jomhoor news

(jomhoornews )
 • سخت ترین زمستان تاریخ ایران
  لابه لای تقویم تاریخ ردپای حوادث بعضا عجیب و هولناک که در کشورمان ر
 • سخت ترین زمستان تاریخ ایران
  لابه لای تقویم تاریخ ردپای حوادث بعضا عجیب و هولناک که در کشورمان رخ داده، دیده می شود.
  یکی از ماجراهایی که در کمتر محفل و بحثی ردپایش دیده می شود، بوران بسیار شدید و هولناکی است که فاجعه ای تاریخی برای کشورمان را رقم زده است.
  فاجعه ای که در آن بیش از ۴۰۰۰ انسان کشته شدند!
  جالب است بدانید این رخداد مربوط به سالیان دور نیست، درست ۴۵ سال پیش در ۱۳۵۰ شمسی؛ “ایران” منجمد می شود و مردم به رعب و وحشتی عجیب می افتند و بسیاری کشته می شوند.
  زمستان سال ۵۰ که می رسد، بسیاری حتی فکرش را هم نمی کردند که قرار است در سراسر ایران شاهد بارش برف به ارتفاع ۳ متر!! باشند. (حتی در برخی مناطق که برف به طور مدام-نزدیک به ۳۶ ساعت- می باریده؛ ارتفاع برف به ۶ متر!! نیز رسیده بود)
  در آن سال بیش از ۲۰۰ روستا از روی نقشه ایران برای همیشه پاک می شوند!
  این رویداد بدون شک سخت‌ترین و مصیبت‌بارترین “بوران” در تاریخ نوشته‌شده بشر بوده‌است؛ و عنوان “سهمگین ترین تلفات بوران جهان” را به نام خود ثبت کرده است.
  شنبه ۲ بهمن ماه ۱۳۵۰ است و چند روزی میشود که بصورت پراکنده بارش برف و از آن مهمتر سرمای نسبتا شدیدی در نقاط کشور دیده می شود، برای همین هم روزنامه اطلاعات با تیتر “دیو سپید” به استقبال اخبار روز گذشته رفته.
  به دستور آموزش و پرورش وقت، ۳ روز مدارس تهران تعطیل می شود؛ در مازندران ۲ نفر به علت سرمای شدید جان باخته اند. دمای برخی از شهرها به شدت افت کرده و دمای زنجان به ۲۴ درجه زیر صفر و دمای شهرکرد نیز به ۲۷ درجه زیر صفر رسیده است.
  روزنامه ها نوشته اند که تونل امامزاده هاشم جاده هراز به علت بارش شدید برف بسته شده است.
  سرما باعث شده تا رجال سیاسی هم خانه
  [ادامه...]

