چاپگرها در صنایع مختلف کاربرد دارند و ماشین های هوشمند به عنوان یک شرکت دانش بنیان اولین خط تولید چاپگرهای سه بعدی در ایران را راه اندازی کرده است و با توجه به نیاز صنایع و مصرف کنندگان محصولات خود را روانه بازار می کند.

  چاپگر سه بعدی یکی از فناوری های نو ظهور است و این قابلیت را ایجاد می کند که هر گونه جسم سه بعدی را با هر نوع پیچیدگی تولید کند و برای این کار لازم است تنها شکل مورد نظر در یکی از نرم افزارهای سه بعدی ساز طراحی و بعد آن را با متریال های مختلف چاپ کرد.

  تمامی سازندگان و تولیدکنندگان صنعتی برای تست محصولات خود، نیاز به پیش تولید آن به منظور تکمیل و برطرف نمودن نقص های احتمالی دارند. امروزه چاپ سه بعدی این امکان را فراهم کرده که در کوتاه هترین زمان، کم ترین هزینه و صرف نظراز پیچیدگی های نمونه، پیش تولید را انجام دهند. برای این کار فرآیندهای مختلفی از چاپ سه بعدی وجود دارد که هر کدام از آنها در صنایع مختلف استفاده می شود و برای چاپ نمونه به وسیله هر کدام از این فرایندها نیازمند مدل سه بعدی نمونه، توسط نرم افزارهای سه بعدی سازی مانند CAD و یا اسکنرهای سه بعدی هستیم.

  اساسکار این چاپگرها این است که فایل سه بعدی توسط نرم افزارها به لایه های مجزا تفکیک شده و توسط پرینتر قابل خواندن می شود سپس چاپگر به طراحی و ساخت لایه ها پرداخته و در نهایت نمونه مورد نظر ساخته می شود. فناوری های متفاوتی از چاپ سه بعدی هستند که هر کدام با مواد اولیه مخصوص عملیات چاپ را انجام می دهند. این مواد می توانند از جنس پلاستیک، فلز، سرامیک و… ب [لینک]
  [ادامه...]

  • پرینتر سه بعدی : ممنون لطف دارید

   2 سال پیش

  • tala dehghan : مطالبتون عالین

   2 سال پیش

  پرینتر سه‌ بعدی چیست
  .....
  پرینترهای سه بعدی به عنوان تولیدکنندگان ذره‌ای یا لایه‌ای نیز شناخته می‌شوند، زیرا اساس کار آن‌ها بدین گونه است که محصول موردنظر ما را به‌صورت لایه به لایه بر روی یکدیگر می‌سازد تا درنهایت به محصول درخواستی برسد، البته بزرگ‌ترین ویژگی این محصول نسبت به روش‌های سنتی دقت بالا و سرعت بیشتر و هدر رفت ماده اولیه خیلی کمتر است.

  البته در مورد کاربردهای این‌گونه پرینترها باید عرض شود که آن‌ها هم‌اکنون در بسیاری از صنایع در حال خدمت‌رسانی هستند ولی مقیاس کار آن صنایع بسیار کوچک است، از پرینتر سه بعدی به دلیل کنترل و طرز کار سخت آن‌ها معمولاً برای ساختن نمونه‌های اولیه محصولات مورداستفاده قرار می‌دهند و در خط تولید کارخانه‌ها کمتر مورداستفاده قرار می‌گیرند.

  امروزه با فعال شدن شرکت‌های تکنولوژی در این زمینه ما شاهد ساخته‌شدن مدل‌های خانگی این نوع پرینترها هستیم که البته هنوز جای خود را به آن صورتی که باید بین مصرف‌کنندگان خانگی باز نکرده است.

  حال شما لحظه‌ای پیش خود فکر کنید که در صورت داشتن چنین محصولاتی قادر به انجام چه‌کارهایی می‌شدید! دیگر شما بجای خریدهای اینترنتی برخی از کالاها می‌توانید محصول موردنظر خود را با تغییرات و اصلاحات دلخواه خود در اتاق شخصیتان تولید کنید و از آن لذت ببرید.
  پرینترهای سه بعدی چگونه کار می‌کنند

  در مورد چگونگی کارکرد این دستگاه‌ها و تفاوت اساسی آن‌ها با دستگاه‌های CNC (دستگاه‌های کنترل عددی) نیز بایستی گفت که پرینتر سه بعدی عمدتاً از روش استفاده از مواد مذاب برای ساختن محصول نهایی استفاده می‌کنند ولی دستگاه‌های CNC عمدتاً از طریق برش یا جدا کردن بخشی از یک محصول کلی برای رسیدن به محصول نهایی استفاده [لینک]
  [ادامه...]

  نحوه کار چاپگر سه بعدی
  ......
  فرآیند پرینت سه بعدی خودکار است و بنابراین هر فرد مبتدی می‌تواند با آن کار کند. با این حال بسیاری از اتفاقات هنگام پرینت رخ می‌دهند که کاربر از آن بی‌اطلاع است. در این قسمت با یک نمای کلی، اجزای مختلف یک پرینتر سه بعدی معمول را معرفی می‌کنیم.

