مردمتولدمهر motvaldemehr@

(dowran )

مردمتولدمهر motvaldemehr@

2 ماه پیش, 1 هفته [پست ثابت]
 • https://zanashoee.persianblog.ir/
  ادرس وبلاگمه.
  قابل توجه دوستان و بازدیدکنندگان پروفایل من
  مدل پسورد‏هایم را کلاً عوض کردم، صفحات مجازی‏ ام را "محافظت شده" تنظیم کردم، برای آدم‏ها شرط گذاشتم که در صورت تائید من می‏توانید صفحات شخصی‏ مرا بخوانید، با خودم شرط کردم تا پروفایل کسی را زیر و رو نکردم "تائیدش" نکنم، به آن‏هایی که حتی اگر مورد مشکوکی... هم ندارند اما از همان اول حس بدی دارم، اجازه‏ ورود ندهم، برای خودم "چهار چوب امنیتی" تعریف کردم... چیزی که مدت‏ها بدون آن زندگی می‏کردم!ا آدم‏های زندگی‏ ام را بدون در انتظار گذاشتن و صلاحیت تائید شدن‏شان را سنجیدن، به لایه‏ های عمیق‏تر و خصوصی‏ تر راه می‏دادم. فکر می‏کردم اگر با چشم ظاهری خنجر در دست‏شان نبینم دیگر چیزی مرا تهدید نمی‏کند. این ساده‏ دلی و حماقتِ خوش‏بینی زیاد من، کم‏ کم دارد مثل یک غده سرطانی بزرگ می‏شود و باید هرچه زودتر عملش کنم. هرچه زودتر در سلول‏هایم فرو کنم برای آدم‏ها دست و پا نزنم و انرژِ‏ی‏ ام را برای خودم نگه دارم که مشکلات‏ آدم‏ها از دور بزرگ است و در بطن‏شان که بروی خنده ‏ات هم می‏گیرد! هرچه زودتر در حافظه‏ ام حک کنم که آدم ‏ها همه غیرقابل اعتمادند و بی‏نهایت گرگ‏ صفت، مگر آن‏که خلافش ثابت شود. (یک چیزی معادل 180 درجه تغییر در عقیده‏ قبلی من)....ا یک زمانی آدم به خودش می‏آید و می‏بیند از هم
  ادامه پست...

  • ava3

  مردمتولدمهر motvaldemehr@

  2 هفته پیش و 3 روز قبل
 • یکی از مهلک ترین بیماری های من بیماری
 • یکی از مهلک ترین بیماری های من بیماری" خو گرفتن" است. از ابتدای کودکی همینطور بوده ام. بسیار ساده دل می بندم و بسیار سخت دل می کنم.چه در روابطم با آدم ها و چه در نسبت هایم با اشیاء. یکی از مهم ترین کابوس های من این بوده که چطور باید دل بکنم؟ من ساعت ها در سوگواری دور انداختن مدادتراشی که تیغش شکسته بود گریه کرده ام. من مدتها دلتنگ پلاستیکی شده ام که لباسم را از آن در آورده و به اجبار دورش انداخته ام.همه ی عمرم چنین گذشته است.به همین قیاس به آدم ها هم زود معتاد می شوم و سخت می توانم آنها را از زندگی ام بکنم خیلی سخت.آنقدر سخت که ممکن است سال ها با تمام ناجوانمردی ها و بی معرفتی هایشان نیز راه بیایم و دم نزنم. اما وقتی دلم لرزید و مجبور شدم دل بکنم کار تمام است. من با التماس و تضرع همراه مضرترین عادت ها و آدم ها می مانم. چون نمی توانم کسی یا چیزی را از زندگی ام حذف کنم اما وقتی تضرعم به نتیجه نرسید و مجبور شدم دل بکنم به معنای واقعی دل می کنم. دیگر تحت هیچ شرایطی هیچ چیز نمی تواند مجابم کند که به سوی دل کنده ها برگردم هیچ چیز و هیچ کس.من با آدم های مختلفی چنین بوده ام و چنین شده ام. با عادت های مضر و سود آور دیگری نیز. حالا نسبت به تو چنین حسی دارم. در آستانه ی دل کندنم انگار. اصلا فرد یا شیء یا امکانی که گاهی باشد و گاهی نباشد به غصه خوردنش نمی ارزد. حالا-تو بگو آب زلالی- که شیر فلکه اش دست کس دیگری باشد و او هر وقت دلش خواست آن را باز کند و هر وقت دلش خواست آن را ببندد به نوشیدنش نمی ارزد حتی اگر فرجام ننوشیدنش مرگ باشد...