 • با روی و مکمل های آن بیشتر اشنا شوید
  روی یک ماده معدنی کمیاب است که انسان برای سالم ماندن به آن
 • با روی و مکمل های آن بیشتر اشنا شوید
  روی یک ماده معدنی کمیاب است که انسان برای سالم ماندن به آن نیاز دارد.
  روی در میان مواد معدنی کمیاب از لحاظ مقدارش در بدن در رده دوم پس از آهن قرار دارد.
  با روی و مکمل های آن بیشتر اشنا شوید
  روی در سلول‌ها در سراسر بدن یافت می‌شود. روی برای فعالیت مناسب دستگاه ایمنی ضروری است. روی در تقسیم سلولی، رشد سلولی، ترمیم زخم‌، و تجزیه کربوهیدرات‌ها در بدن نقش دارد.
  روی همچنین برای حس بویایی و چشایی لازم است. در دوران بارداری، نوزادی و کودکی بدن برای رشد و نمو به روی نیاز دارد.
  یک بازبینی اخیر بوسیله کارشناسان درباره مصرف مکمل‌های روی نشان داد:
  -هنگامی که روی دست کم برای ۵ ماه مصرف شود، ممکن است خطر دچار شدن به سرماخوردگی را کاهش دهد.
  -مصرف مکمل‌های روی در طول ۲۴ پیش از شروع علائم سرماخوردگی ممکن است طول مدت سرماخوردگی و شدت علائم را کاهش دهد.
  *منابع غذایی
  مواد غذایی پرپروتئین حاوی مقادیر بالایی روی هستند. گوشت گاو و گوسفند بیشتر از گوشت ماهی حاوی روی هستند. بخش‌های قرمز گوشت مرغ نسبت به بخش‌های سفید بیشتر حاوی روی است.
  سایر منابع خوب برای روی مغزهای خوراکی، غلات کامل، حبوبات و مخمر است.
  میوه‌ها و سبزی‌ها منابع خوبی برای روی نیستند، زیرا روی در پروتئین‌های گیاهی به اندازه روی از پروتئین‌های حیوانی جذب نمی‌شود. بنابراین رژیم‌های غذایی کم پروتئین و گیاهی مقدار کمی روی دارند.
  روی در اغلب مکمل‌های مولتی ویتامین و مینرال وجود دارد. این مکمل‌ها ممکن است حاوی گلوکونات روی، سولفات روی یا استات روی باشند.
  روی همچنین ممکن است در برخی از داروهای بی‌نسخه مانند قرص‌های مکیدنی سرماخوردگی، اسپری یا ژل‌های بینی وج
  [ادامه...]

  • ❄Snowy FoX❄ : سلام دوستم پستات خیلی قشنگن..خوشحال میشم درگروه جای دنج پستاتو به اشتراک بزاری ..منونممممم

   1 سال, 1 ماه

 • پیغام لاریجانی به دادستان: فعلا درباره «صادقی» تصمیمی اتخاذ نشود
 عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی
 • پیغام لاریجانی به دادستان: فعلا درباره «صادقی» تصمیمی اتخاذ نشود
  عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی از پیغام رئیس مجلس به دادستان تهران درباره پرونده شکایات از محمود صادقی خبر داد.
  پیغام لاریجانی به دادستان: فعلا درباره «صادقی» تصمیمی اتخاذ نشود
  محمدعلی وکیلی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به آخرین پیگیری‌ها درباره پرونده محمود صادقی نماینده تهران در پارلمان گفت: علی لاریجانی رئیس مجلس به بنده پیغام دادند که به دادستان تهران اعلام کنم تا زمان تشکیل جلسه هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان درباره نماینده تهران تصمیمی اتخاذ نشود.
  وی با ابراز “بنده نیز این پیغام را به دادستان تهران اعلام کردم”، ادامه داد: همچنین رئیس مجلس روز گذشته به آقای امیرآبادی فراهانی پیغام داده‌اند که به اطلاع اعضای هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان برسانند که امروز جلسه ویژه‌ای در این هیئت برای رسیدگی به موضوع پرونده محمود صادقی داشته باشند.
  عضو هیئت رئیسه مجلس تصریح کرد: اگر امروز جلسه ویژه هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان تشکیل نشود قطعاً این جلسه روز یکشنبه ۱۴ آذر تشکیل می‌شود.
  منبع :جمهورنیوز

