یاامام حسن علیه السلام ادرکنی

(farjamm )
 • Amir Saman VaRaStEh
_________________
با سلام و عرض تبریک خدمت کاربران صالحین
امیر سامان وارسته ع
 • Amir Saman VaRaStEh
  _________________
  با سلام و عرض تبریک خدمت کاربران صالحین
  امیر سامان وارسته عزیز با قاطعیت آرا به عنوان
  محبوب ترین کاربری سال 1395 برگزیده شد.

  • یاامام حسن علیه السلام ادرکنی : اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

   2 هفته پیش و 3 روز قبل

  • #اللهم عجل لولیک الفرج : اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

   1 ماه و 2 هفته قبل

  یاامام حسن علیه السلام ادرکنی

  1 ماه و 2 هفته قبل [بازنشر از میرهادی موسوی]
 • السلام علیکِ یا زوجة وصی رسول الله .. 
در بزرگی و مقام تو همین بس که عباس(ع) فرزند توست.. 

سخن ب
 • السلام علیکِ یا زوجة وصی رسول الله ..
  در بزرگی و مقام تو همین بس که عباس(ع) فرزند توست..

  سخن بزرگان در بیان فضایل ام البنین(س)

  عالم جلیل القدر، زین الدین عاملی، شهید ثانی درباره حضرت ام البنین(س) می گوید: «ام البنین از بانوان با
  معرفت و پر فضیلت بود. نسبت به خاندان نبوت، محبت و دلبستکی خالص و شدید داشت و خود را وقف خدمت به آن ها کرده بود. خاندان نبوت نیز برای او جایگاه والایی قائل بودند و به او احترام ویژه می گذاشتند.»
  هم چنین علامه سید محسن امین می گوید: «ام البنین(س) شاعری خوش بیان و از خانواده ای اصیل و شجاع بود.»
  علی محمد علی دُخَیِّل، نویسنده معاصر عرب در وصف این بانوی بزرگوار می نویسد: «عظمت این خانم (ام البنین) در آن جا آشکار می شود که وقتی خبر شهادت فرزندانش را به او می دهند، به آن توجه نمی کند، بلکه از سلامت حضرت امام حسین(ع) می پرسد؛ گویی امام حسین(ع) فرزندِ اوست نه آنان»
  سید باقر شریف قرشی در کتاب خود العباس رائد الکرامه و الفدا فی الاسلام گفته است :
  در تاریخ دیده نشده که زنی نسبت به فرزندان هووی خود محبتی مخلصانه ورزد و آنها را بر فرزندان خود مقدم بدارد، جز این بانوی پاک یعنی ام البنین (س)
  شیخ جعفر نقدی در کتاب خود [ زینب کبری(س) ] می گوید: ام البنین(س) از جمله بانوان با فضیلت ، خوش بیان ، و سخنور، پرهیزکار و اهل عبادت و تقوا بود. اهل بیت را به خوبی می شناخت.
  مقرم می گوید ام البنین(س) از بانوان با فضیلت به شمارمی رفت . وی حق اهل بیت را خوب می شناخت و در محبت و دوستی با آنان خالص بود و متقابلا خود در میان آنان جایگاه بلند و مقام ارجمندی داشت.
  برخی افراد مانند سیدمهدی سویج در کتاب ام البنین سیده نساء العرب در بیا
  [ادامه...]

  یاامام حسن علیه السلام ادرکنی

  2 ماه پیش, 1 هفته [__تفسیر__]
 • یا لطیف

تفسیر نمونه / سوره مبارکه فلق
( 113 )سوره فلق این سوره در مكه نازل شده و داراى 5 آیه است
 • یا لطیف

  تفسیر نمونه / سوره مبارکه فلق
  ( 113 )سوره فلق این سوره در مكه نازل شده و داراى 5 آیه است
  تفسیر نمونه ج : 27ص :454  محتوى و فضیلت سوره فلق  جمعى معتقدند كه این سوره در مكه نازل شده است هر چند جمعى دیگر از مفسران آن را مدنى مى‏دانند.  محتواى این سوره تعلیماتى است كه خداوند به پیغمبر اكرم (صلى‏الله‏علیه‏وآله‏وسلّم‏) خصوصا و به سایر مسلمانان عموما ، در زمینه پناه بردن به ذات پاك او از شر همه اشرار مى‏دهد ، تا خود را به او بسپارند ، و در پناه او از شر هر موجود صاحب شر در امان بدارند.  در باره شان نزول این سوره روایاتى در غالب كتب تفسیر نقل شده كه مطابق آنها پیغمبر اكرم (صلى‏الله‏علیه‏وآله‏وسلّم‏) به وسیله بعضى از یهود مورد سحر قرار گرفته ، و بیمار شده بود ، جبرئیل نازل شد و محل ابزار سحر را كه در چاهى پنهان كرده بودند نشان داد ، آن را بیرون آوردند ، سپس این سوره را خواندند ، و حال پیغمبر اكرم (صلى‏الله‏علیه‏وآله‏وسلّم‏) بهبود یافت .  ولى مرحوم طبرسى و بعضى دیگر از محققان اینگونه روایات را كه سند آن فقط به دو نفر ابن عباس و عایشه منتهى مى‏شود زیرا سؤال قرار دادند ، زیرا : اولا سوره طبق مشهور مكى است و لحن آن نیز لحن سوره‏هاى مكى را دارد ، در حالى كه درگیرى پیامبر (صلى‏الله‏علیه‏وآله‏وسلّم‏) با یهود در مدینه بوده است و این خود دلیلى است بر عدم اصالت اینگونه روایات .  از سوى دیگر اگر پیغمبر اكرم (صلى‏الله‏علیه‏وآله‏وسلّم‏) به این آسانى مورد سحر ساحران قرار گیرد تا آنجا كه بیمار شود
  [ادامه...]