  • ... . ... : ... (khoob) (gol)

   3 روز پیش و 20 ساعت قبل

  • ... . ... : ..‌. (gol) :)

   1 هفته, 1 روز

  • * رهگذر : (gol) (gol) (gol)

   2 هفته پیش و 2 روز قبل

  مردمتولدمهر motvaldemehr@

  2 هفته پیش و 4 روز قبل
 • باید چهل سالگی‌ات را شصت سال گذرانده باشی ،
تا شاید درک کنی از تمامِ خانه چرا کنجِ تنهایی و از تمام
 • باید چهل سالگی‌ات را شصت سال گذرانده باشی ،
  تا شاید درک کنی از تمامِ خانه چرا کنجِ تنهایی و از تمامِ فنجان‌ها همان شکسته‌ی یادگاری عزیزتر است ،

  تا شاید بفهمی چرا آسمان هرجا که باشی همان آسمان است و باران تنها بهانه‌ای‌ست شبیه شعرهای شاملو ، تا که زنی شبیه آیدا در آغوش درد مردی گریه کند .

  باید یک چهل و چند ساله‌ی غم‌دیده باشی تا درک کنی ، مادر و پدر از آن‌چه کتاب‌ها می‌گویند مهربان‌ترند ،

  که از کودکانِ خیابانی باید معنای خانه را سوال کرد و از حرکتِ آرام حلزون‌های باغچه ، خانه‌ به دوشی را می‌شود فهمید ،

  باید خیلی بیشتر از چهل سالت گذشته باشد ،
  تا شاید بفهمی چشم‌ها چه می‌گویند که چروکِ کنار لب‌های مادر چه عمقِ دردناکی دارد و چرخاندنِ کلیدِ خانه به دست عشقت معنای آمدن را تفهیم می‌کند .

  این‌که گلدان سفالی شکسته‌ی گوشه‌ی بالکن از تنهایی شکسته و هیچ بذری ،
  خاک تنهایی‌اش را گل‌دار نکرده است ،

  و تنهایی تعبیری‌ست که باید خیلی از روزها و شب‌های زندگی‌ات بگذرد چیزی شبیه چند عمر را سپری کنی تا درک کنی صدای غمگینِ بسته شدنِ در ،
  چه التماسی به وسعتِ یک ماندن است

  که تکرارِ صبح را به جان بخری و شب را با چشم‌های باز سحر کنی .

  باید خیلی بیشتر از سنت زندگی کرده باشی تا مُهرِ تقدیر را به روی پیشانی‌ات احساس کنی و صلح با زندگی را به جنگ‌های سکوت ترجیح دهی ،

  و باید پیرِ دردهایت شده باشی ،
  تا یک انحنای رو به بالای لب‌هایت را ستایش کنی و صدای بلندِ خنده‌هایت را به گوش دنیایی برسانی که نه تو را و نه هیچ‌کس دیگری را با خنده به وجودش راه نداده است .
  [ادامه...]

