علۓ باـפֿـتر

(labkhand93 )

علۓ باـפֿـتر

1 سال و 2 ماه قبل [پست ثابت] [❤️آ ر اـᓄـش ـכلــهــا❤️]

❤ذکر خــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــداوند حــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــدّی ندارد❤
پای درس آیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــت‌الله بهـــــــــــــــــــــــجت(ره):
هر عمل خیری، حدّی از آن مطلوب است که اگر از آن حد گذشت، ضدش حاصل می‌شود، یعنی اگر انسان پایین‌تر از حد مطلوب انجام داد قاصر و یا مقصر است، و اگر بالاتر از حد مطلوب بود، به صعوبت مبتلا می‌شود، تا این که به حدی می‌رسد که غیر ممکن و غیر مقدور بشر می‌گردد. مانند نماز که بدن انسان طاقت زیاد نماز خواندن را ندارد، و یا مزاحم خیراتی است که به سبب نماز از انسان فوت می‌شوند، به گونه‌ای که دیگر انسان نمی‌تواند آنها را مثل گذشته انجام دهد. سایر خیرات و طاعات نیز این گونه است، به جز «ذکر الله» چنان که در روایت دارد که حدی برای آن نیست.( 1)
البته مقصود ذکر لسانی نیست، زیرا در اثر آن نیز اعضا و جوارح انسان به ملالت و ضعف و عجز و سستی دچار می‌شوند، بلکه ذکر الله که حدی ندارد اعم از ذکر قلبی و لسانی، بلکه اعم از ذکر بدنی است، چون تمام طاعات و همه‌ی آن چه مرضی[مورد رضایت] خداست ذکر الله است، و این گونه ذکر با همه‌ی طاعات جمع، و با هر نوع طاعت پیاده می‌شود، نظیر قضای حوایج، ادای واجبات، بلکه به جا آوردن مستحبات، که نزد اهلش ذکر الله است، [لینک]
ادامه پست...

 • ava3
 • آیا توبه‌ای که بارها شکسته می‌شود، باز پذیرفته است؟

از روایات معصومین برمی‌آید که توبه، با شکستن
 • آیا توبه‌ای که بارها شکسته می‌شود، باز پذیرفته است؟

  از روایات معصومین برمی‌آید که توبه، با شکستن آن و ارتکاب دوبارۀ گناه، باطل نمی‌شود. امام باقر(ع) می‌فرماید: «مؤمن هرگاه توبه کند، خداوند او را می‌آموزد، پس باید برای آیندۀ پس ازتوبه و آمرزش، کار نیک کند».
  راوی می‌گوید: عرض کردم: اگر پس از توبه و استغفار از گناهان، باز گناه کند و دوباره توبه کند چگونه است، حضرت فرمود: «آیا باور داری که بندۀ مؤمن از گناه خویش پشیمان شود و از آن آمرزش خواهد و توبه کند و خداوند توبه‌اش را نپذیرد؟» عرض کردم: اگر چند بار این کار را کرد، گناه کرد و توبه، نموده چگونه است، فرمود: «هرگاه مؤمن به استغفار و توبه باز گردد، خداوند نیز به آمرزش او بر می‌گردد، زیرا خداوند آمرزنده و مهربان است».(۱)
  اگر بنا بود توبه با شکستن باطل شود، در این صورت ناامیدی میان بندگان به وجود می‌آید که با هدف تشریع توبه ناهمگونی دارد. ابوبصیر از امام صادق(ع) می‌پرسد: کدام یک از ما می‌تواند توبه کند و مجدداً به گناه باز نگردد؟ او با این سؤال دغدغه خود را اظهار می‌کند که اگر قرار باشد با گناه، توبۀ پیشین باطل شود، همه تلاش گذشته بی‌نتیجه می‌ماند و با ضعفی که بر بندگان چیره است و گناه دوباره، قابل پیش بینی است، نومیدی و یـأس بر جامعه بشری حکمفرما می‌گردد. امام صادق(ع) در پاسخ می‌فرماید: « خداوند از میان بندگانش آن کسی را که در فتنۀ گناه واقع می‌شود و بسیار توبه می‌کند دوست می دارد.»(۲)
  البته همۀ این سخنان به معنای تجویز گناه بعد از توبه نمی‌باشد، بلکه مربوط به کسی است که توبه واقعی از گناه می‌کند و تمام شرایط توبه در او (از جمله پشیمانی از عمل گذشته و تصمیم بر ترک در آینده) وجود دارد، اما با همه این احوال بعد از توبه نمودن و پس از این که قصد وا
  [ادامه...]

