مثبت سبز

(mosbatesabz )

انواع کرم های ضد آفتاب
انواع کرم ضد آفتاب
انواع کرم ضد آفتاب
انواع کرم ضد آفتاب

بیشتر افراد در انتخاب کرم ضد آفتاب دچار مشکل هستند. زیرا مقایسه کردن آنها با یکدیگر کاری دشوار است. با هم انواع کرم‌ها را بررسی خواهیم کرد.

کرم ضد آفتاب همانند سپری است که از پوست در مقابل پرتوهای خطرناک فرابنفش نور خورشید به دو شکل محافظت می‌کند. برخی از آنها باعث پراکنده شدن نور خورشید از طریق بازتاب آن می‌شوند. برخی نیز پرتوهای فرابنفش را قبل از رسیدن به پوست به خود جذب می‌کنند.

در گذشته، برای انتخاب یک ضد آفتاب خوب کافی بود به دنبال محصولی با SPF بالا باشیم. با این حال عامل محافظتی SPF فقط از ما در مقابل پرتوهای UV نوع B و در واقع فقط از یکی از انواع سرطان محافظت می‌کنند.

با این حال تحقیقات نشان می‌دهند که پرتوهای UV نوع A نیز می‌توانند باعث بالا رفتن احتمال ابتلا به سرطان شوند. این پرتو باعث سوختگی پوست نمی‌شود، اما به اعماق پوست نفوذ کرده و چین و چروک ایجاد می‌کند. با تمام این اوصاف، یک کرم ضد آفتاب خوب باید از پوست در مقابل هر دو پرتو UVA و UVB محافظت کند.
مشخصات یک کرم ضد آفتاب مناسب:

SPF 15 یا بالاتر: این عامل نشان می‌دهد که کرم ضد آفتاب تا چه حد از سوختگی‌هایی که توسط پرتو UVB به وجود می‌آیند پیشگیری می‌کند. اگر پوست شما پس از گذشت ۱۰ دقیقه شروع به سوختن می‌کند، یک ضد آفتاب با SPF 15 این مدت را ۱۵ برابر می‌کند؛ بدین معنی که می‌توانید پس از استفاده به مدت ۱۵۰ دقیقه در معرض نور خورشید باشید.
محافظت در مقابل پرتو UVA: هیچ معیاری برای اینکه مشخص شود یک کرم ضد آفتاب چقدر در مقابل پرتو UVA مقاومت ایجاد می‌کند وجود ندارد. به هم [لینک]
[ادامه...]

ورزش پیلاتس چیست؟
ورزش پیلاتس
ورزش پیلاتس
ورزش پیلاتس چیست؟

این روزها همه ما نام ورزش پیلاتس را کم و بیش شنیده ایم. ورزش پیلاتس، ورزش جذاب و فرح بخشی که به اصلاح رفتارهای حرکتی بسیاری از افراد انجامیده است.

برای آنکه با این ورزش نسبتا جدید، بیشتر آشنا شویم، شما را به خواندن ادامه مطلب دعوت می کنیم:
تاریخچه پیلاتس چیست؟

پیلاتس در سال ۱۹۲۰ توسط ژوزف پیلاتس پایه گذاری گردید. این ورزش در ابتدا توسط وی “علم کنترل بدن” نام گذاری شده بود که پس از مرگ او به دلیل حفظ یاد و خاطره او به نام پیلاتس معروف گردید.
رمز موفقیت و تمایز این ورزش:

شاید بزرگترین رمز موفقیت پیلاتس عملکرد آسان و تاثیرگذارش است.

این ورزش ﺑﻪ ﺗﻤﺎم وعده های ﺧﻮد ﻋﻤﻞ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ. اﻓﺮاد در هر سن و وضعیتی می توانند به این ورزش روی آورده و از ثمرات آن بهره ببرند.

فرقی ندارد شما در چه سن، جنسیت و شرایطی هستید، اﮔﺮ ورزش ﭘﯿﻼﺗﺲ را آﻏﺎز ﮐﻨید به شما اطمینان می دهیم ﮐﻪ ﻧﺘﯿﺠﻪ ﻣﺜﺒﺖ آن را به سهولت می بینید. ﺑﺎ ﺷﺮوع این ورزش ﻣﯽ ﺗﻮان ﻗﺪم ﺑﻪ ﻗﺪم ﺗﻐﯿﯿر ظاهر، اﺟﺮای ﺻﺤﯿﺢ ﺣﺮﮐﺎت، ﺑﺪن ﺟﺪﯾﺪ و اندامی ﻣﺘﻮازن، ﺻﺎف و ﮐﺸﯿﺪه و اﻧﻌﻄﺎف ﭘﺬﯾﺮﺗﺮ ﺑﺎ ﯾﮏ ﻗﺪرت فوق العاده ﺳﺎﺧﺖ.

