اخبار و رویداد انتخابات

(election )

گفتگو نیوز

5 سال پیش و 7 ماه قبل

نجفی خبر داد:
شنبه؛ کاندیدا‌ی واحد دو جریان اصلاح‌طلب و معتدل اعلام می‌شود
محمد علی نجفی خبر داد که در شنبه هفته آینده کارگروه هفت نفره جمع‌بندی خود را اعلام می‌کند و از میان محمدرضا عارف و حسن روحانی، کاندیدا‌ی واحد دو جریان اصلاح‌طلب و معتدل اعلام می‌شود.

گفتگو نیوز: محمد علی نجفی خبر داد که در شنبه هفته آینده کارگروه هفت نفره جمع‌بندی خود را اعلام می‌کند و از میان محمدرضا عارف و حسن روحانی، کاندیدا‌ی واحد دو جریان اصلاح‌طلب و معتدل اعلام می‌شود.

به گزارش عصر ایران به نقل ایسنا، محمدعلی نجفی عضو شورای شهر تهران صبح امروز (یکشنبه) اعلام کرد که در هفته گذشته تلاش‌های بسیاری انجام شد که ائتلاف و اجماع نظری بین عارف و روحانی دو کاندیدا‌ی نزدیک به دو جریان اصلاح‌طلب و معتدل ایجاد شود اما به نتیجه‌ای نرسید.

وی ادامه داد: روز گذشته جلسه‌ای را با مشاوران آقای خاتمی داشتیم که در این جلسه برخی از مشاوران آقای هاشمی نیز حضور داشتند و قرار شد که یک کارگروه هفت نفره تشکیل شود.

این عضو شورای شهر تهران گفت: وظایف این کارگروه، مذاکره با تعدادی از بزرگان کشور، مذاکره با دو کاندیدا‌ی مورد نظر در جهت ائتلاف و ایجاد زمینه لازم برای اجماع و پیش‌بینی سازوکارهای لازم برای اجماع و ائتلاف مانند نظرسنجی در سطح وسیع در سراسر کشور
ادامه پست...

sultan 8248

5 سال پیش و 7 ماه قبل
 • انتسابم به دولت را صددرصد تکذیب می‌کنم
در حاشیۀ دیدار امروز نمایندگان مجلس شورای اسلامی با دکتر جلی
 • انتسابم به دولت را صددرصد تکذیب می‌کنم
  در حاشیۀ دیدار امروز نمایندگان مجلس شورای اسلامی با دکتر جلیلی، یک خبرنگار از وی پرسید: درست است که شما نمایندۀ دولتید؟ دکتر جلیلی پاسخ داد: خیر؛ صددرصد تکذیب می‌کنم.
  به گزارش سایت حیات طیبه، در حاشیۀ دیدار امروز نمایندگان مجلس شورای اسلامی با دکتر جلیلی، یک خبرنگار از وی پرسید: درست است که شما نمایندۀ دولتید؟

  دکتر جلیلی پاسخ داد: خیر؛ صددرصد تکذیب می‌کنم.

  این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در جمع نمایندگان مجلس نیز و در پاسخ به درخواست یکی از نمایندگان برای شفاف‌سازی مرز خود با جریان انحراف گفت: در واقع دولت نهم و دهم هرجا که موفقیتی داشتند، حاصل پایبندی آنها به گفتمان انقلاب اسلامی و ولایت بود و هرجا هم که نقطۀ ضعف و مسائلی داشتند، نتیجۀ فاصله گرفتن آنها از این گفتمان بود.
  به گزارش سایت حیات طیبه، در حاشیۀ دیدار امروز نمایندگان مجلس شورای اسلامی با دکتر جلیلی، یک خبرنگار از وی پرسید: درست است که شما نمایندۀ دولتید؟

  دکتر جلیلی پاسخ داد: خیر؛ صددرصد تکذیب می‌کنم.

  این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در جمع نمایندگان مجلس نیز و در پاسخ به درخواست یکی از نمایندگان برای شفاف‌سازی مرز خود با جریان انحراف گفت: در واقع دولت نهم و دهم هرجا که موفقیتی داشتند، حاصل پایبندی آ
  ادامه پست...