  • ------------ ------------- : سلام دوست عزیزم از شما دعوت میشود تا در گروه کاربران هم میهن عضو شوید و در برنامه صندلی داغ گروه شرکت نمائید. سپاس (gol)

   1 هفته و 5 روز قبل

  • علۓ باـפֿـتر : قرآن می‌فرماید: پروردگارت نسبت به آنان که از روی جهل اعمال بد انجام داده اند، سپس توبه کردند و در مقام جبران بر آمدند، آمرزنده و مهربان است. طبق این آیه توبه به توبه قلبی و ندامت درونی محدود نمی‌شود، بلکه روی اثر عملی آن

   1 هفته و 6 روز قبل

  • ... . مشکات : .. با اینکه می فرماید ؛ صدبار توبه شکستی باز آ .در توبه قلبی فرد متحول شده و دائم خدا را بر خود ناظر می بیند ..⚘ .

   1 هفته و 6 روز قبل

 • دین چقدر به زندگی بشر کمک می کند؟

ابتدا باید توجه کنیم که زندگی بشر چقدر است؟ زندگی ای محدود به ح
 • دین چقدر به زندگی بشر کمک می کند؟

  ابتدا باید توجه کنیم که زندگی بشر چقدر است؟ زندگی ای محدود به حدود ۷۰ سال که پس از آن انسان به انتها می رسد و با پوسیدن بدن او همه چیز تمام می شود؟ یا اینکه انسان موجودی باقی در سرای ابدیت است و مرگ او چونان تولدش، انتقال از عالمی به عالم دیگر است.

  انسانی که خود را محدود به یک دوره کوتاه، و در حصار انواع و اقسام مشکلات و مصائب می بیند که حتی لذت های زودگذر او در احاطه این رنجهاست، گریزی از احساس پوچی ندارد. و تنها مُسکِّن کم اثر این درد، زایل نمودن عقل و تفکر یعنی خصیصه ممتاز انسانی است. در حالی که دینداری حق، انسان را به اوج تعالی می رساند و با دادن انگیزه های عالی، استعدادهای انسانی را شکوفا می کند.

  بنابراین کوچکترین تردیدی در آثار عظیم دینداری و بی بدیل بودن آن نمی توان داشت. اما فارغ از این نوع نگاه و بحث ضرورت دین، می توانیم بدون در نظر گرفتن معاد، فواید دینداری در زندگی دنیوی را بررسی کنیم. و تعدادی از آنها را مورد اشاره قرار دهیم. البته لازم به ذکر است که این فواید در دین حق موجود می باشند و ادیان به میزان حقانیت خود می توانند این فواید را به انسان ها هدیه کنند. همان گونه که میزان بروز این فواید، به میزان حاکمیت دین، وابسته است.

  ۱- نقش دین در توسعه اخلاقیات: در جوامعی که انسان به جای خدا نشسته و خود را همه کاره کرده، نتوانسته اند دین را به طور کامل به کنار برانند. چون نقش دین در افزایش اخلاقیات و کاهش جرائم، نقشی بی بدیل است که حتی سیاستمداران ضد دین نیز، متمایل هستند از دین در این عرصه استفاده نمایند. و همین مساله خود دلیلی واضح بر نقش عظیم دین در این وادی است.