  مردمتولدمهر motvaldemehr@

  2 هفته پیش و 4 روز قبل
 • ما فرزندان جغرافیا هستیم!
محصول اتفاق!
گاهی فکر می کنم وقتی یک کودک در سوئیس سراغ یخچال می رود تا
 • ما فرزندان جغرافیا هستیم!
  محصول اتفاق!
  گاهی فکر می کنم وقتی یک کودک در سوئیس سراغ یخچال می رود تا شکلات صبحانه اش را بردارد، کودکی در یک قبیله آفریقایی با این ترس بیدار می شود که نکند امروز به وسیله مردان قبیله دیگر که به دین و آیین آنها نیستند کُشته شود!
  اگر در عربستان به دنیا می آمدیم احتمالاَ اسممان عبدالعزیز می شد، جوراب نمی پوشیدیم، بنز سوار می شدیم اما به زن هایمان اجازه نمی دادیم رانندگی کنند.
  اگر در جامائیکا بودیم مسیحی می شدیم، غذاهای تند می خوردیم، می رقصیدیم و اگر کسی می گفت میای بریم شمال جوج بزنیم! نمی فهمیدیم چه می گوید!
  اگر در دانمارک به دنیا می آمدیم اسطوره هایمان وایکینگ ها بودند، پیرو کلیسای پروتستان می شدیم، احتمالاً به ازدواج همجنسگرایان رای می دادیم وبه جای شجریان از یورِن اینگمَن لذت می بردیم.
  وقتی همه چیز تا این اندازه می تواند در عین سادگی، این همه پیچیده و خارج از کنترل ما باشد، یقه دریدن و خود را حق مطلق فرض کردن روی کره زمین چقدر واقعیت دارد؟
  حال شما چطور است فرزندان جغرافیا...؟
  سعی کن کسی که تو را می بیند، آرزو کند مثل تو باشد...
  از ایمان سخن نگو!
  بگذار از نوری که بر چهره داری ، آن را احساس کند.
  از عقیده برایش نگو!
  بگذار با پایبندی تو آن را بپذیرد.
  از عبادت برایش نگو!
  بگذار آن را جلوی چشمش ببیند .
  از اخلاق برایش نگو !
  بگذار آن را از طریق مشاهده ی تو بپذیرد .
  از تعهد برایش نگو !
  بگذار مردم با اعمال تو خوب بودن را بشناسند !
  اما عکس:
  تصویر برج قابوس بزرگترین برج اجری جهان

  مردمتولدمهر motvaldemehr@

  2 هفته پیش و 4 روز قبل
 • من امروزی نیستم!هر چه فکر می کنم جای من اینجا نیست ، من باید سال ها قبل از این زندگی میکردم در آن رو
 • من امروزی نیستم!هر چه فکر می کنم جای من اینجا نیست ، من باید سال ها قبل از این زندگی میکردم در آن روزهایی که لاکچری ترین خانه ها، خانه های حیاط دار بود همان ها که حوض داشت وچندماهی قرمز …روزهایی که سقف آرزوی مردان داشتن یک دوچرخه بود و زن ها یک چرخ خیاطی …وقت چادر نمازهای رنگی ، موهای بافته و دلبری های یواشکی …وقت مهمانی های فامیلی ، خنده های تمام نشدنی ، قلیان و عطر تنباکو وقت لیوان کمر باریک و چای قند پهلو …راستش ، من اصلا امروزی نیستم …من حال این روزها را نمیفهمم ، از این همه تکنولوژی گیج شدم و بین اینهمه پیشرفت دست و پایم را گم کرده ام ...من با مجازی دلم آرام نمیگیرد و بلد نیستم علاقه ام را به کسی با لایک و کامنت گذاشتن زیرپستهایش نشان دهم ،نمیتوانم تمام احساسم را با یک استیکر لعنتی از راه دور به کسی بفهمانم ، من دلبری اینترنتی را یاد نگرفته ام …من اهل یک وجب فاصله ام ، که بشود دستش را گرفت و پی در پی بوسیدش…نه ، من اصلا و ابدا امروزی نیستم!وقتی جشن طلاق برایم بی معنی است و از دوست معمولی بودن با جنس مخالف سر در نمی آورم همان چیزی که اسمش را گذاشته اند دوستی اجتماعی …من یاد نگرفته ام شب عاشق باشم و صبح فارغ ، یا دم به دقیقه معشوقه عوض کنم …دلم میخواهد عاشق که شدم شش دانگِ احساسم را به نامش بزنم کسی که تمام دنیایم شود …من اصلا امروزی نیستم …و اشتباهی وسط این روزها افتاده ام …مرا به قبل برگردانید ، به روزهایی که همه چیز اینهمه باکلاس نشده بود…!!

