.احمد رضایی

(hamdli )

.احمد رضایی

4 ساعت پیش و 31 دقیقه قبل
 • متهم فتنه ای در متروی تهران چه می کند؟
نقش عنصر فعال آشوبهای 88 در شرکت مترو چیست؟ + اعترافات و تصا
 • متهم فتنه ای در متروی تهران چه می کند؟
  نقش عنصر فعال آشوبهای 88 در شرکت مترو چیست؟ + اعترافات و تصاویر
  جهانبخش خانجانی از چهره های تابلودار اصلاح طلب که اعترافات تکان دهنده اش بعد از فتنه 88 برگی از خیانت های وی و گردانندگان صحنه آشوبهای بعد از انتخابات 88 را در تاریخ ماندگار کرد ، این روزها شدیدا پر کار شده است .
  این عنصر فعال در فتنه 88 یک پایش در شرکت ملی نفتکش است و پای دیگرش در متروی تهران!
  به گزارش پایگاه خبری صراط، جهانبخش خانجانی بعنوان مشاور مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران روزهای گذشته در میان خانواده های مضطرب نفتکش سانچی حاضر بود و بقیه اوقات را در متروی تهران سپری می کرد .
  وی در جلسات مشورتی متروی تهران که با عنوان اتاق فکر و یا شورای اطلاع رسانی برگزار می شود نقشی فعال و موثر دارد .
  هنوز مشخص نیست این عنصر اصلاح طلب که بعد از فتنه 88 و اعترافات مستندی که پیرامون سناریوی آنروزها در دستگاه قضا مطرح کرده بود با چه مجوزی می تواند بعنوان مشاور در شرکت ملی نفتکش و مترویی ها جولان دهد ؟
  خانجانی در بخشی از خلاصه اعترافاتش پیرامون اقداماتی که در آشوب های سال 88 انجام داده بود اینگونه نوشته است: "1- روح انتقام‌جویی و انتقام‌گیری، ما را از پذیرش حقیقت بازداشته بود و حاضر بودیم به هر قیمتی خود را اثبات کنیم ولو ایستادگی در مقابل رهبری و تحریک دیگران به‌ حضور در صحنه توسط نامه‌های سرگشاده.
  2- غرور سرکش و نخوت بیجا، اینکه پذیرش دیدگاه ما یعنی اینکه همه‌ مردم با ما باشند و اگر رأی خلاف دادند پس باید به‌نوعی تنبیه شوند و بگوییم تخلف شده یا تقلب شده.
  3- حس خودخواهی، خوش‌بینی و پیش‌بینی، سبب گردید که باور نکنیم که مردم به ما رأی نداده‌اند (مگر می‌شود مردم به نخست‌وزیر ا
  [ادامه...]

  .احمد رضایی

  22 ساعت پیش و 21 دقیقه قبل
 • زندگی خیلی کوتاه است
قوانین را کنار بگذار
بدی ها را ببخش
آهسته و طولانی ببوس
یک عاشقِ واقعی باش
 • زندگی خیلی کوتاه است
  قوانین را کنار بگذار
  بدی ها را ببخش
  آهسته و طولانی ببوس
  یک عاشقِ واقعی باش
  تا می توانی بخند

  و هیچ وقت از چیزی که بر روی لبانت خنده نشانده
  پشیمان نشو

  مارک تواین

  .احمد رضایی

  22 ساعت پیش و 43 دقیقه قبل

  i do not speak ...
  I do not ask for mercy for understanding for peace
  And in these heavy days I do not ask for release
  I do not ask that suffering shall cease.

  I do not pray to God to let me die
  To give an ear attentive to my cry
  To pause in his marching and not hurry by.

  I do not ask for anything I do not speak
  I do not question and I do not seek
  I used to in the day when I was weak.

  Now I am strong and lapped in sorrow
  As in a coat of magic mail and borrow
  From Time today and care not for tomorrow.
  Stevie Smith