  ۲- نقش دین در سلامت روانی: آزمایش ها و بررسی ها
  [ادامه...]

  • حمید دیره : سلامی مجدد وبعدازظهر بخیر خدمت برادر عزیز...خواهش میکنم ارادت داریم برادر خوبم

   3 هفته پیش

  • علۓ باـפֿـتر : سلام علیک آقای دیره عزیزبرادر خوبم....ممنون که سرزدید وممنون از توجهتون

   3 هفته پیش

  • حمید دیره : سلام به برادربزرگوارم علی اقای عزیز ...محتوای متن کاملی بود درباب فواید ارزشمندن دینداری که نهایت استفاده را بردم ..درود به شما (gol) (gol)

   3 هفته پیش

 • ✅فضای مجازی وبایدها ونبایدها:
فضای مجازی «فضایی تئوری و علمی است که ارتباطات کامپیوتری در آن رخ می‌
 • ✅فضای مجازی وبایدها ونبایدها:
  فضای مجازی «فضایی تئوری و علمی است که ارتباطات کامپیوتری در آن رخ می‌دهد.
  این واژه در دههٔ ۱۹۸۰ وارد ادبیات علمی ـ تخیلی شد و شاغلان در زمینهٔ کامپیوتر و علاقه‌مندان به‌سرعت آن را به کار بردند و در دههٔ ۱۹۹۰ رایج شد.
  مواجهه امروزی با فضای مجازی که به گفته کارشناسان و صاحب نظران به عرصه حقیقی زندگی بشر تبدیل شده است، چالش­هایی را در جامعه ایجاد کرده است که حاصل توسعه سریع اینترنت و شبکه­های اجتماعی و پایین بودن دانش رسانه­ ای بخشی از جامعه است.
  گسترش استفاده از اینترنت و فضای مجازی در تعاملات روزمره منجر به ایجاد تغییر در زندگی روزمره افراد به ویژه قشر جوان شده است. جاذبه های این فضا منجر شده افراد ساعات زیادی از روز خود را در این فضا گذرانده و تعاملات در این فضا را جایگزین تعاملات با اعضای خانواده و همسالان خود کنند. این موضوع صدمات جبران ناپذیری را به رشد اجتماعی افراد وارد کرده و ساختار زندگی اجتماعی آنان را تغییر داده است. در این مقاله برخی از آسیب هایی که این فضا می تواند به بعد اجتماعی زندگی کاربران وارد کند را مورد بررسی قرار می دهیم.
  یکی از بزرگترین معضلات اجتماعی که جوامع امروزی به آن مبتلا شده اند، ضعف بنیان خانواده است. بالا رفتن سن ازدواج، افزایش آمار طلاق، سرد شدن ارتباطات عاطفی، نارضایتی از زندگی خانوادگی همگی از مشکلات عمیقی است که دامنگیر خانواده ها شده است. وقتی نگاهی به علل بروز این مشکلات از دیدگاه کارشناسان می پردازیم، می توانیم سهمی را نیز از فضای مجازی مشاهده کنیم.
  کارشناسان معتقدند استفاده از این فضا نه تنها باعث تغییر شکل روابط میان اعضای خانواده شده؛ بلکه سطح توقع از زندگی مشترک را نیز تغییر داده است. فرزندان به جای برقراری ارتبا
  [ادامه...]