  • sahar ....... : مطالبتون لایک دارن (gol) (gol)

   2 هفته پیش و 3 روز قبل

  مردمتولدمهر motvaldemehr@

  2 هفته پیش و 4 روز قبل
 • چرا بعضی ها با وجود داشتن همسر یا معشوقه ای که نسبت به او تعلق خاطر دارنددر دنیای مجازی تظاهر به تنه
 • چرا بعضی ها با وجود داشتن همسر یا معشوقه ای که نسبت به او تعلق خاطر دارنددر دنیای مجازی تظاهر به تنهایی می کنند،با هر کسی گرم می گیرند و وعده های زیبامی دهند؟چرا بعضی ها فکر می کنندچون اینجا مجازی ست و کسی ما را نمی شناسد می توانیم هر طور که دلمان میخواهد خودمان را معرفی کنیم و دیگران را به بازی بگیریم ؟؟چرا برای عده ای مهم نیست که با دست خودشان از دنیای مجازی دنیای نا امنی می سازند که در آن هر کسی می تواند به راحتی سر دیگری را کلاه بگذارد ؟چرا دروغ گفتن های احساسی برایشان سرگرمی ست و اصلا مهم نیست اگر کسی به خاطر آنها بهترین فرصت های زندگی اش را از دست بدهد …قطعا اینجا هیچ قانون و دادگاهی نیست که از رفتارهایشان توضیح بخواهد…اما همه ما هزاران بار شنیده ایم که زمین گرد است و حتما روزی کس دیگری به بدترین شکل ممکن بازی مان می دهد و این روند تا بی نهایت ادامه خواهد داشت …کاش قبل از خریدن گوشی های چند میلیونی و پا گذاشتن به این دنیا اول برای خودمان اصالت را تعریف می کردیم و باور داشتیم جذابیتی که با دروغ به دست می آید مفت هم نمی ارزد …به نظرم آنهایی که در صفحات اجتماعی شان عکس قلب و حلقه می گذارند و نام همسر یا عشقشان را مینویسند شجاعند…آنهایی که متاهلند در بیوگرافی شان مینویسند"متاهل هستم و متعهد…"شجاعند…این یعنی در هر کجایی که باشم حتی اگر او نباشد به عشق وفادارام …این یعنی در دنیای مجازی هم به حقیقی ترین احساس زندگی ام پایبندم …این یعنی من با دروغ گفتن فرصت خوشبختی را از کسی نمی گیرم …!!این آدمها بی نهایت قابل احترام اند …قابل ستایش اند…

  • مردمتولدمهر motvaldemehr@ : دنیای ما...پر است ازدست های کهخسته نمی شونداز نگه داشتن نقابها...!متاسفانه...

   2 هفته پیش و 4 روز قبل

  مردمتولدمهر motvaldemehr@

  2 هفته پیش و 5 روز قبل
 • ای دوستان مهربان
اگر زخمی چشیدید گهگاهی از زبان من،
اگر رنجیده خاطر گشتید از لحن بیان من،
حلالم ک
 • ای دوستان مهربان
  اگر زخمی چشیدید گهگاهی از زبان من،
  اگر رنجیده خاطر گشتید از لحن بیان من،
  حلالم کنید و بعد امشب برایم دعا کنید ...
  > به دلیل اوضاع نابسامانی که خود شاهدش هستید در هم میهن از حضور تک تک شما عزیزان مرخص میشوم.مهم نیست کجا میروم و بعید میدانم حضور دوباره و رجعتم را نزد شما بزرگواران.به پایان امد این دفتر ولی حکایت همچنان باقی.ایام به کامتان دوستان.
  ادرس وبلاگ خودم را میزارم شاید به کارتان بیاید.
  https://zanashoee.persianblog.ir/

  مردمتولدمهر motvaldemehr@

  3 هفته پیش
 • بهشت ، خنده ی زیبای تو، نه چیزِ دگر
و عشق بودنتان است همچو تاج به سر
هنوز راه ِ گریز یست از غم ِ ع
 • بهشت ، خنده ی زیبای تو، نه چیزِ دگر
  و عشق بودنتان است همچو تاج به سر
  هنوز راه ِ گریز یست از غم ِ عالم
  پناه ِ گوشه یِ آغوشِ امن ِ تو، مادر...
  تو مثل هیچ کس نیستی
  نگاهت!
  لبخندت!
  چشمان دل فریبت!
  تو !قشنگ ترین
  زن تاریخی در نگاهِ من
  روز مادر مبارک ......
  روز زن بر همه بانوان عزیز مبارک.....