  .احمد رضایی

  22 ساعت پیش و 50 دقیقه قبل
 • تاریخ ...قسمت اول .
کی را دیدی که در اردوگاه مرگ عاشق شود؟
تتوکارِ اردوگاه آشویتس و عشق مخفی!
 • تاریخ ...قسمت اول .
  کی را دیدی که در اردوگاه مرگ عاشق شود؟
  تتوکارِ اردوگاه آشویتس و عشق مخفی!
  "لِیل سوکولوف" بیش از پنجاه سال رازی را نزد خود نگاه داشت. رازی زاده دوران جنگ اروپا و در مکانی که شاهد غیرانسانی‌ترین وقایع تاریخ بود.
  به گزارش فرادید به نقل از بی‌بی‌سی، او این راز را تا هشتادسالگی فاش نکرد و در آن زمان هزاران مایل از محل تجربه آن‌ها دور بود.
  لیل در اردوگاه آشویتس خال‌کوبی می‌کرد.
  تتوکارِ اردوگاه آشویتس و عشق مخفی
  او در 1916 با نام "لودویگ لیل آیزنبرگ" در خانواده‌ای یهودی در اسلواکی متولد شد و عمر خود را در حومه شهر ملبورن گذراند. در سال‌های آخر عمر تصمیم گرفت داستان زندگی‌اش را فاش کند.
  "هتر موریس" سه سال را صرف ثبت وقایع زندگی لیل قبل از مرگش در سال 2006 کرد. موریس می‌گوید: "این مرد که در اردوگاه آشویتس خال‌کوبی می‌کرد، داستان زندگی خود را مخفی نگاه داشت زیرا به‌اشتباه تصور می‌کرد نباید حرفی از آن بزند."
  موریس اکنون کتابی درباره زندگی او نوشته که روی بازوی حاضران اردوگاه که به اتاق گاز فرستاده نمی‌شدند، شماره سریال خال‌کوبی می‌کرد. موریس می‌گوید: "وحشت سه سال زندگی در اردوگاه کار اجباری، برای لیل یک‌عمر ترس و پارونیا برجای گذاشت. تکمیل داستان زندگی او سه سال طول کشید. باید کاری می‌کردم به من اعتماد کند و این کار زمان می‌برد. باید راضی می‌شد قدم در مسیر خویشتن‌بینی عمیقی بگذارد که برای نوشتن داستان به آن نیاز داشتیم."
  لیل می‌ترسید که او را متهم به همکاری با نازی‌ها کنند. تصور می‌کرد با نگاه‌داشتن این راز و یا آنچه خود آن را "بار گناه" توصیف می‌کرد، از خانواده‌اش محافظت می‌کند.
  پس از مرگ همسرش "گیتا" بالاخره توانست باری که بر دوشش سنگینی
  [ادامه...]

  .احمد رضایی

  22 ساعت پیش و 56 دقیقه قبل

  روایت جلال آل‌احمد
  پستچی بی‌سواد و یاریگران محله
  «پاسبان‌ها که تازه لباس سال نوی خود را پوشیده بودند با نشان‌های درشت و براق از راه به عجله رسیدند و بی‌کاره‌ها را رد کردند. «وحدتی» هنوز دمرو به گل فرورفته، مانده بود. حتی ناله هم نمی‌کرد، شاید مرده بود [..]و من در آن هنگام به اسکناس دو تومانی نویی می‌اندیشیدم که صاف و تانخورده لای تقویم سال جدیدم برای او کنار گذاشته بودم؛ و او حتما با آن می‌توانست گیوه‌ای برای پسر دبستانی خود بخرد.»
  مردی که جلال آل احمد به نام «وحدتی» و همچون جنازه‌ای بی‌جان، در کتاب «دید و بازدید» از او سخن می‌راند، پستچی محله است که زندگی همراه با رنج و تنگدستی‌اش را پیش از این در آغاز قصه «پستچی» به تفصیل روایت کرده است. آل‌احمد در این میانه از پدیده‌ای مهم نیز سخن رانده است؛ یاریگری ناپیدا و نامحسوس مردم محله‌ها برای یاری به آدم‌هایی که در پیشه‌هایی سخت، اما کم‌درآمد کار می‌کرده و درآمدشان، هزینه‌های شب عیدشان را پوشش نمی‌داده است.
  اسکناس نوی دو تومانی یکی از مردم محله‌ای که برایش نامه می‌برده‌اند، برای آن‌ها می‌توانسته است یاری مناسب باشد تا شب عید برای کودکان‌شان کفش نو بخرند. آل‌احمد در قصه خود، افزون بر پستچی درمانده و کم‌درآمد به کسانی دیگر همسان او نیز اشاره می‌کند که در مسیر یاری‌جویی از مردم برای گذران زندگی، به راه‌های گوناگون از مردم محله عیدی و کمک‌هایی دیگر می‌گیرند.
  پستچی، به روایت نویسنده، نمی‌توانسته است به خوبی آن دیگران یاری بخواهد و بدین‌ترتیب شاید در بسیاری زمینه‌ها از این جریان همگانی و مرسوم یاری‌رسانی بازمی‌مانده است «انگار با این همه خدمت که کرده بود، هنوز در کار خود ناشی بود و هرگز حاضر نبود در طرز مطالبه عیدی خود تجدید نظری کند و یا اصلا آن‌قدر ع
  [ادامه...]

  ادامه... دوستان
  • فاطمه شیراز
  • پدیده کارت ایرانیان
  • جواد رحیمی
  • سید محمد زمانی
  • منصور حبیبی
  • homayon99 mokhtary20
  • PedrÃm Sh
  • ❤️✨سینا تنهای تنها❤️✨
  • توحید زیبایی
  • اسماعیل زند(مشاور ورزشی )
  • امیر .....
  • راز آسمان پایتخت
  • جهان حسینی
  • ملودی جواهریان
  • acunetix acunetix
  • سید علی م
  635 هواداران
  بازدیدکنندگان