  • Shahriar _Gh : دروغ برای خرید رای

   5 سال پیش و 7 ماه قبل

  • sultan 8248 : درود جناب حمورابی. دکتر فیاض رو نمیشناسم. ولی اقای جلیلی گفتن که دستاوردهای دولت های نهم و دهم رو انکار نمکنند و از نقاط مثبتشون دفاع میکنند. بیشتر حامیان اقای جلیلی از جبهه پایداری ای هستند که بخاطر مرز بندی جریان مشایی

   5 سال پیش و 7 ماه قبل

  • hamoorabi hamoorabi : درود بر اس اس ارجمند . اگر چنین است چرا ایشان آقای دکتر ابراهیم فیاض - از حامیان رحیم مشایی - را به عنوان نماینده خود به برنامه تلویزیونی ثریا فرستادند ؟

   5 سال پیش و 7 ماه قبل

  بهمنیار بن مرزبان ☮

  5 سال پیش و 7 ماه قبل

  رحیم مشایی ستادش را در اختیار جلیلی قرار داد / احمدی نژاد ثانی کیست؟/ چه افراد مهمی خواستار کاندیداتوری هاشمی شده بودند؟

  به نقل از انتخاب : منابع خبری می گویند که مشایی مشاور ارشد محمود احمدی نژاد و کاندیدای رد صلاحیت شده انتخابات ریاست جمهوری تمامی ستاد انتخاباتی خود را به جلیلی داده است.

  الحیات از جلیلی به عنوان یک کاندیدای "تندرو" نام برده و نوشته است: این تندروها در ایران به دنبال پیروزی سعید جلیلی در انتخابات ریاست جمهوری هستند.

  به نوشته این روزنامه، جلیلی به عبارتی احمدی نژاد ثانی است، اما تحلیلگران معتقدند، استفاده از رئیس جمهور فعلی ایران در مبارازت انتخاباتی جلیلی، اقدامی منفی محسوب می شود، چراکه انتقادات از او رو به افزایش است.

  چه کسانی خواستار کاندیداتوری هاشمی رفسنجانی شده بودند؟

  الحیات در بخش دیگری از گزارش خود آورده است: شخصیت های برجسته از جمله، هاشمی شاهرودی، عسگراولادی، علی لاریجانی مهدوی کنی ضمن دیدار با هاشمی از او خواسته بودند که کاندیدا شود.

  • Amir Saman VaRaStEh : سلام محبوب شدید خوشحال میشم دعوتم رو به گروه شیعه آنلاین قبول کنید و عضو بشید و پستهاتون رو در گروه منتشر کنید در پروفایلم پایین سمت چپ و یا جستجوی گروهها میتونید شیعه آنلاین رو ببینید منتظرتون هستیم متشکرم (gol) (gol)

   3 سال پیش و 6 ماه قبل

  • ... SepAntA : سلام استادلطفا استاد پیگیر مسائل سایتتان باشیدما حالا حالا ها بایس از شما چیزهای بسیاری فراگیریمسوالات بسیاری هست بایس از شما بپرسمپاینده و کامروا باشید

   5 سال پیش و 7 ماه قبل

  • hamoorabi hamoorabi : ظاهرا امشب شاهد از غیب رسید و در برنامه ثریا ، آقای دکتر ابراهیم فیاض از طرفداران رحیم مشایی به نمایندگی از دکتر جلیلی در حال تبیین برنامه های ایشان در بعد دانشگاهی است !

   5 سال پیش و 7 ماه قبل

  ليلا رنجبر

  5 سال پیش و 8 ماه قبل

  شهرياري كه نداند شب مردمانش چگونه به صبح مي رسد

  گور كن گمنامي است كه دل به دفن دانايي بسته است

  مردمان من امانت آسمانند بر اين خاك تلخ

  مردمان من خان ومان منند

  (كوروش كبير)

  • ليلا رنجبر : كجاش دروغه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

   5 سال پیش و 7 ماه قبل

  • بهمنیار بن مرزبان ☮ : باز هم دروغ !