  • سبحان شاهمرادی : خداوند همدان را برای ما حفظ کند،همدان شهر ابرار و اصولگرایان هست (ehsasi) (relax)

   20 ساعت پیش و 33 دقیقه قبل

  • Brotherhood of Nod : سلام می شود عضو گروه "برادری" https://hammihan.com/group/Brotherhood شوید دعوتید (gol)

   1 ماه

 • درسنامه ی دعا
درس دوم، بخش اول: «دعا» تغییر دهنده ی قضا و قدر

بر خلاف آنچه بسیاری از افراد می ‌پ
 • درسنامه ی دعا
  درس دوم، بخش اول: «دعا» تغییر دهنده ی قضا و قدر

  بر خلاف آنچه بسیاری از افراد می ‌پندارند، «قَضا و قَدَر»[1] به معنای سرنوشت محتومی که خداوند برای بشر رقم زده و فرد هیچ دخالتی در ایجاد آن و حتی تغییرش ندارد، نیست؛ بلکه نوع نیت و رفتار شخص بر اینکه چه امری و با چه کیفیتی برای او رقم بخورد، در آن تاثیرگذار است. اگر فرد نیت و رفتار خود را تغییر دهد، این امکان وجود دارد که اراده‌ی خدا بر اتفاق دیگری قرار گیرد و تقدیرات پیشین را تغییر دهد.

  در واقع، سرنوشت انسان‌ ها به واسطه‌ ی نیت‌ ها و رفتار خوب یا بد آنها تغییر می‌کند. اعمال ناشایست که مورد تایید عقل ما و رضایت پروردگار نیست، روزی را می‌کاهد، عُمر آدمی را کوتاه می‌کند و تقدیرات خوشایند را از بین می ‌برد. از طرف دیگر، رفتارهای پسندیده ‌ای همچون صله رحم، نیکی به پدر و مادر، صدقه و ... تقدیرات ناخوشایند را تغییر می ‌دهد و بلایا و گرفتاری‌ ها را برطرف می‌کند.[2]

  یکی از مهم ‌ترین عواملی که می ‌تواند تقدیرات ناخوشایند را - که عمدتا نتیجه ‌ی اعمال نادرست خودمان بوده تغییر دهد - دعاست. رسول خاتم در این باره می‌فرمایند:
  «[دعا]، قضا را بر می‌گرداند، گرچه استوار و حتمی شده باشد.»[3]

  دست خداوند در هیچ زمانی و در مورد هیچ فعلی بسته نیست. خداوند بلند مرتبه داراى قدرت و سلطه‌ ی مطلق بر جهان هستى است. او هر زمان که بخواهد – بسته به مصلحتی که خود می‌ داند یا رفتاری که از بندگان سر می ‌زند – مى ‌تواند تقدیرى را جایگزین تقدیر دیگر سازد، حتی اگر آن امر، حتمی و لازم الاجرا شده باشد. به این کار خداوند، یعنی تغییر آنچه مقدّر شده است اصطلاحا «بداء» گفته می ‌شود.[4] عقیده به بداء (باز دیدن دست خدا برای انجام هر کار
  [ادامه...]

  • پریا فهیمی : پست بی نظیری بود (gol) (gol) (gol)

   3 هفته پیش و 2 روز قبل

  • حسین صداقت : سلام یه پست گذاشتم در گروه گل محمدی لطفا ببینید

   2 ماه پیش

  • حسین صداقت : سلام برا کاربر پسر شجاع گزارش تخلف بزنید لطفا https://hammihan.com/mrshoja1

   2 ماه پیش

  فَادْعُوا اللَّهَ مُخْلِصِينَ لَهُ الدِّينَ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ ﴿۱۴﴾
  پس خدا را پاكدلانه فرا خوانيد هر چند ناباوران را ناخوش افتد (۱۴)
  (غافـــــــــــــــــــــــــــــــــــــر)
  ❤️آ ر اـᓄـش ـכلــهــا❤️