اﻋﺘﻘﺎد ﭘﯿﻼﺗﺲ از ﺗﻘﻮﯾﺖ ﻗﻮای ﺑﺪﻧﯽ، ﮐﺴﺐ و ﺣﻔﻆ بدن و ذهنی سالم ﺑﺮای اﺟﺮای بی نقص کارهای روزانه است.
اصول ورزش پیلاتس:
اولین اصل آرامش

ورزش مورد بحث ما، اعتقاد زیادی به آرامش روحی ما دارد. توصیه اولیه پیلاتس این است که برای شروع ورزش حتما باید به طور موقت هم که شده، ذهن خود را خالی و آماده پذیرش نکات جدید قرار دهیم.
تمرکز

در اکثر تمرینات این ورزش، ما باید ت [لینک]
[ادامه...]

انواع مدل ناخن
انواع مدل ناخن
انواع مدل ناخن

دست ها به عنوان عضوی مهم و تاثیرگذار، زیبایشان بسیار قابل توجه است. انواع مدل ناخن حتی به گفته روانشناسان دال بر تیپ های متفاوت شخصیتی است. اگر کنجکاوید که بدانید فرم انگشتان و انواع مدل ناخن، تاثیر هر یک از آنها، مد جهانی و دیگر مسائل مربوط به دستان، انگشتان و ناخن ها به چه صورت است، ما به شما همراهی این مقاله جامع و جذاب را پیشنهاد می دهیم:
تاثیر دست در روابط اجتماعی:

دست به عنوان مادر بدن نامگذاری شده است.

هنگام افتادن بر روی زمین، این دست های ما هستند که به صورت ناخودآگاه از ما حفاظت می کنند.
مواقعی که جایی از بدن ما درد کند، کاملا غیرارادی دستمان را روی آن قسمت می گذاریم (تصوری از دندان درد، سردرد، پادرد و…)،
هنگام معاشرت و دست دادن این دست های ما هستند که ویژگی هایشان باعث بالا رفتن اعتبار ما در نگاه اول می شود.
همچنین این دست های ما هستند که عامل اول انتقال بیماری ها و ویروس های هستند چرا که بی هیچ لباس و محافظی در تمام طول روز با همه جا تماس و برخورد دارد، هنگام تایپ، هنگام گرفتن میله اتوبوس، هنگام پرداخت وجه و … همگی این دست های ما هستند که راهگشا بوده و خط شکنی می کنند.

تاثیر زیبایی و شاید مهم تر از آن تمیزی دست ها در نگاه اطرافیان به ما بسیار مهم است. افراد و مشاغل گوناگون را می توان از روی دست هایشان شناخت. یک تعمیرکار، یک معلم؛ یک بنا، یک نانوا و … دست هایی با شرایط متفاوت دارند. اما در هر سن، جنسیت و شرایطی می توان اصول مشترک و اولیه را رعایت نمود.
دست:

نرمی و زبری پوست دست، سطح وسیعی از اعتماد به نفس افراد را در پی دارد. استفاد [لینک]
[ادامه...]

 • - ғαтємє - : بی فروغ روی یاران زندگی تابنده نیست♡دولت بی دوست در جهان پابنده نیست♡پست جدیدم لایک شع لدفن:/ دوسـتـ خوبمـ، دعوتـی بـه گروه اول پروفـآیلمـ محبوبیتـ یادت نـره:) منتظر حضـور گرمتم :)

  1 سال و 4 ماه قبل

آیا شام نخوردن باعث لاغری می شود؟
آیا شام نخوردن باعث لاغری می شود؟
آیا شام نخوردن باعث لاغری می شود؟
آیا شام نخوردن باعث لاغری می شود؟

یکی از دغدغه های بشر امروز رها شدن از معضل چاقی و رسیدن به وزن و تناسب اندام دلخواه است. تاکنون راه کارهای گوناگونی خواه برگرفته از تجربیات افراد و یا نظریات متخصصان در مورد اینکه شام نخوریم لاغر شویم شنیده اید. امروز در این مقاله قصد داریم تا واقعا بدانیم آیا با شام نخوردن، لاغری به وجود می آید؟

بر خلاف تصور عموم مردم، جواب سوال بالا خیر است!

در حقیقت حذف یک وعده غذایی سبب لاغری و کاهش وزن نخواهد شد. لازم است بدانید میزان دریافت و سوزاندن کالری اصلی ترین عامل چاقی در افراد است. به توصیه متخصصان تغذیه بهترین راه لاغری کاهش میزان کالری دریافتی در کنار برنامه ورزشی مستمر است. در ادامه به برخی از تصورات و باورهای اشتباه که در بین مردم درباره لاغری رواج پیدا کرده می پردازیم.
شام نخوردن و لاغری!

