حرف های خودمونی

(power )

pari rad

8 ساعت پیش و 15 دقیقه قبل

اهنگ جدید امین رستمی...بارون

بارون داره هدر میشه بیا با من قدم بزن
دلم داره پر میزنه واسه تو و قدم زدن
وقتی هوا بارونیه دلم برات تنگ میشه باز
نمیدونی تو این هوا چشات چه خوش رنگ میشه باز
بارون هواتو داره رنگ چشاتو
داره قدم زدن تو بارون با تو چه حالی داره دلم هواتو داره
بارون هواتو داره رنگ چشاتو
داره قدم زدن تو بارون با تو چه حالی داره دلم هواتو داره...... [لینک]

کارشناس مسائل دینی ..

12 ساعت پیش و 56 دقیقه قبل
 • گناه کاری که شیطان هم او را نمی پذیرد! 

گناه بزرگ و خطرناکی که بویژه در ایام انتخابات بسیاری از م
 • گناه کاری که شیطان هم او را نمی پذیرد!

  گناه بزرگ و خطرناکی که بویژه در ایام انتخابات بسیاری از ما به آن مبتلا می شویم، گناه بزرگ تهمت و تمسخر و شایعه پراکنی بر علیه کسانی است که رقیب کاندیدای مورد نظر ما هستند.متأسفانه بسیاری از ما بجای اینکه بصورت منطقی و مستند از کاندیدای مورد نظر خودمان دفاع کنیم،با تهمت زدن و تمسخر و شایعه پراکنی در صدد تخریب شخصیت های دیگر هستیم.
  واقعاً وقتی می توانیم با رعایت ادب و متانت و منطقی از نامزد مورد نظرمان حمایت کنیم،تخریب دیگران چه معنا و لزومی دارد؟؟؟؟؟!!!!!
  تخریب رقیب تنها جایی اتفاق می افتد که واقعاً کاندیدای مورد نظر ما کارنامه مثبت و قابل دفاعی نداشته باشد.اینجاست که با تهمت زدن و تمسخر و فحاشی و شایعه سازی به تخریب دیگران می پردازیم و مثل آب خوردن آبرو و حیثیت دیگران را زیر سوال می بریم.بیخبر از این که این گناه آنقدر بزرگ و زشت و خطرناک است که شیطان با آنهمه خباثت و پلیدی از این گناه بیزار است.

  امام جعفر صادق (علیه السلام ) مى فرمایند:
  «من روى على مؤمن روایه یرید بها شینه و هدم مروءته لیسقط من اعین الناس اخرجه الله من ولایته الى ولایه الشیطان ، فلا یقبله الشیطان : اگر کسى سخنى را بر ضد مومنى نقل کند و قصدش از آن ، زشت کردن چهره او و از بین بردن وجهه اجتماعى اش باشد و بخواهد او را از چشم مردم
  ادامه پست...

  پاسخگو ديني

  14 ساعت پیش و 48 دقیقه قبل
 • چرا از روزی که بشر وقایع را ثبت کرده، معجزه ای رخ نداده است؟

اصل فرض مطرح شده در این پرسش، فرضی غ
 • چرا از روزی که بشر وقایع را ثبت کرده، معجزه ای رخ نداده است؟

  اصل فرض مطرح شده در این پرسش، فرضی غلط و در خوش بینانه ترین حالت، ادعایی گنگ و مبهم است.

  معجزه در معنای اصطلاحی، عملی خارق العاده است که پیامبری برای نشان دادن ارتباط ویژه اش با خدا، آن را انجام می دهد در حالی که هیچ بشر با اتکا به قدرت های بشری نمی تواند آن را انجام دهد. حال آخرین پیامبر الهی مربوط به چهارده قرن قبل است. و ابزار ثبت بشر در آن دوره، تاریخ نگاری بوده است.

  و تاریخ نیز به خوبی معجزات این پیامبر را ثبت کرده است. چون حتی در منظر کسانی که قرآن را کتابی الهی نمی دانند، این کتاب یک منبع تاریخی بسیار متقن با نقل متواتر است که معجزاتی را ثبت کرده است. جدای از آنکه کتب تاریخی دیگر نیز معجزاتی را ثبت کرده اند و جدای از آنکه خود قرآن معجزه جاوید است.

  یعنی فارغ از برخی جنبه های اعجازی قرآن که ماهیت تاریخی دارند، وجوه اعجازی دیگر هم در آن وجود دارد.

  مثلا نقل اخبار اتفاقات آینده، یا نقل اتفاقات پیامبران و امت های سابق، اعجازی با ماهیت تاریخی هستند. چون تاریخ باید نشان دهد که آن اتفاقات در آینده به همان شکل رخ داده اند، یا راهی جز خبر غیبی برای نقل تاریخ گذشته نبوده و نقل گذشته از همین جهت اعجاز آمیز بوده است.اما برخی از اکتشافات علوم تجربی، یا فصا
  ادامه پست...