  ۱- نرم‌افزار طراحی CAD فایل خروجی را با فرمت قابل پرینت سه بعدی به کاربر می‌دهد. فایل خروجی به صورت یک شبکه خطوط است که یک حجم سه‌ بعدی را محصور می‌کند.

  ۲- نرم‌افزار چاپگر سه بعدی فایل سه‌بعدی خروجی را به صدها لایه دیجیتالی تبدیل می‌کند که هر یک از این لایه‌ها بعدا توسط پرینتر به عنوان خروجی پرینت می‌شوند.

  ۳- هرلایه روی لایه دیگر پرینت می‌شود تا مدل نهایی به دنیای واقعی وارد شود.
  اجزای داخلی چاپگر سه بعدی

  ۱- فیلتر هوای خودکار: این فیلتر تضمین می‌کند که کلیه ورودی‌ها داخل سلول‌های دستگاه باقی بمانند.
  ۲- پلت چسبان کارتریج: ذرات پودر را به وضعیت جامد تبدیل می‌کند.
  ۳- اتاق تولید: منطقه‌ای است که بخش‌های مختلف مدل در آن ساخته می‌شوند.
  ۴- کارتریج: محل قرارگیری هدهای پرینت است.
  ۵- کمپرسور: هوای فشرده را برای تکمیل قطعه‌های مختلف تولید می‌کند.
  ۶- فیلتر باقی‌مانده‌ها: از ورود دیگر جامدات به مرحله بعد جلوگیری می‌کند تا ساخت بعدی بهتر صورت گیرد.
  ۷- جعبه الکترونیک: یک بورد رایانه‌ای است که کلیه عملیات پرینتر را کنترل می‌کند.
  ۸- گانتری: یک نوار افقی که در سرتاسر لایه‌های ساخت به جلو و عقب می‌رود.
  ۹- هاپر: شامل پودری است که مدل از آن ایجاد می‌شود.
  ۱۰- مخزن: چسباننده را از کارتریج جمع‌آوری [لینک]
  [ادامه...]

  چاپ سه بعدی
  .......
  چاپ سه بعدی یا روند تولید افزودنی، روند ساخت اجسام جامد سه بعدی از یک فایل دیجیتالی است. در این فناوری ایجاد یک شیء سه بعدی با استفاده از روندهای افزودنی انجام می شود. در یک روند افزودنی یک شیء با قرار دادن پی در پی لایه هایی از مواد درست می شود. قرار دادن لایه ها تا زمانی که کل شیء ایجاد شود ادامه می یابد. هرکدام از این لایه ها در واقع یک مقطع نازک افقی از جسم نهایی هستند.

  چاپ سه بعدی چگونه انجام می شود

  چاپ سه بعدی با انجام طراحی از شی که می خواهیم درست کنیم شروع می شود. این طراحی در یک فایل CAD انجام می شود. طراحی در یک فایل CAD به این معنا است که طراحی با کمک سیستم های رایانه ای انجام می شود و از سیستم های رایانه ای برای کمک به ایجاد، اصلاح، تجزیه و تحلیل و یا بهینه سازی یک طرح استفاده می شود.) کار طراحی با استفاده از سیستم های رایانه ای به دو صورت انجام می شود.

  – استفاده از برنامه مدل سازی سه بعدی که برای ایجاد یک شیء کاملاً جدید ایجاد می شود.

  2- با استفاده از یک اسکنر سه بعدی برای کپی کردن شیئی که وجود دارد. اسکنر کمک می کند یک کپی دیجیتال سه بعدی از یک شیء گرفته شود و این کپی در داخل یک برنامه مدل سازی قرار داده می شود.

  سپس نرم افزار، مدل نهایی را به صدها یا هزاران لایه افقی تقسیم می کند. هنگامی که این فایل آماده شد در چاپگر سه بعدی آپلود می شود و چاپگر شیء را لایه به لایه ایجاد می کند. چاپگر سه بعدی هر قطعه را می خواند و لایه ها را با هم ترکیب می کند تا شیء سه بعدی موردنظر ایجاد شود. البته هیچ نشانه ای از لایه بندی، قابل مشاهده نخواهد بود.

  همه چاپگرهای سه بعدی از یک فناوری مشابه برای ایجاد اشی [لینک]
  [ادامه...]