  • اشرف . ش . ی : زنده باشید . خدارو شکر

   2 ماه پیش, 1 هفته

  • علۓ باـפֿـتر : سلام بزرگوار الحمدولله...خوبم

   2 ماه پیش, 1 هفته

  • اشرف . ش . ی : درود دوست بسیار قدیمی و گرامی . احوال شما ؟ خوبید ؟

   2 ماه پیش, 1 هفته

 • خورشید عشق را، ره شام و زوال نیست/
بر هر دلی که تافت، در آن دل ضلال نیست/
در آسمان دلبری و آستان ع
 • خورشید عشق را، ره شام و زوال نیست/
  بر هر دلی که تافت، در آن دل ضلال نیست/
  در آسمان دلبری و آستان عشق/
  نور جمال دلبر ما را مثال نیست . . .
  ❤️❤️❤️❤️❤️❤️
  نام: محمد بن عبد الله
  حضرت محمد (ص) در تورات و برخى كتب آسمانى «احمد» ناميده شده است. آمنه، دختر وهب، مادر حضرت محمد (ص) پيش از نامگذارىِ فرزندش توسط عبدالمطلب به محمّد، وى را «احمد» ناميده بود.
  كنيه حضرت محمد (ص): ابوالقاسم و ابو ابراهيم.
  القاب حضرت محمد (ص): رسول اللّه، نبى اللّه، مصطفى، محمود، امين، امّى، خاتم، مزّمل، مدّثر، نذير، بشير، مبين، كريم، نور، رحمت، نعمت، شاهد، مبشّر، منذر، مذكّر، يس، طه‏ و...
  منصب حضرت محمد (ص): آخرين پيامبر الهى، بنيان‏گذار حكومت اسلامى و نخستين معصوم در دين مبين اسلام.
  تاريخ ولادت حضرت محمد (ص): روز جمعه، هفدهم ربيع الاول عام الفيل برابر با سال 570 ميلادى (به روايت شيعه). بيشتر علماى اهل سنّت تولد آن حضرت را روز دوشنبه دوازدهم ربيع الاول آن سال دانسته ‏اند.
  عام الفيل، همان سالى است كه ابرهه، با چندين هزار مرد جنگى از يمن به مكه يورش آورد تا خانه خدا (كعبه) را ويران سازد و همگان را به مذهب مسيحيت وادار سازد؛ اما او و سپاهيانش در مكه با تهاجم پرندگانى به نام ابابيل مواجه شده، به هلاكت رسيدند و به اهداف شوم خويش نايل نيامدند. آنان چون سوار بر فيل بودند، آن سال به سال فيل (عام الفيل) معروف گشت.
  محل تولد حضرت محمد (ص): مكه معظمه، در سرزمين حجاز (عربستان سعودى كنونى).
  نسب پدرى حضرت محمد (ص): عبدالله بن عبدالمطلب (شيبة الحمد) بن هاشم (عمرو) بن عبدمناف بن قصّى بن كلاب بن مرّة بن كعب بن لوىّ بن غالب بن فهر بن مالك بن نضر (قريش) بن كنانة بن خزيمة بن مدركة بن الياس
  [ادامه...]

  • حمید --- : سلام ،ممنون از پاسخ شما ،اما به دلایلی قانع کننده نیست ،اول اینکه سالی که ابرهه حمله کرد هنوز اسلام نبود و بت پرستی بود و دیگر اینکه در قران امده ما اسلام را برای مردم مکه و اطراف ان فرستادیم ،نه برای همه،با توضیحات شما

   3 هفته پیش و 6 روز قبل

  • علۓ باـפֿـتر : سلام علیک...قرآن مى‏گوید: «ان الدین عند الله الاسلام؛( آل عمران آیه 19) همانا دین نزد خدا اسلام است»....یک مسلمان با نگاه به آیات و روایات به این نتیجه مى‏رسد که اسلام بر دیگر ادیان و مکاتب برترى دارد. اگر چه مسلمانان ب

   3 هفته پیش و 6 روز قبل

  • حمید --- : سلام،ابرهه میخواسته کعبه رو خراب کنه وهمه رو مسیحی کنه ،چرا میگید به هدف شوم خودش نایل نشد ،مگر مسیحی یکتا پرستی نیست

   4 هفته پیش

 • باید از خدا بترسیم یا او را دوست داشته باشیم؟

اگر معنای واقعی ترس از خدا و دوست داشتن او را در نظ
 • باید از خدا بترسیم یا او را دوست داشته باشیم؟

  اگر معنای واقعی ترس از خدا و دوست داشتن او را در نظر داشته باشیم، بین این دو هیچ منافاتی نمی بینیم، چون متعلق ترس و دوستی دو امر متفاوت است.