  پاسخگو ديني

  1 روز و 11 ساعت قبل
 • مهمترین عامل موفقیت رسول خدا(صلی الله علیه و آله) در گسترش دین اسلام چه بوده است؟

پاسخ این سوال د
 • مهمترین عامل موفقیت رسول خدا(صلی الله علیه و آله) در گسترش دین اسلام چه بوده است؟

  پاسخ این سوال در قرآن كریم در سوره آل عمران آیه ۱۵۹ بطوردقیق ذكرشده است. خداوند متعال دراین آیه خطاب به پیامبرش می فرماید: «فَبِمَا رَحْمَةٍ مِنَ اللَّهِ لِنْتَ لَهُمْ وَلَوْ كُنْتَ فَظًّا غَلِیظَ الْقَلْبِ لَانْفَضُّوا مِنْ حَوْلِكَ فَاعْفُ عَنْهُمْ وَاسْتَغْفِرْ لَهُمْ وَشَاوِرْهُمْ فِی الْأَمْرِ فَإِذَا عَزَمْتَ فَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ یحِبُّ الْمُتَوَكِّلِینَ؛ به (برکت) رحمت الهی، در برابر آنان [= مردم‌] نرم (و مهربان) شدی! و اگر خشن و سنگدل بودی، از اطراف تو، پراکنده می‌شدند. پس آنها را ببخش و برای آنها آمرزش بطلب! و در کارها، با آنان مشورت کن! اما هنگامی که تصمیم گرفتی، (قاطع باش! و) بر خدا توکل کن! زیرا خداوند متوکلان را دوست دارد».

  همانگونه كه دراین آیه تصریح شده است،یكی از عوامل اصلی ایمان آوردن مردم و گسترش دین اسلام اخلاق نیكوی پیامبراكرم (ص) ذكر شده است.

  عوامل دیگری هم در موفقیت رسول خدا(ص) در گسترش اسلام، مؤثّر بوده است كه به برخی از آنها اشاره می كنم:

  - یكی از علل بیشرفت سریع اسلام قرآن كه معجزه پیغمبر است، آن زیبائى قرآن، آن عمق قرآن، آن شورانگیزى قرآن، آن جاذبه قرآن، بدون شك عامل اول است. عامل اول براى نفوذ و ت
  ادامه پست...

  پاسخگو ديني

  2 روز پیش و 12 ساعت قبل
 • هدف از بعثت پیامبران

با توجه به خدای هستی بخش و صفات کمالی او از جمله حکمت متوجه می شویم که وجود
 • هدف از بعثت پیامبران

  با توجه به خدای هستی بخش و صفات کمالی او از جمله حکمت متوجه می شویم که وجود انسان، به غرضی بالاتر از این دنیای مادی مربوط می شود.

  در این دنیا، انسان رنج ها و ناخوشی های بسیار می کشد و جدای از آنکه هر لذتش می تواند با رنجی توام باشد، هر آنچه به دست می آورد، از دست می دهد. ثروت و زیبایی و قدرت و حتی علم، با محاسبه این دنیا برای انسان باقی نمی ماند.
  بیماری، بلایای طبیعی، شرور ناشی از خباثت دیگران هم اگر به انسان گزندی نرسانند، مرگ غیر قابل گریز هر آنچه در دست انسان است، از چنگ او درمی آورد. (از نگاه مادی) پس رنج کشیدن برای تحصیل آنها بی معناست و از محضر خدای متعال بعید است که انسان را برای چنین زندگی عبثی خلق کرده باشد.

  از اینجاست که متوجه معاد می شویم و دلایل و مویدات فراوان دیگری نیز برای آن می یابیم. مثل نیروهای غیر مادی در وجود انسان، ابزار ادراکی قلب و عجائب عالم رویا که تنها بخشی از نشانه های عالم مجردات و زندگی پس از مرگ در وجود انسان است.

  با این حال و توجه به اینکه هدف از خلقت ما، در ورای عالم ماده است، می بینیم که به شخصه دست ما از فهم جزئیات عالم غیر مادی کوتاه است و نمی دانیم که چگونه باید سعادت خود در نسبت با آن را رقم بزنیم. از همین رو خدای متعال باید برنامه و دستور العمل روشنی برای ما
  ادامه پست...

  ادامه... اعضاء گروه
  • pari rad
  • شیرین ❁بهارنارنج❁
  • ǸAƒA$ ✿ ✿
  • کارشناس مسائل دینی ..
  • rana aaa
  • ایوب حاتمی
  • sevda az
  • محمد زبیر یعقوب رجبی
  • عشقم آبادان
  • webvitrin .com
  • یاسر محمدی
  • Mehr banu Akbari
  • بهزاد احمدزادگان
  • samira atabaki
  • سبحان شاهمرادی
  • پرنیان ...
  کاربران فعال