  نگاهی به پرینتر سه بعدی
  .....
  تصور شما از پرینتر سه بعدی چیست فکر می کنید که یک تکنولوژی جدید است که به تازگی معرفی شده و در حال تسخیر دنیاست بهتر است به شما بگویم که پرینتر سه بعدی در حدود 30 سال است که اختراع شده ولی این تکنولوژی تا به امروز به صورت مداوم در حال تکامل بوده است. به خصوص در طی سالیان اخیر رشد چشمگیری در زمینه تکنولوژی های پرینت سه بعدی و موادی که استفاده می شود اتفاق افتاده است.  خیلی ها به پرینتر سه بعدی فقط به عنوان یک تکنولوژی ساخت دیگر نگاه می کنند.اما اگر یک سری به اخبار پرینتر سه بعدی در آن طرف مرزهایمان زده باشید می بینید که پرینتر سه بعدی بیشتر از این که در دانشکده های مهندسی تدریس شود در دانشکده های کارافرینی و بیزینس تدریس می شود. برای مثال در دانشگاه ایلینویز آمریکا که یکی از مطرح ترین دانشگاه های جهان به شمار می آید، یک آزمایشگاه بزرگ پرینتر سه بعدی در دانشکده بیزینس این دانشگاه ساخته شده است.

  ولی حتما سوال می کنید که اصلا پرینتر سه بعدی چه ربطی به دانشکده اقتصاد و بیزینس دارد

  این نمودار یک از بهترین نمودار هایی ست که با آن ملاقات کرده ام.محور عمودی نشان دهنده تیراژ تولید شده برای یک نوع محصول است. یعنی هر قدر به سمت بالای محور حرکت کنیم حجم تولید به ازای یک نوع محصول زیاد تر خواهد شد. یعنی برای مثال یک کارخانه خودروسازی، تیراژ بیشتری از یک مدل ماشین را تولید خواهد کرد. محور افقی نشان دهنده تنوع محصول است. هر قدر به سمت راست محور افقی حرکت کنیم تنوع محصول بیشتر خواهد شد مثلا یک کارخانه خودروسازی بجای 20 مدل 100 مدل خودرو را تولید خواهد کرد.

  روی نمودار میتوانید الگوی تولید از حدود 200 سال پیش تا به امروز را [لینک]
  [ادامه...]

  چاپگرهای سه بعدی در كسب‌ و كار
  ....
  چاپگرهای سه بعدی خیلی علمی تخیلی به نظر می‌رسند، تکنولوژی‌ ای که قادر است فقط با چند دستورالعمل کامپیوتری هر نوع شی قابل تصوری را خلق کند، حتی اعضای بدن انسان را. دیدن چنین صحنه‌هایی فیلم‌های علمی تخیلی را به یاد می‌آورد.

  اما چاپگر سه بعدی برخلاف فیلم‌های علمی تخیلی، واقعی هستند و شور و هیجان متفاوتی را ایجاد می‌کنند. یک پرینتر سه بعدی از تصاویر رایانه‌ای برای ساخت – یا چاپ- اشیای سه بعدی استفاده می‌کند. افراد می‌توانند همه چیز از اسباب بازی و جواهر گرفته تا غذای مخصوص اردک، کلیه انسان و حتی اسلحه – اینکه قابلیت استفاده داشته باشند مورد تردید است- را بسازند. چاپ سه بعدی از سال 1983 هنگامی که چالز‌ هال، استریو لیتوگرافی را، پروسه‌ای که اشیا را لایه لایه می‌سازد، ابداع کرد، مطرح بوده است. این تکنولوژی توسط صنایع به کار گرفته ‌شد تا با سرعت نمونه‌های آزمایشی، قطعات نایاب و طرح‌های خاص را بسازند. کسب‌ و‌‌ کارهای متفاوت قادر بودند از طریق ساخت مدل‌های مورد نظر خود به جای دادن سفارش ساخت به دیگران پول خود را ذخیره کنند، مهم نبود که چقدر ساختن آنها پیچیده باشد. در سال‌های اخیر چاپگرهای سه‌بعدی خانگی ظاهر شدند. کار با آنها راحت است، ارزان‌ترند و از مواد غیرسمی استفاده می‌کنند.

  این پدیده جدید می‌تواند یک کارخانه خانگی را در دسترس هر مصرف‌ کننده‌ ای قرار دهد. این چاپگرهای سه بعدی نظر بسیاری را به خود جلب کرده است، بازار مناسب اما اینکه چاپگرهای سه بعدی روز به‌روز بیشتر جا می‌افتند به این معنی نیست که همه بخواهند یکی داشته باشند. استاد دانشگاه وارتون، دیوید رابرتسون باور ندارد که این چاپگرها بتواند نظر عموم مردم را به خود جلب کنند. رابرتسون که نوآوری و توس [لینک]
  [ادامه...]

  ادامه... دوستان
  • نما پرچم
  • محمد حسین
  • قالیشویی راگا
  • شرکت تجهیزات توانبخشی رهاورد مهر ایرانیان
  • گوسفند زنده پیام
  • زینب دهقان
  • ماشین سازی عزیزی
  • بیمه آسیا
  • سمساری تهران
  • yosef saberi
  • دکتر آرش احمدی
  • HaMeD nosrati
  • گروه تولیدی صنعتی استواری
  • فروش باطری نوین
  • بازار آذربایجان
  • مرکز بستری ترک اعتیاد خانه سپید
  76 هواداران
  بازدیدکنندگان