یوسف محمودی مقدم

(azilco )

یوسف محمودی مقدم

1 سال و 2 ماه قبل
 • یوسف محمودی مقدم – 96
سلام دوستان نازنینم
برایتان بهترین لحظه ‏ها را آرزو می‏کنم و امیدوارم که خود
 • یوسف محمودی مقدم – 96
  سلام دوستان نازنینم
  برایتان بهترین لحظه ‏ها را آرزو می‏کنم و امیدوارم که خودتان خلاقیت به خرج بدهید و بهترین لحظه‏ ها را و شادترین لحظه‏ ها را و لحظه‏ ای که لایق این باشد که شما در آن لحظه باشید را بتوانید که برای خودتان خلق بکنید.
  بسیاری وقتها هست که ما مسیر زندگیمان را احساس می‏کنیم که خیلی پر سنگلاخ است، یعنی پر از سنگلاخ و سختی و مشکلات و اینها هست. باور کنید دوستان خوبم! کوهی که تا قلّه اش را آسفالت کرده باشند ارزش فتح کردن و ارزش صعود را ندارد و مطمئن باشید که ما در یک مسابقه شرکت کرده ‏ایم و هیچکسی در این مسیر، جان خودش را از دست نخواهد داد و فقط اینجا یا جایزه خواهیم گرفت یا جایزه نخواهیم گرفت.
  به قله ای که پیش از تو فتح شده باشد، پا مگذار
  کسانی که به دنبال رویاهایشان باشند جایزه خواهند گرفت و حتی اگر نتوانند که به آن قله برسند، همین که شما الان تصور بکنید هواپیمایی که ما الان سوار می‏شویم مگر هواپیمایی هست که برادران رایت آن را درست کرده ‏اند. طبیعتاً نه. هزار اتفاق برایش افتاده، هزار تا تغییر برایش به وجود آمده. طوری که اصلاً الان برادران رایت بیایند هم نمی‏شناسندش. [ در حالیکه هواپیما به نام آنها زده شده ] و بنابراین ما باید دنبال رویاهایمان باشیم و مسیر هم اتفاقاً هر چه پر سنگلاخ‏ تر آنقدر بهتر. این مسیر برای این پر سنگلاخ هست که کفشهایت خراب بشوند و مهرشان را به دلت نبسته باشی تا بتوانند که کفش نویی برایت بدهند. تو نمیدانی که لایق کفش نو هستی و باید که در واقع این کفش هایت خراب بشوند. به خاطر این ممکن است که اگر مسیرت پر سنگلاخ نباشد مهر کفشها را به دلت بسته باشی و نخواهی که از دستشان بدهی. بنابراین عمداً اینجا پر سنگلاخ هست که کفشهایت پاره بشوند و در واقع [لینک]
  [ادامه...]

  • طلا بانو : سلام . مطالبتون زیباست.

   1 سال و 2 ماه قبل

  یوسف محمودی مقدم

  1 سال و 2 ماه قبل
 • یوسف محمودی مقدم – 96
بنام خداوند عاشق و هستی بخش
سلام دوستان نازنینم
برایتان لحظه هایی سرشار از
 • یوسف محمودی مقدم – 96
  بنام خداوند عاشق و هستی بخش
  سلام دوستان نازنینم
  برایتان لحظه هایی سرشار از عشق و شادی آرزو می کنم و امیدوارم که قلبتان برایتان بتپد و قدر این تپشها را بدانید. این قلب برای شما تپیده و شما باید در خور تپشهای آن که هستی اش را برای شما گذاشته قدرش را بدانید و دوستش داشته باشید.
  گاهی گلایه هایی که ما از نتیجه نگرفتن داریم بر می گردد به اینکه ما برای خودمان وقت نمی گزاریم.!
  تو بهترین تجلی موهبت خداوند به خودتی. عاشق خود باش تا شاکر خداوند بوده باشی
  دوست داشتن خود
  بیشتر وقتها ما به اندازۀ یک جفت کفش هم برای خودمان وقت نمی گزاریم. برای کفش خریدن کلی وسواس به خرج می دهیم و بعد از اینکه کفش را خریدیم آن را در پایین ترین سطح وجودمان قرار می دهیم و تنها پوششی هست که هر چقدر به خاک بخورد، به آب کثیف خیابانها بخورد و … ما نگرانی نداریم.! ولی همین کفش را قبل از پوشیدن برایش می رسیم. تمیزش می کنیم. واکس می زنیم. مراقبیم که خراب نشود و اگر آسیب دید تعمیرش می کنیم. و مراقبت می کنیم.
  ولی برای خودمان به اندازۀ آن کفش وقت نمی گزاریم. یک کیف کوچک می خریم مراقبتش می کنیم و اگر آسیب دید به آن رسیدگی می کنیم و مشکلش را رفع می کنیم. ولی برای خودمان همانقدر هم زمان و وقت نمی گزاریم. آیا به خودمان هم زمان ویژه اختصاص می دهیم؟
  بدن اینها را می فهمد.
  دست اینها را می فهمد.
  پا اینها را می فهمد.
  وجود ما کلاً اینها را می فهمد و در شأن رفتاری که ما با وجودمان داریم ما با ما رفتار می کند و یا مریض می شود یا از کار می افتد یا کرخت می شود. هان، ممکن است برای قهرمانی در یک رشته ورزشی تلاش کنی و جسمت خیلی هم خسته شود و انرژی هزینه کند. آنجا همه واحدند برای موف [لینک]
  [ادامه...]