  خدای متعال به ما نعمت های بیشماری داده است که حقیقتا انسان از شمردن آن عاجز است، چه آنکه بخواهد شکر آن را بکند:
  «وَ إِنْ تَعُدُّوا نِعْمَةَ اللَّهِ لا تُحْصُوها إِنَّ اللَّهَ لَغَفُورٌ رَحیمٌ[نحل/۱۸] و اگر نعمتهاى خدا را بشمارید، هرگز نمى ‏توانید آنها را احصا كنید خداوند بخشنده و مهربان است.»

  اصل وجود و شرافتی که در خلق انسان به او عطا شده، تسخیر کردن تمام نظام مادی برای در خدمت انسان بودن، مامور کردن فرشتگان برای ساماندهی امور انسان، فرستادن بهترین بندگان برای تبیین راه سعادت انسان و ... عواملی هستند که سبب برانگیخته شدن احساس شکر گزاری در انسان می شود و همچنان که سبب می شود انسان با تمام وجود، این خالق هستی را دوست می دارد.

  علاوه بر اینکه عوامل دیگری نیز سبب شعله گرفتن محبت الهی در انسان می شود. انسان عاشق زیبایی و کمال است و زمانی که معرفت به خدای متعال شکل بگیرد، انسان واله و شیدای رب خویش می شود، تا آنجا که می فرماید: «إِلَهِی كَفَى بِی عِزّاً أَنْ أَكُونَ لَكَ عَبْداً- وَ كَفَى بِی فَخْراً أَنْ تَكُونَ لِی رَبّاً- أَنْتَ كَمَا أُحِبُّ[۱] خدایا بس است مرا عزت اینكه براى تو بنده ‏ام، بس است فخر مرا كه پروردگارم تو باشى، تو آنچنانى كه من دوست دارم‏.»

  بنابراین روشن است که دوست داشتن الهی، امری لازم است:
  «الَّذینَ آمَنُوا أَشَدُّ حُبًّا لِلَّهِ[بقره/۱۶۵] آنان كه ایمان آورده ‏اند خدا را بیشتر دوست مى ‏دارند.»

  و درباره ترس از خدا باید گفت
  [ادامه...]

  • علۓ باـפֿـتر : سلام ممنون از توجه شما بزرگوار

   1 ماه, 1 هفته

  • Āydæ ñøpø : توروخدا کمکککککککک (geryeh)

   2 ماه پیش, 1 هفته

  • بانوی ایرانی : سلام شما میتوانید با بازدید از سایت طلاکار اطلاعات کافی درزمینه بازار طلا کسب کنید این سایت اولین سایت آموزش تخصصی و حرفه ای بازار طلا در ایران میباشد ک گروه طلاکار سعی کرده دانش خود را دراختیار مخاطب خود قرار دهد شما م