  یاامام حسن علیه السلام ادرکنی

  3 ماه پیش [__تفسیر__]
 • یا لطیف

به نام خداوند بخشایشگر و مهربان
بگو پناه می‏برم به پروردگار صبحدم (1). 
از شر هر چه که
 • یا لطیف

  به نام خداوند بخشایشگر و مهربان
  بگو پناه می‏برم به پروردگار صبحدم (1).
  از شر هر چه که او خلق کرده و دارای شر است (2).
  و از شر شب وقتی که با ظلمتش فرا می‏رسد (3).
  و از شر زنان جادوگر که به گره‏ها می‏دمند و افسون می‏کنند (4).
  و از شر حسودی که بخواهد زهر حسد خود را بریزد (و علیه من دست بکار توطئه شود) (5).

  تفسیر آیات
  در این سوره به رسول گرامی خود دستور می‏دهد که از هر شر و از خصوص بعضی شرور به او پناه ببرد، و این سوره به طوری که از روایات وارده در شان نزولش بر می‏آید در مدینه نازل شده است.

  قل اعوذ برب الفلق مصدر عوذ که کلمه اعوذ متکلم وحده از مضارع آن است، به معنای حفظ کردن خویش و پرهیز دادن از شر از راه پناه بردن به کسی است که می‏تواند آن شر را دفع کند، و کلمه فلق - به فتحه اول و سکون دوم - به معنای شکافتن و جدا کردن است، و این کلمه در صورتی که با دو فتحه باشد صفت مشبهه‏ای به معنای مفعول خواهد بود، نظیر قصص به دو فتحه (چون قصص به کسره اول و فتحه دوم جمع قصه است)، که به معنای مقصوص یعنی حکایت شده، و یا نقل شده است، و غالبا این کلمه بر هنگام صبح اطلاق می‏شود، و فلق یعنی آن لحظه‏ای که نور گریبان ظلمت را می‏شکافد و سر بر می‏آورد.
  و بنابراین، معنای آیه چنین می‏شود: بگو من پناه می‏برم به پروردگار صبح، پروردگاری که آن را فلق می‏کند و می‏شکافد، و مناسب این تعبیر با مساله پناه بردن از شر، که خود ساتر خیر و مانع آن است، بر کسی پوشیده نیست.
  و بنابراین، معنای آیه چنین می‏شود: بگو من پناه می‏برم به پروردگار صبح، پروردگاری که آن را فلق می‏کند و می‏شکافد، و مناسب این تعبیر با مساله پناه بردن از شر، که خود ساتر خیر و مانع آن است
  [ادامه...]

  یاامام حسن علیه السلام ادرکنی

  3 ماه پیش و 3 هفته قبل [__تفسیر__]
 • بسم الله الرحمن الرحیم

عبارتِ «أَعُوذُ بِرَبِّ النّاسِ» هم تعبیری علمی است و هم دینی و تربیتی، زی
 • بسم الله الرحمن الرحیم

  عبارتِ «أَعُوذُ بِرَبِّ النّاسِ» هم تعبیری علمی است و هم دینی و تربیتی، زیرا هنگامی که از این وسوسه‌ها والقائات دروغین و فسادآور پناه می‌بریم به کسی که از من و این وسوسه‌های نهانی نیرومندتر است، احساس آرامش روحی می‌کنیم. این شیوة متعارف دین است. مثال: همین فال بد زدن عادت زشتی است که در بین ما رواج دارد؛ همین که در راه چشم ما به بزی یا کوزه‌ای خالی بیفتد و یا صدای جغدی بشنویم، از سفر منصرف می‌شویم. اینها وسوسه‌های نهانی است که در سینة مردم القا می‌شود. اگر در برابر این وسوسه‌ها به سفر نرفتیم و از اقدام خود منصرف شدیم، وسوسه و نگرانی تشدید و قوی‌تر می‌شود، زیرا هر اندازه آدمی به این وسوسه‌ها تن دهد، کاملاً ناتوان می‌شود، و وسوه‌ها بر آدمی چیره می‌شوند. از همین رو، در حدیث آمده است: «مَن تَطَیَّرَ فَامتَنَعَ عَن سَفَرِهِ فَقَد أَشرَکَ بِاللهِ العَظِیِم.» مقصود از حدیث چیست؟ آیا می‌گوید باید فال بد بزنی؟ تو می‌پرسی: وقتی که ترسانیم چگونه راهی شویم؟ می‌گوید:«بگو: پناه می‌آورم به خدای مردم.» او هستی بخش و تقدیر کننده و آفریننده و پروردگار است. از چه کسی می‌ترسی؟ از کوزه‌ای خالی؟ یا از جن و انس و پادشاه و حاک و یا از دوست بد؟ از هر که می‌ترسی، خداوند برتر از اوست، او پادشاه پادشاهان است و پروردگارِ عالَم و معبودِ همه. خداوند با این شیوه مشکل تو را حل می‌کند، زیرا اگر به این وسوسه‌ها پاسخ نگفتی و به راه خود ادامه دادی و به آنها توجهی نکردی، این وسوسه‌ها کم‌رنگ و کم‌اثر می‌شوند و سرانجام از بین می‌روند.
  ______________________________________________________________