  یوسف محمودی مقدم

  1 سال و 2 ماه قبل
 • یوسف محمودی مقدم – 96
به نام خداوند عاشق هستی آفرین
سلام دوستان بزرگوار
برایتان لحظه ‏هائی پر از
 • یوسف محمودی مقدم – 96
  به نام خداوند عاشق هستی آفرین
  سلام دوستان بزرگوار
  برایتان لحظه ‏هائی پر از شادی و عشق و ایمان و امید آرزو می‏کنم. امیدوارم قلبتان برای خودتان بتپد و بهترین لحظه‏ تان را برای هیچکسی پس‏ انداز نکنید.
  مطمئن باشید الان موقع خرج کردن بهترین لحظه‏ تان هست و موقع ساختن بهترین لحظه‏ تان هست و غیر از شما، هیچکسی این حق را ندارد که بخواهد بهترین لحظه را برایش نگه دارید. روز مبادایی که بهترین لحظه را برای آن روز نگه داشتیم همین الان هست.
  عجله کردن موفقیت را سقط می کند
  دوستان تصور بکنیم که یک پسر شانزده هفده ساله هستیم و گواهینامه رانندگی هم نداریم. با توجه به اینکه ماشین راندن بلدیم و پدرمان به ما اعتماد دارد، اجازه می‏دهد که وقتهائی که پیش پدرمان هستیم و پدر در کنار ما نشسته، ماشین را برانیم و هیچ مشکلی نیست ولی وقتهائی که پدر کنار ما نیست، به خاطر اینکه نمی‏خواهد عواقبی برای ما پیش بیاید، اجازه نمی‏دهد که تنهائی ماشین را بیرون ببریم.
  الان تصور می‏کنیم که مدتی هست به پدر می‏گوئیم که پدر جان ماشین را بده من برانم و پدر هم می‏گوید که پسرم روز سه‏ شنبه که قرار هست برویم به خانه دایی می‏دهم که ماشین را تو برانی و خانه دایی هم در یک شهر دیگری هست و می‏دانیم که حدود سه ساعتی رانندگی خواهیم کرد.
  اینجا، دیگر آیا امکان این هست که ما بگوئیم که پدر تو که گفته بودی چهارشنبه می‏دهم الان سه‏شنبه هست تا روز سه‏ شنبه، تو سوئیچ ماشین را ندادی، معلوم هست که نمی‏خواهی من برانم. آیا یک چنین چیزی می‏گوئیم ما؟ یا اینکه بگوئیم که قرار بود که ساعت نه بدهی و الان ساعت شش هست و سه ساعت دیگر مانده و اگر قرار بود که بدهی تا الان داده بودی، آیا یک چنین چیزی می‏گوئیم؟
  به هیچ وجه چ [لینک]
  [ادامه...]

