ielnaz ..

(elii.alli )
 • روز جهانی کودک دختر 
سازمان ملل نه به دلیل جنسیت زدگی و تحکیم نگاه جنسیتی بلکه به دلیل مقابله با تب
 • روز جهانی کودک دختر
  سازمان ملل نه به دلیل جنسیت زدگی و تحکیم نگاه جنسیتی بلکه به دلیل مقابله با تبعیض روز کودک دختر را به تقویم جهانی اضافه کرده.
  مفهومی وجود داره به اسم توسعه پایدار، توسعه پایدار با پیشرفت فرق داره. توسعه پایدار یعنی رشد و ارتقای یک جامعه به صورت متوازن در تمام سطوح. یعنی توامان که رشد صنعتی و تکنولوژی ایجاد میشه حقوق شهروندی تحکیم بشن و قوانین در راستی کاهش شکاف جنسیتی اصلاح بشن، رسانه ها جریان آزاد اطلاعات را تقویت و از آن برخور دار باشند. بهداشت عمومی مستمر تقویت بشه و امنیت علاوه بر نوع فیزیکی که لازمه رشد و توسعه است به صورت امنیت روانی و حقوقی هم تامین بشه. چنین جامعه ای مثل یک بدن سالم یک ساز و کار طبیعی داره که رشد متوازنی داره یک دست از یک دست دیگه بلند تر نیست سوخت و سازش بیشتر از توان کبد و قلب و غددش نیست و الی آخر در نتیجه این موضوع توسعه پایدار و اهمیت اون سازمان ملل یک رشته روز علاوه بر دیگر اقداماتش، طراحی کرده این سلسله روزها بر ارکان و پایه های توسعه پایدار تاکید دارند. در ادامه این ارکان یک سری روز و اقدامات دیگر طراحی شده که روز کودک دختر جز این دسته است.
  .
  یکی از ارکان توسعه پایدار رفع تبعیض و دست یابی به عدالتِ
  رفع تبعیض در همه سطوح
  یکی از مهم ترین سطوح تبعیض، تبعیض جنسیتی است‌. یعنی لحظه ای که دو کودک متولد میشن یکی با اندام جنسی به اصطلاح زنانه می شود دختر و یکی با اندام جنسی به اصطلاح مردانه می شود پسر ؛ از همین لحظه کودک دختر صرفا به واسطه جنسیتش از بسیاری حقوق و آزادی ها محروم است. چرا؟ چون دختر است.
  حالا شما این موضوع را در سطح خانه پدری و خانه خاله عمه تان اگر ببنید شاید بگویید نه بابا اما اگر یک کشور را با قومیت ها و فرهن
  [ادامه...]

  ielnaz ..

  3 روز پیش و 7 ساعت قبل
 • پشت هر زن و مرد موفقی هیچ کسی نیست؛ تلاش هست و بارها شکست خوردن و بلند شدن. از دست دادن های زیاد و ج
 • پشت هر زن و مرد موفقی هیچ کسی نیست؛ تلاش هست و بارها شکست خوردن و بلند شدن. از دست دادن های زیاد و جنگیدن. پشت هر آدم موفقی یه داستانه که در اون همیشه تنها بوده... یه آدم که در برابر جمله ی تو نمی تونی کر بوده و جز امید چیزی در دلش نکاشته. توی دل هر آدم موفقی جایی برای کینه ورزی وجود نداشته... پشت هر آدم موفقی هیچی نیست، هیچ کوهی برای تکیه کردن نیست و فقط اراده ی خودشه.....

 • متن خوب.....

farhoodvosoughiء

دو کلام با خودم؛
‌
‌فرهود عزیز؛ زُل زدن،
 • متن خوب.....

  farhoodvosoughiء

  دو کلام با خودم؛

  ‌فرهود عزیز؛ زُل زدن، "حتی اگر به قصد لذت نباشد"، مصداقِ مزاحمته. زل نزن، حتی به هم‌جنس خودت.
  فرهود جان؛ از سر تا پا نگاه کردن توی بیشتر فرهنگ‌ها تحقیرآمیزه، این کار رو نکن، حتی اگه هدفت تحسینه و تو ذهنت داری میگی: "فَتَبارک الله اَحسن الخالقین..."
  فرهود جان؛ لازم نیست حتما بچسبی به کسی تا مزاحمش شده باشی. رعایت فاصله با اطرافیان از بدیهی‌ترین اصول زندگی در اجتماعه.
  فرهود جان؛ عقبِ تاکسی جای سه نفره. با یه ضرب و تقسیم ساده متوجه میشی سهم تو چقدره. اگرم لای پات عرق‌سوز شده و لازمه که گشاد بشینی پس سوار تاکسی نشو.
  فرهود جان؛ یاد بگیر که تجاوز فقط دخولِ عضوی در عضو دیگر با توسل به زور نیست، گاهی تجاوز با "نگاه"، تجاوز با "کلام"، تجاوز با "لمس" می‌تونه حتی دردناک‌تر از تجاوز جسمی باشه.
  فرهود جان؛ وقتی سوار موتور هستی، یادت باشه پیاده‌رو "عَرصه‌ی سیمرغ" نیست، سقف پیاده‌رو برای تو کوتاهه، جای تو وسط بزرگترین بزرگراه‌هاست. بخصوص اگه واسَت مهمه که مهارتت در "هَندلینگ" موتور رو همه ببینن و صدای "اگزوز زنبوری‌ت" رو همه بشنون.
  فرهود جان؛ وقتی یه خانم پشت فرمون می‌بینی هنر "دریفتینگ‌ت" رو به رخ نکش، همین که خودت می‌دونی رانندگیت در حد "آیرتون سنا" و "میشاییل شوماخره" کافیه. جنتلمن باش که "رسم رِندان‌ه" و هیچ هزینه‌ای هم نداره.
  فرهود جان؛ توی مکانهای عمومی از "دایره لغات کاف‌مِحورت" چشم‌پوشی کن. اون کلمات رو همه بلدن. پس دونستنشون برات "مزیتِ رقابتی" محسوب نمیشه.
  فرهود جان؛ تو "موظفی" رفتار با جنس مخالف رو به فرزندت آموزش بدی. منتظر مدرسه نباش، اونها چاره رو در "تقواپیشگی" میدونن و نه آموزش.
  [ادامه...]

  • ielnaz .. : همنظر م

   3 روز پیش و 7 ساعت قبل

  • مهدی سلطانی راد : متن جالبی بود

   3 روز پیش و 21 ساعت قبل

  • ielnaz .. : ممنون م همچنین

   5 روز پیش و 20 ساعت قبل

  ادامه... دوستان
  • لیست دوستان کاربر مخفی و یا خالی است
  2000 هواداران
  بازدیدکنندگان