 • عارف: دست‌هایی در کار است که فراکسیون امید را وارد مسائل حاشیه‌ای کند
  رییس فراکسیون امید مجلس ب
 • عارف: دست‌هایی در کار است که فراکسیون امید را وارد مسائل حاشیه‌ای کند
  رییس فراکسیون امید مجلس با بیان این که دست‌هایی در کار است که فراکسیون امید را وارد مسائل حاشیه‌ای کند و مسائل اخیری که برای یکی از همکاران عزیزمان صورت گرفت در همین راستاست، تاکید کرد: فراکسیون امید به تعهداتش به مردم بزرگوار ایران پایبند است و خود را اسیر حاشیه‌های که بعضاً بیرون از مجلس مدیریت می‌شود نمی‌کند.
  عارف: دست‌هایی در کار است که فراکسیون امید را وارد مسائل حاشیه‌ای کند
  دکتر محمدرضا عارف در دیدارهای جداگانه با اعضای شورای مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل و نمایندگان ادوار مجلس دانش آموزی با تسلیت ایام سوگواری رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت دو امام معصوم، امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) با مرور سیر تاریخی جنبش دانشجویی ایران مهم‌ترین ویژگی جنبش دانشجویی را آرمان‌خواهی و استقلال دانست و با طرح این سوال که آیا جنبش دانشجویی در مقطع فعلی به مانند گذشته کارایی لازم را دارد، گفت: علت اصرار من بر نقد عملکرد جنبش دانشجویی این است که احساس می‌کنم این جنبش به مانند گذشته کارایی لازم را ندارد و به نظر می‌رسد یکی از مهم‌ترین وظایف تشکل‌های دانشجویی آسیب‌شناسی جنبش دانشجویی به‌خصوص در سال‌های بعد از پیروزی انقلاب است تا نقاط قوت و ضعف آن مشخص شود و راهبردهای حرکت دانشجویی در دهه پنجم انقلاب تبیین گردد.
  او انشعاب در جنبش دانشجویی را امری غلط دانست و گفت: نباید اختلاف سلیقه بین تشکل‌های دانشجویی منجر به انشعاب در جنبش دانشجویی شود. وقتی بین دو جریان اصیل سیاسی کشور نقاط مشترک زیادی وجود دارد مطمئناً در بین تشکل‌های مختلف دانشجویی هم اشتراکات فراوانی وجود دارد که باید در تقویت این اشتراکات تلاش کرد و حتی‌الامکان حرک
  [ادامه...]

 • دختر ترامپ سوژه خنده کاربران شبکه های اجتماعی شد
 دختر ترامپ با اشتباه محاسباتی خود با موجی از پیا
 • دختر ترامپ سوژه خنده کاربران شبکه های اجتماعی شد
  دختر ترامپ با اشتباه محاسباتی خود با موجی از پیام‌های طنز کاربران در شبکه‌های اجتماعی مواجه شد.
  ایوانکا ترامپ در توییتر پیامی منتشر کرد و تولد یک سالگی پسرش را تبریک گفت. اما در این پیام یک اشتباه محاسباتی وجود داشت که واکنش کاربران در شبکه‌های اجتماعی را به دنبال داشت. دختر ترامپ در پیام توییتری خود نوشت:
  باورم نمی‌شه امروز تئودور ۸ ماهه می‌شه! تولدت مبارک عروسک من!”.
  دختر ترامپ سوژه خنده کاربران شبکه های اجتماعی شد
  همین پیام و اشتباه محاسباتی او در شمارش ماه‌ها باعث شد کاربران بلافاصله در توییتر پاسخ او را بدهند و به اصطلاح او را دست بیاندازند.
  هشت ماه، سالگرد تولد نیست!
  منبع :جمهورنیوز