  شناسه سوره
  سوره ناس صد و چهاردهمین و آخرین سوره قرآن کریم است و بعد از سوره فلق قرار دارد. نام دیگر ای
  [ادامه...]

  یاامام حسن علیه السلام ادرکنی

  4 ماه پیش, 1 هفته [بازنشر از مهدی محبی]

  بعضیا بهش میگن \\\\\\\" آیت الله \\\\\\\"\\\\r\\\\nبعضیا میگن \\\\\\\" آقای خامنه ای \\\\\\\"\\\\r\\\\nبعضیا هم مثل برادر های لبنان و سوریه و عراق میگن:\\\\r\\\\n\\\\\\\" سیدنا القائد \\\\\\\"\\\\r\\\\nما بهش میگیم \\\\\\\"آقا\\\\\\\"...\\\\r\\\\nتو کشور خودش مظلومه اما تو دنیا کلی طرفدار داره\\\\r\\\\n400هزار نفر تو نیویورک و کالیفرنیا ، مقلدشن\\\\r\\\\nآقایی که همیشه خرابکاری های دولت ها و مسئولین ،به حسابش گذاشته میشه\\\\r\\\\nآقایی که اشاره کنه ،تلاویو و حیفا با خاک یکسانه\\\\r\\\\nآقایی که نزدیکترین دوستاش،دشمن ترین دوستاشن\\\\r\\\\nاصلا کدوم رهبر دنیا،روی موکت و فرش جهیزیه خانومش زندگی میکنه؟\\\\r\\\\nبدون اینکه تو بوق و کرنا کنه،با فقیربیچار ه ها دمپره؟\\\\r\\\\nآقایی که بدترین توهین ها و تهمت هارو بهش میزنن درحالیکه حتی یه جمله هم راجع بهش اطلاع ندارن.و اون میشنوه و تحمل میکنه و همچنان لبخند\\\\\\\"آقایی\\\\\\\"...\\\\r\\\\nآقایی که مظلومیت \\\\\\\"علی\\\\\\\"ها رو به ارث برده\\\\r\\\\nکدوم سیاست مداری تو دنیا بچه هاش اینقد سالم وپاکن؟\\\\r\\\\nجالبه حتی مردم نمیدونن چندتا بچه داره،چی ان،اسماشون چیه؟\\\\r\\\\nآقایی که واسه بدحجابا گفت:او یک نقصی دارد.مگر من نقص ندارم؟نقص او ظاهر است.نقصهای من باطن است.با این رفتارش خیلیا محجبه شدن.\\\\r\\\\nآقاییکه کوین بارت ،تحلیلگر آمریکایی بعد از دیدار باهاش گفت:حقایقی در پنج ثانیه از سخنان آیت الله خامنه ای وجود داشت که در پنج ساعت یاوه گویی های سیاستمداران غربی وجود ندارد\\\\r\\\\nآقایی که دشمناش دلار دلار پول خرج میکنن تا تو چشم مردمش خرابش کنن اما نمیتونن.\\\\r\\\\nآقایی که نگاش به خداست و معتقده کدخدا هیچ غلطی نمیتونه بکنه.\\\\r\\\\nآقایی که با دیدنش غم از دل آدم میره.یه چهره
  [ادامه...]

  • .... ?: : همه حرفاتون درسته.فقط یه نکته وجود داشت.اونم اینکه متاسفانه پسرشون ایشونو قبول ندارن.شده قضیه پسر نوح.خدا عاقبت همهرو بخیر کنه.

   2 ماه پیش و 3 هفته قبل

  • یاامام حسن علیه السلام ادرکنی : سپاسگزارم، اگر غلام غلامان امام زمان علیه السلام بشوم، برای خودم و جد آبادم والاترین افتخار است. محتاجم به دعا .

   4 ماه پیش

  • *سیده فاطمه حسینی* : تعداد محبوبیت شما عددش خیلی قشنگ 313.ان شاالله سرباز اقا امام زمان باشی.التماس دعا.شبتون خوش.یاحق

   4 ماه پیش

  ادامه... دوستان
  • Amir Saman VaRaStEh
  • سید سعید حسینی
  351 هواداران
  بازدیدکنندگان