  مردمتولدمهر motvaldemehr@

  3 هفته پیش و 4 روز قبل
 • اینجا نوشتن ، مثل بلند بلند حرف زدن توی اتوبوس شركت واحد است! ... یك وسیله ی إیاب و ذهاب عمومی كه هم
 • اینجا نوشتن ، مثل بلند بلند حرف زدن توی اتوبوس شركت واحد است! ... یك وسیله ی إیاب و ذهاب عمومی كه همه جور آدمی تویش پیدا می شود ... همیشه باید منتظر باشی یكی از آن ته بگوید: "آقا مؤدب باش!"... یا "مردك دهنت را ببند!"... یا اصلا بپرند به تو و یك فصل كتك درست و حسابی نوش جان كنی! و البته می توانی مطمئن باشی كه هر چقدر هم زورت زیاد باشد به همه ی مسافران نخواهد رسید ...
  پس برای نوشتن ، یا باید آنقدر آدم ِ معروف و شناخته شده ای باشی ، كه وقتی چیزی گفتی ، كسی جرأت نكند بگوید "مردك دهنت را ببند!" یا اگر كسی چنین جراتی پیدا كرد ، بقیه مسافران در جانبداری از تو ، بپرند بهش و دخلش را بیاورند! و تو فقط یك لبخند موذیانه تحویل بدهی ، یا آنقدر دیوانه باشی و سرت برای جنگ و جدل و كتك خوردن درد كند ، كه اینكار را بكنی...

  • مردمتولدمهر motvaldemehr@ : حقیقته خب هر روز دوست داره با اعصاب نداشته مون بازی تام و جری را برامون به تصویر بکشه...

   3 هفته پیش و 2 روز قبل

  • ... . ... : خخخخخ تخته رو خوب اومدی :))

   3 هفته پیش و 3 روز قبل

  • مردمتولدمهر motvaldemehr@ : ممنونم .دیگه فک کنم نیازی نباشه به بستن کامنت وقتی خود سایت داره تخته میشه...

   3 هفته پیش و 3 روز قبل

  مردمتولدمهر motvaldemehr@

  3 هفته پیش و 4 روز قبل
 • سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد: آن دسته از افرادی که طی هفته‌های گذشته درخواست بازنگری دروضعیت دریاف
 • سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد: آن دسته از افرادی که طی هفته‌های گذشته درخواست بازنگری دروضعیت دریافت سبد حمایتی کالا کرده‌اند و از طریق کد‌های دستوری #۸*۱۴۲۰* و #۸*۱۴۲* اقدام به ثبت نام برای بررسی وضعیت دریافتی سبد حمایتی خود کرده‌اند جهت اطلاع از وضعیت خود
  می‌توانند با ورود به سایت و وارد کردن کد ملی و شماره موبایل سرپرست خانوار که با آن ثبت نام کرده
  نام کرده اند از نتیجه بررسی وضعیت پرونده و وضعیت دریافت سبد کالای خود اطلاع یابند.
  آدرس اینترنتی به نشانی:
  https://di.tamin.ir/sabadkala

  ادامه... دوستان
  • ♧ ♧
  • ღ Mahsa ^^nakisa ღ
  • mahya ahmadi
  • ŞąЯă :)
  • پاییزان ...
  • هیله وفا
  • قوی سپید زیبا
  • باران .
  • پریا فهیمی
  • پریسا جعفری
  • مژده حشمتی
  • تمنا وصالی
  • بانو ...
  • به یاد چشمانت *
  • miss wolf
  • مژگان احمدی
  152 هواداران
  بازدیدکنندگان