 • همه معاونان ابوبکر البغدادی کشته‌ شده‌اند
  نماینده ائتلاف بین‌المللی ضد داعش اعلام کرد، داعش مسا
 • همه معاونان ابوبکر البغدادی کشته‌ شده‌اند
  نماینده ائتلاف بین‌المللی ضد داعش اعلام کرد، داعش مساحت زیادی از مناطق تحت کنترل خود در سوریه و عراق را که در سال ۲۰۱۴ در دست داشت، از دست داده و تعداد اعضای داعش نسبت به دو سال و نیم گذشته بسیار کاهش یافته است.
  همه معاونان ابوبکر البغدادی کشته‌ شده‌اند
  به گزارش اخبرگزاری آناتولی، برت مک‌گورک، نماینده ائتلاف بین‌المللی ضد داعش در جریان حضور در نشست اعضای ائتلاف ضد داعش در مقر وزارت خارجه آمریکا در واشنگتن گفت: علاوه بر ممانعت از ورود داعش به مرز ترکیه، تعداد شبه نظامیان خارجی این گروه تروریستی نیز در عراق و سوریه در پایین سطح خود از ۲۰۱۴ اعلام شده است. تروریست‌های خارجی در این گروه به تعداد کم وارد عراق و سوریه می‌شوند و تعدادشان از ۱۰۰۰ تن در ماه در سال ۲۰۱۴ به ۵۰۰ تن در ماه در ۲۰۱۵ رسیده است.
  وی ادامه داد: ائتلاف ضد داعش به خوبی توانسته با این گروه تروریستی به مقابله بپردازد. نیروهای محلی با حمایت ائتلاف ۵۶ درصد از نواحی تحت اشغال داعش را در عراق و ۲۷ درصد از اراضی تحت تصرف این گروه تروریستی در سوریه را بازپس گرفته‌اند.
  مک‌گورک‌ به اعضای ائتلاف گفت : تمامی معاونان ابو بکر البغدادی تقریبا کشته شده‌اند که می‌توان در میان آنها به مسئول عملیات خارجی، وزیران جنگ، دارایی، تبلیغات اشاره کرد و هلاکت البغدادی نیز دیر یا زود اتفاق می‌افتد.
  وی با پیش‌بینی اینکه عملیات همزمان در موصل و رقه موجب کاهش مساحت تسلط داعش شود، گفت:‌ تبلیغات آمریکا موجب کاهش حمایت مالی از داعش شده است.
  وی افزود: ترکیه دسترسی این گروه تروریستی به مرز بین المللی را برای نخستین بار مسدود کرده و این قابل ستایش است.
  به گفته مک‌گورک، ترکیه به صورت موفقیت آمیزی توا
  [ادامه...]

  • جلیل کمی : خب که چی بشخص که نیست این گروه..بن لادنوکشتن چیشد؟چیزی تغییرکرد؟؟؟

   1 سال, 1 ماه

 • سازمان بهداشت جهانی: در یکسال دولت احمدی نژاد مرگ بیش از ۲۶ هزار ایرانی بر اثر آلودگی هوا
با وجود ا
 • سازمان بهداشت جهانی: در یکسال دولت احمدی نژاد مرگ بیش از ۲۶ هزار ایرانی بر اثر آلودگی هوا
  با وجود اینکه آمارها درباره مرگ و میر به دلیل آلودگی هوا متناقض است، اما سازمان بهداشت جهانی می‌گوید آلودگی هوا در سال ۲۰۱۲ (۱۳۹۱) بیش از ۲۶ هزار ایرانی را مستقیم و غیرمستقیم کشته است.
  اینفوگرافیک زیر را شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با توجه به آمار سازمان بهداشت جهانی منتشر کرده است؛
  منبع :جمهورنیوز