   2 ماه پیش و 4 هفته قبل

 • سلام بر خون خــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــدا.....
سلام بر رحمه‌الله‌ الو
 • سلام بر خون خــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــدا.....
  سلام بر رحمه‌الله‌ الواسعه
  سلام بر نور چشم رسول اکرم صلی‌ الله‌ علیه‌ و آله‌ و سلم
  سلام بر فرزند شهید امیرالمومنین، علی علیه‌السلام و بی‌بی فاطمه زهرا ‌سلام‌ الله‌ علیها
  سلام بر شافع روز جزا
  سلام بر آن که ملائک در عزایش می‌گریند
  سلام بر کسى که بیعتش را شکستند
  سلام بر آقایى که حامى دیگران بود و خود بی‌یاور ماند
  سلام بر محاسن خضاب شده‏‌اش
  سلام بر چهره به خاک و خون آلوده‏‌اش
  سلام بر دندان کوبیده‏ مولا با چوب خیزران و چوب‌دستی عبیدالله ملعون
  سلام بر سر مقدسی که بر فراز نیزه عدوان زده شد
  سلام بر تشنگى کشیده در کنار نهر آب
  سلام بر حسین (ع) و فرزندان فرزانه و اصحاب عزیزش
  و سلام بر دشت تفتیده عشق!
  سلام بر میدان عشق‌بازی یاران عاشق دل‌باخته کوى معشوق
  سلام بر تو اى کربلا
  سلام بر تو اى دشت پر بلا
  سلام مرا با گلوى بغض فروخورده‌ات و چشمان مواج از دریاچه اشک دل‌تنگی‌ات و با جگر سوخته‏‌ات و قلب پاره‌پاره‌ات پاسخ‌گو
  کربــلا! می‌خواهم که با تو سخن بگویم!
  می‌‏خواهم بقچه حرف‌هاى بر دوش مانده‏‌ام را براى تو پهن کنم؛ نمى‏‌دانم، نمى‏‌دانم تاب شنیدن حرف‌هایم را دارى یا نه؟ با تو سخن می‌گویم، تویی که آن محزون‌ترین روز را در خود دیدی! تویی که از غم مولایت از ازل تا به ابد عزاداری!
  کربلا، از غروب عاشورا بگو...
  براستی آن روز چه کشیدی؟ شنیده‌ام که غروب روز عاشورا براى تو سخت التهاب‌آور بود؟
  یقین دارم که اگر در اسارت خاک نبودی هر آن لباس رزم بر تن می‌کردی و غران و آتش‌فشان بار، بر آن ملعونان و نفرین‌شدگان ابدی، حمله می‌
  [ادامه...]

 • یه وقتهایی تو زندگی هست که از خدا غافلیم (زیادم هست واسه هممون هم پیش اومده)... اینجور وقتا همش گرفت
 • یه وقتهایی تو زندگی هست که از خدا غافلیم (زیادم هست واسه هممون هم پیش اومده)... اینجور وقتا همش گرفتاریم همش بد میاریم...
  یه لحظه بهش فکر کنید...
  تو اینجور مواقع شاید ندونیم چرا اینجوری میشه... چرا هرچی اتفاق بده واسه من میفته ؟ چرا هرکاریم می کنم بازم از هیچی راضی نیستم ؟

  وقتهاییم هست که با خداییم... به فکر خداییم... بهش نزدیکیم... به رحمت و مهربونیش امید داریم....
  بازم بهش فکر کنید...
  اون وقته که همه چی خوبه... اصلا" مهم نیست قبلا" چه جور آدمی بودیم... مهم نیست فقیر بودیم یا ثروتمند... گناه کار بودیم یا بی گناه...خوب بودیم یا بد... از زندگیمون راضی بودیم یا نه... از عملکرد خودمون راضی بودیم یا نه.... هیچی مهم نیست... اون موقع همه چی خوب میشه... حتی اگر اتفاق بدی هم بیفته ما آرامشمون رو حفظ می کنیم... استرس نداریم... همش آرامشه... میدونیم که از پس همه چی برمیایم .... چون میدونیم یه قدرت فوق العاده همیشه همراهمونه... دوسمون داره... اگه چیزی رو ته دل ازش بخوایم حتما برآورده میشه... اگه هم نشه دو حالت داره : یا از ته دل ازش نخواستیم... یا اون چیزی که میخوایم به نفعمون نیست... به صلاحمون نیست...

  اگه این دو حالت رو با هم مقایسه کنیم میفهمیم که چرا میگن باخدا بودن راحت تره؟؟؟

  از خدا می خام هممون از جمله خودم همیشه راحت و با خدا زندگی کنیم و به اون آرامشی که میخوایم برسیم... آمین
  ❤آ ر اـᓄـش ـכلــهــــــــــــــــــــــــــــــــا❤ [لینک]

  • Roosha . : امین

   3 ماه پیش و 2 هفته قبل

  • حمید دیره : خواهش میکنم برادر عزیز

   3 ماه پیش و 3 هفته قبل

  • علۓ باـפֿـتر : ممنون از دقت نظرتون بزرگوار...