  یوسف محمودی مقدم

  1 سال و 2 ماه قبل

  یوسف محمودی مقدم – 96


  سلام دوستان نازنینم امیدوارم حالتان خوب باشد و بتوانید بهترین لحظه ها را برای خودتان خلق کنید.
  طبیعتاً بهترین لحظه تعریفی ندارد که من بگویم فلان وضعیت را برای خودتان ایجاد کنید تا بهترین وضعیت را داشته باشید بهترین وضعیت را درون شما به شما خواهد گفت و در واقع چیزی هست که شما می‏گویید و اگر خودتان چیزی که از آن لذت می‏برید را دنبالش باشید آن هم …
  تشنگان گر آب جویند از جهان
  آب هم جوید به عالم تشنگان
  آن هم اتفاقاً دنبال شماست.
  موضوعی که در این فایل می‏ خواهم به آن اشاره کنم این است که بیشتر دوستان متأسفانه گرفتار پوسته‌های تخم‌مرغ شده‌اند و نمی ‏توانند آنرا بشکنند و از آن تخم‌مرغ بیرون بیایند.
  ما از جوجه ای که هنوز بدنیا نیامده کمتر نیستیم که نتوانیم این پوسته تخم‌مرغ را بشکنیم و بیائیم بیرون. جوجه ای که ۲۱ روز داخل تخم‏ مرغ بوده و گرمای تن مادرش آن را به این باور رسانده که من زنده‏ ام و زندگی را در وجودش به جریان انداخته. جوجه به این باور می‏ رسد که من می‏ توانم که اینجا زندگی کنم و پا در راه می‏ نهد.
  رها باش تا در آسمان اوج گیری
  جوجه نمی ‏داند که آن تخم‌مرغی که درونش است در چه وضعیتی قرار دارد و در کجا هست و هیچکدام اینها مانع نمی‏ شود که آن پوسته را نخواهد بشکند و بیرون نیاید.
  ممکن است آن تخم‌مرغ که جوجه درونش قرار دارد در جای بسیار بد موقعیتی باشد برایش؛ و امکان رشد برایش فراهم نباشد. ولی جوجه از این خطرها و ترسها نمی‏ ترسد و با شجاعت تمام، آن پوسته آهکی را می‏ شکند و بیرون می‏ آید.
  ما هم از جوجه کمتر نیستیم که نتوانیم پوسته آهکی را بشکنیم و گرفتار درون این حبس و این زندان شویم و رشدمان و این چیزی که باید خلق [لینک]
  [ادامه...]

  یوسف محمودی مقدم

  1 سال و 2 ماه قبل
 • یوسف محمودی مقدم – ۹۶
شما به سبب شغلی که دارید، ممکن است دائماً در حال برنامه ‏ریزی برای مواجهه با
 • یوسف محمودی مقدم – ۹۶
  شما به سبب شغلی که دارید، ممکن است دائماً در حال برنامه ‏ریزی برای مواجهه با افراد گرسنه باشید. اما گرسنگی تنها عامل مراجعه انسانها به رستوران نیست و برنامه ‏ریزی صرفاً با این رویکرد، نتیجه درستی نخواهد داشت. بیشتر رستورانها با این رویکرد، سالنهای خود را تبدیل به انبار میزها و صندلیهایی کرده‏ اند که ممکن است فقط در مهمانیهای عمومی به کار بیاید؛ در حالیکه اگر رویکرد ما علاوه بر پر کردن شکم مراجعان، ایجاد خاطره‏ ای دل انگیز برای آنها باشد، برای دفعات بعدی هم شاهد مراجعه آنها خواهیم بود.
  انسانهای جامعه ما کلمه لذت و لذیذ را با خوردن یاد گرفته‏ اند و اگر ما بتوانیم اوقات لذت ‏بخشی برایشان بسازیم، تعریف لذت بردن را در کنار تعریف نام رستوران خود قرار خواهیم داد. سالها پیش در یک شهر خارجی، در رستورانی غذا خوردم که بعد از آن همیشه در سفر به آن شهر، حتماً حداقل یکبار در آن رستوران غذا می‏خورم. در کنار این به یاد می‏ آورم در ایام تنگدستی مجبور بودم در رستورانی غذا بخورم که همیشه آرزوی نرفتن به آنجا را داشتم و بلافاصله بعد از اینکه سبک زندگیم تغییر کرد و روزهای خوب آمدند، برای زنده نشدن خاطرات تلخِ آن غذاها، هرگز به آن خیابان مراجعه نکردم.
  بیشتر والدین منعی که برای مراجعات زیاد به رستورانها دارند، کودکانشان هست. اگر خدمات رستورانی ارائه می‏ دهید، بیش از والدین، شما باید فکری به حال سرگرم کردن کودکان آنها باشید. کودکان، موجودات خیلی دوست داشتنی و کم انتظاری هستند، اما فراموش نکنید که والدین با دیدن خدماتِ حداقلی برای کودکان، به جدا کردنشان از خود، راضی نمی‏ شوند. همچنین نظافت و آرامش جای بازی کودکان برای والدینشان مهم هست.
  اگر می ترسید والدین، نگران گرسنگی فرزندان خود باشند و آنها را به [لینک]
  [ادامه...]

  ادامه... دوستان
  • ni0sh azad
  • ℳahdokht ❤
  • طلا بانو
  • امیر صادقی
  • doi_balal kamran
  • HaMeD nosrati
  • ماندانا ستاری
  • امیر قاسمی
  7 هواداران
  بازدیدکنندگان