   5 سال پیش و 7 ماه قبل

  فدایی سید علی z

  5 سال پیش و 8 ماه قبل

  روزنامه الاخبار نیز در خبر جداگانه ای که به ثبت نام جلیلی اختصاص داده بود، تیتر جالب توجهی را به کار گرفت: "اعلام کاندیداتوری جلیلی، در کشور غافلگیری ها"

  این روزنامه افزود: "شاید یکی از مهمترین اتفاقاتی که در ساعات پایانی آخرین روز ثبت نام انتخابات ایران افتاد، ثبت نام سعید جلیلی بود. به گفته نزدیکان وی این تصمیم زمانی برای او قطعی شد که از قصد هاشمی رفسنجانی برای ورود به عرصه انتخابات مطمئن شد. بسیاری از کارشناسان حضور جلیلی را برای ایجاد وحدت در جبهه اصولگرایان ارزیابی کرده تا بتوانند با یک کاندیدای واحد مقابل جبهه هاشمی که متشکل از اصلاح طلبان نیز هست، بایستند. مهمترین وظیفه جلیلی در این جدال حفاظت از گفتمان اصولگرایی خاصتا در زمینه انرژی هسته ای خواهد بود.

  اما تنها چیزی که در انتخابات ایران ثابت بوده و قابل پیش بینی است، رخ دادن اتفاقات غیر منتظره در هر انتخابات است و به همین دلیل بسیاری ایران را کشور غافلگیری ها نامیده اند!
  سایت های خبری المنار، الوطن، العهد، نهرین نت و... نیز هر کدام به طور جداگانه به تحلیل انتخابات ایران پرداخته و با اشاره به حضور سعید جلیلی بدون اعلام قبلی، از آن به عنوان پدیده روز آخر ثبت نام انتخابات ایران یاد کردند.

  روزنامه الوطن عربستان بر این نکته تاکید دارد که سعید جلیلی از رزمندگان خطوط مقدم جبهه
  ادامه پست...

  فدایی سید علی z

  5 سال پیش و 8 ماه قبل

  خبرگزاری رویترز نیز با بازتاب جداگانه خبر حضور دکتر جلیلی به انتخابات، این تیتر را برای خود برگزید:

  "مذاکره کننده هسته ای ایران، سعید جلیلی وارد رقابت انتخابات ریاست جمهوری شد."

  رویترز با اشاره به اینکه جلیلی مسئول ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای ایران است، در توضیحی کوتاه درباره سوابق وی نوشته است:

  "جلیلی از مجروحان جنگی دهه 80 میلادی در جنگ ایران و عراق بوده که از سال 2007 به سمت دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران در آمده است. از وی به عنوان یکی از محافظه کاران بسیار نزدیک به آیت الله خامنه ای رهبر ایران یاد می شود."
  روزنامه الحیاة نیز با اشاره به اینکه تمام نامزد های اصولگرا دارای پشتوانه های حزبی و سیاسی سابقه دار و قدرتمندی هستند، اعلام حضور سعید جلیلی به صورت "مستقل" را امری خلاف عادت اصولگرایان دانسته که منجر به "عدم موفقیت وی در جلب آرای مردمی خواهد شود"  این روزنامه در مقاله خود افزوده است:

  "سعید جلیلی نامزد اصولگرایی است که به شکل مستقل اعلام کاندیداتوری کرده و گفته است که به هیچ حزب، گروه و جبهه ای گرایش ندارد و حامیان و طرفداران او قرار نیست دیگر رقبای انتخاباتی را تخریب کنند و در هر حال ملتزم به اخلاق خواهند بود. "
  ادامه پست...

  فدایی سید علی z

  5 سال پیش و 8 ماه قبل

  بازتاب گسترده حضور دکتر جلیلی در انتخابات در رسانه های خارجی
  رویترز: جلیلی از نزدیکترین افراد به تفکرات آیت‌الله خامنه‌ای است

  روزنامه گاردين انگليس درباره جليلي نوشت: "جلیلی، مرد 47 ساله ای است که مدیریت شورای عالی امنیت ملی ایران را از سال 2007 در اختیار داشته و مسئولیت مذاکرات هسته ای ایران و گروه 5+1 را بر عهده دارد. او که دکترای علوم سیاسی خود را ازدانشگاه امام صادق دریافت کرده است، تبدیل به چهره ای آشنا برای مردم ایران شده است که پرونده هسته ای ایران را به پیش می برد.