 • فرمانده ارتش اسرائیل: پیروزی روحانی مایه تداوم فرایند تدریجی «میانه‌رو» شدن سیاست‌های ایران است
ژنر
 • فرمانده ارتش اسرائیل: پیروزی روحانی مایه تداوم فرایند تدریجی «میانه‌رو» شدن سیاست‌های ایران است
  ژنرال «هرتزی هالیوی» رئیس بخش اطلاعات ارتش رژیم صهیونیستی ادعا کرد انتخابات ریاست جمهوری سال آینده در ایران به میانه‌رو کردن جمهوری اسلامی ادامه داده و همچنین هشدار داد تضعیف گروه تروریستی داعش در سوریه به معنای قدرت گرفتن ایران و حزب‌الله در منطقه است.
  فرمانده ارتش اسرائیل: پیروزی روحانی مایه تداوم فرایند تدریجی «میانه‌رو» شدن سیاست‌های ایران است
  هالیوی طی سخنرانی مفصل در باشگاه اقتصادی دانشگاه «تل‌آویو» با بیان اینکه رژیم اسرائیل در سال ۲۰۱۷ شاهد افزایش خشونت‌ها و بی‌ثباتی در «کرانه باختری» درپی اضمحلال قدرت تشکیلات خودگردان فلسطین خواهد بود، گفت: «۲۰۱۷ سال با‌ثباتی برای تشکیلات خودگردان نخواهد بود. عوامل زیادی هست که رهبری ابومازن (محمود عباس) را تضعیف کرده و حماس از آن‌ بهره خواهد جست».
  به نوشته روزنامه «هاآرتص» وی درباره بهبود روابط با کشورهای عربی از جمله عربستان سعودی طی سال‌های آینده ابراز امیدواری کرده و افزود: «ما منافع مشترکی با کشورهای سنّی داریم. آنچه رخ خواهد داد سوال دیگری است… اما فرصت بزرگ اسرائیل برای سال‌های آتی است».
  در حالی که رژیم صهیونیستی از اواسط تابستان سال جاری با ترکیه توافقنامه‌ای را برای ازسرگیری مناسبات دیپلماتیک امضا کرد اما هالیوی با انتقاد شدید از سیاست‌های «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه، اظهار داشت: «در ۵ تا ۱۰ سال آینده، چیزی از میراث “آتاتورک” باقی نخواهد ماند. ما شاهد روندی از تندروی مذهبی را در ترکیه شاهد هستیم.»
  وی به رژیم صهیونیستی توصیه کرد در عادی‌سازی روابطش با ترکیه محتاط عمل کرده و به آهستگی پیش برود.
  این مقام نظامی رژیم صهیونیستی با
  [ادامه...]

 • نشنال اینترست: اولین قصد روحانی هدف قرار دادن فساد در سیستم بانکی ایران است
 
۱۰ آذر, ۱۳۹۵
 • نشنال اینترست: اولین قصد روحانی هدف قرار دادن فساد در سیستم بانکی ایران است

  ۱۰ آذر, ۱۳۹۵  نشریه امریکایی «نشنال اینترست» با انتشار گزارشی درباره تاثیرات برجام بر اقتصاد ایران اشاره می کند که به نظر می رسد اولین قصد روحانی هدف قرار دادن فساد در سیستم بانکی ایران است.  نشنال اینترست: اولین قصد روحانی هدف قرار دادن فساد در سیستم بانکی ایران است

  این نشریه می نویسد:«از زمان آغاز ریاست جمهوری روحانی و تیم او برجام به عنوان اولین گام برای تحقق طرح بزرگتر برای عادی سازی روابط ایران و جهان خارج قلمداد شده است. نکته اصلی در این میان آن است که بهبود اقتصادی از جمله اصلاحات بانکی و ایجاد ارتباط قوی با سرمایه های خارجی و معیارهای بین المللی پذیرفته شده بانکداری از جمله اهداف اصلی روحانی هستند.
  در زمانی که روحانی در کارزار انتخاباتی در سال ۲۰۱۳-۲۰۱۲ میلادی قرار داشت وعده داد تا اقتصاد ویران شده ایران توسط سال ها سوء مدیریت، سیاست های پوپولیستی و تحریم های دولت قبلی را سر و سامان دهد. در واقع امید بهبود وضعیت اقتصادی سبب شد تا حمایت عمومی برای برجام کسب شود. چند روز پس از برجام «اسحاق جهانگیری» معاون اول رییس جمهوری در نامه ای سرگشاده از قصد خود بر اصلاح اقتصاد کشور با تمرکز بر سیستم بانکی نوشت.
  بعد از ارزیابی وضعیت دولت به این نتیجه رسید که وضعیتی جدی در فقدان مقررات تنظیم کننده و نظارت ناکافی بر سیستم بانکی ایران وجود دارد وام های بدون توجیه ارائه شده به کسانی که اعتبار لازم را نداشتند یکی از مشکلات اصلی بود. طرح ترمیم اساسی بانکداری در ماه جولای سال ۲۰۱۶ میلادی به امضای روحانی رسید و تبدیل به قانون شد. سایت ریاست جمهوری در این
  [ادامه...]

  ادامه... دوستان
  • لیست دوستان کاربر مخفی و یا خالی است
  66 هواداران
  بازدیدکنندگان