   3 ماه پیش و 3 هفته قبل

 • وقتی خدا به دعای ما توجه نمیکنه، چه فایده ای داره او را صدا بزنیم؟

 لازم و ضرورری است ابتدا دربار
 • وقتی خدا به دعای ما توجه نمیکنه، چه فایده ای داره او را صدا بزنیم؟

  لازم و ضرورری است ابتدا درباره خدا معرفت و بصیرت پیدا نمایید تا این افکار را بتوانید کنار بزنید و خود را به انوار الهی منور سازید و از تاریکی یاس از رحمت خدا خود را برهانید و به او حسن ظن داشته باشید.

  بعضی از ما انسان ها شبیه به بازیکن فوتبالی می مانیم که بدون هیچ شناخت و درکی از بازی فوتبال و قوانین آن وارد زمین شده و مشغول به بازی شده ایم ؛ لذا بی هدف به هر طرف حرکت کرده دروازه ی خودی را از رقیب تشخیص نمی دهیم . از زمین خوردن خود ناله ها و شکایتها داریم و از گل خوردن دچار یأس و نا امیدی می شویم و...
  در حالی که یک بازیکن فوتبال باید بداند که مدت زمان بازی چقدر است ؟ قوانین و احکام بازی چیست ؟ قدرت رقیب تا چه حد است؟او باید بداند زمین خوردن لازمه ی بازی است اما خاتمه ی آن نیست ؛ بلکه باید بلافاصله بلند شده مبارزه را از نو شروع کند . هر گاه بی دقتی کرد و گل خورد باید در فرصت باقی مانده تلاش کند و رقیب را شکست دهد و...

  دنیا محل بازی ماست و قوانین خاص خود را دارد و تا زمانی که به احکام و دستورات نحوه ی بازی در آن آگاه نباشیم واله و سرگردان خواهیم بود و جز شکست نصیبی نخواهیم داشت . ولی فرق اصلی بین دو مثال مذکور اینست که ایفای نقش در دنیا حقیقتی است که استعدادهای انسان را شکوفا کرده سعادت یا شقاوت ابدی را به بار می آورد ؛ ولی بازی در فوتبال تنها سرگرمی و ورزش است.

  خداوند مهربان ما را آفرید و در وجود مان استعدادهای فراوانی قرار داد تا در اثر مواجهه ی با سختی ها و مشکلات حرکت صحیح و برنامه ریزی دقیق آن استعدادها شکوفا شود و مدت زمان تلاش و کوشش در این جهت را نیز ایام عمری قرار داد که بتوانیم بهترین
  [ادامه...]

  • شهاب تبریزی : دوست خوبم ..لایک و محبوبی....التماس دعا و خدا قوت (gol)

   1 هفته و 6 روز قبل

  • حمید دیره : صبحتون بخیر برادر بزرگوارم ...همیشه لطف شما شامل حالم شده وازاین حیث خیلی ممنونم برادر خوبم (gol) (gol)

   3 ماه پیش

  • علۓ باـפֿـتر : ممنون بزرگوار....

   4 ماه پیش و 2 هفته قبل

  ادامه... دوستان
  • پسر تنها
  • مهتاب بختیار
  • بانو ...
  • sahra saleh
  • helia ...
  • رفعت رفعت
  • ali547 akbar
  • پسر جنوبی
  • Wiwa ..
  • **بانو** ....
  • sara mohamadi
  • دریا جمشیدی
  • dr.o'm nooryan
  • tamana tt
  • مسافر ***
  • Homa Mohammadi
  5018 هواداران
  بازدیدکنندگان