  به گزارش رجانيوز، پس از اتفاقات بزرگ در ستاد انتخاباتی وزارت کشور و تغییر کامل صحنه انتخابات، فضای رسانه ای خارج از ایران نیز تحت تاثیر اعلام کاندیداتوری افراد صاحب نام قرار گرفت و تیتر اول بسیاری از خبرگزاری ها و روزنامه های بیگانه به پوشش بازتاب خبری انتخابات ایران اختصاص یافت.

  در این میان فصل مشترک بسیاری از این اخبار را میتوان در پوشش کامل خبر ثبت نام دکتر سعید جلیلی دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران دانست که بسیاری از تحلیلگران غربی و عربی را شگفت زده کرده و باعث تغییر زمین بازی انتخابات شده است.

  در حالیکه به اعتراف بسیاری از رسانه های بیگانه ثبت نام هاشمی رفسنجانی، باعث بوجود آمدن امید دوباره غرب برای تغییر نظام ایران شده است اما تنها خطر بز
  ادامه پست...

  فدایی سید علی z

  5 سال پیش و 8 ماه قبل

  مناظره زنده روزی‌طلب و نقاشی در شبکه افسران

  در ادامه پخش سری برنامه های «در مسیر حماسه» از شبکه خبری افسران، مناظره دانشجویی «تجربه سی سال حکومت‌داری؛ دولت آرمانی دهه پیشرفت و عدالت» با حضور حسین نقاشی و محمد حسن روزی طلب، با همکاری مشترک خبرگزاری نسیم و شبکه افسران برگزار می گردد.
  این مناظره با محوریت انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، با نگاهی به علمکرد جریان های مختلف سیاسی و نقد عملکرد آنها، امروز ساعت 15 برگزار می گردد و به صورت زنده در پایگاه شبکه خبری اجتماعی افسران پخش خواهد شد.

  لازم به ذکر است مشاهده این برنامه زنده اینترنتی برای کاربران با سرعت 128 کیلوبایت و بالاتر امکان پذیر خواهد بود.

  رئیس جمهور 1.4.1

  5 سال پیش و 8 ماه قبل

  متاسفم .. فقط همین .

  • رئیس جمهور 1.4.1 : ممنونم ..

   5 سال پیش و 8 ماه قبل

  • رئیس جمهور 1.4.1 : به خاطر ِ رد صلاحیت ِ آیه الله هاشمی ..

   5 سال پیش و 8 ماه قبل

  • ZaHrA : ) : منم وقتی فهمیدم رد شده یــــــــــاد تو افتادم ...

   5 سال پیش و 8 ماه قبل

  فدایی سید علی z

  5 سال پیش و 8 ماه قبل

  به نظر شما آیا هاشمی رد صلاحیت میشه

  • rasool rasool : سلامنظام و انقلاب رسما رد صلاحیت شد.واقعا چه کسانی برما حکومت میکنند؟چه مردم خودشان را بخواب زده اند؟چرا باری دیگر حاضر نیستند همانطور که شاه خدابیامرز را بیرون کردند این ها را هم بیرون کنند؟میدانید الآن با رد صلاحیت هاش

   5 سال پیش و 8 ماه قبل

  • فدایی سید علی z : رای ما فقط دکتر جلیلی

   5 سال پیش و 8 ماه قبل

  • saeid t : سلام . دوستان بزرگوار و عزیز . لطفا از جانب هواداران آیت الله هاشمی حرف هایی مثل خونریزی به کار نبریم. با این سخنان به نتیجه ای نمی رسیم و ممکنه با این حرف ها احتمال تایید صلاحیت آیت الله هاشمی توسط حکم حکومتی نیز از بین

   5 سال پیش و 8 ماه قبل

  ادامه... اعضاء گروه
  • ۞زندگی شاد با خدا و مقدسات۞
  • soolmaz Rahnama
  • امیرحسین طاهری
  • رویا امیری
  • علی کلانتری
  • ♛ MeisaM ♛
  • یعقوب ناطق زاده
  • mr_amin_Hacker ...
  • AZIN NIKSAMEN
  • sam s
  • mohammad ali masoum
  • ناصر خسرو
  • دختر ایرونی
  • وریا صلح دوست
  • هوشنگ جعفری
  • ایوب ناصری
  کاربران فعال