حذف این وعده و یا وعده های دیگر کاملا اشتباه است و بیشتر موجب پرخاشگری، بی حوصلگی، خستگی و کاهش قدرت تمرکز و حافظه می گردد. فرد در طی روز باید ۳ وعده اصلی و ۲ میان وعده داشته باشد. به طور طبیعی قند خون بدن افراد بین ۷۰ تا ۱۰۰ میلی گرم است و بعد از هر وعده غذایی این مقدار افزایش می یابد. پس از گذشت ۲ ساعت به حالت پایه همراه با حس گرسنگی باز می گردد و اگر آن را سرکوب کنید نتیجه معکوس داشته و شما تمایل بیشتری به غذاهای شیرین و پرکالری پیدا خواهید کرد. همچنین میزان کالری دریافتی افراد برای هر کیلو گرم وزن آنها حدود ۳۰ کیلو کالری است که برای یک فرد ۶۰ کیلوگرمی روزانه حدود ۱۸۰۰ کیلوکالری مورد نیاز است. حال با توجه به توضیحات [لینک]
[ادامه...]

 • mtw- ~ : سلامـ:/

  1 سال و 4 ماه قبل

 • مثبت سبز : :))))))))))

  1 سال و 4 ماه قبل

 • مهراب هادیان : ولی من خودم یه بار تصمیم گرفتم شام نخورم 92 کیلو بودم قدمم 193شام نخوردم ولی چه عذابی بود شدم 87 ولی عقده غذا خوردن پیدا کرده بودم.خوردیم به عید 96 رژیم و ول کردم 13 بدر 102 کیلو بودم.نتیجه گیری: کلا رژیم فایده نداره خخخ

  1 سال و 4 ماه قبل

مضرات خوردن آب یخ

خوردن آب یخ و سایر نوشیدنی های خنک، بخصوص در روزهای گرم سال، طرفداران زیادی دارد. برای آنکه با مضرات خوردن آب یخ آشنا شویم بهتر است با هم این مقاله را تا انتها همراهی کنیم.
حساسیت دندانی:

مضرات خوردن آب یخ

مضرات خوردن آب یخ اول از همه متوجه دندان ها می شود. با ورود آب یخ به دهان، عصب های دندان دچار شوک شده و حساسیت آنها به شدت تحریک می شود. داشتن دندان خراب یا نیمه خراب این امر را به شدت تشدید می کند. زمانی که در حال خوردن غذا هستید سعی کنید به هیچ عنوان نوشیدنی داغ یا خیلی خنک نخورید. همچنین حواستان به گرم و سرد شدن دهانتان به‌ واسطه‌ خوردن نوشیدنی‌های گرم و سرد باشد. با انجام این کار نادرست مینای دندان حساس شده و زمینه برای ایجاد حساسیت و دندان‌ درد و حتی میگرن مهیا می گردد. اجازه دهید نوشیدنی‌ از حالت خیلی خنک و یا داغ در بیاید و بعد آن را بنوشید.
شوک به بدن:

اکثر محققان بر این باورند که با توجه به دمای۳۷ درجه سانتی گراد بدن انسان در حالت عادی و دمای آب یخ که معمولا صفر درجه سانتیگراد است؛ با نوشیدن آب یخ دمای بدن انسان به طور ناگهانی تغییر نموده که این امر باعث آسیب های فراوانی به بدن می شود.

نوشیدن آب یخ موجب شوک بزرگ به متابولیسم یا سوخت‌وساز بدنتان می شود. در واقع متابولیسم بدن همیشه به‌ طور طبیعی دنبال دمایی نرمال برای رسیدگی به وظایف خود است. زمانی که آب یخ می‌خورد، بدن به‌ جای آنکه از انرژی دریافتی از غذاها برای تامین نیازهای ارگان‌های بدن استفاده کند، برای تنظیم و نرمال کردن دمای خود استفاده می‌کند.
سفت شدن چربی ها:

با توجه به اینکه اکثر افراد در سال های اخیر به تناسب اندام و دفع چربی ها [لینک]
[ادامه...]

داروخانه اینترنتی چیست؟
داروخانه اینترنتی چیست؟
داروخانه اینترنتی چیست؟
داروخانه اینترنتی چیست؟

داروخانه اینترنتی چون تمام فواید به بار نشسته فضای مجازی، باعث آسایش و رفاه مردم شده است.

این فضا تا به امروز تا چه اندازه توانسته اعتماد شما را جلب نماید؟
داروخانه اینترنتی به چه فضایی گفته می شود؟

فضای یک داروخانه کامل که تمام اطلاعات و محصولات را در چارچوب مقررات به صورت ۲۴ ساعته و آنلاین در اختیار مشتریان قرار می دهد، را داروخانه اینترنتی می نامند.
چگونه می توان به این فضا اعتماد کرد؟

باتوجه به آنکه محصولات به فروش گذاشته شده در این فضا مستقیما با سلامت افراد جامعه در ارتباط است، باید کنترل حداکثری بر آن صورت گیرد. در حال حاضر داروخانه های اینترنتی با داشتن تمامی مجوزهای بهداشتی و الکترونیکی، به فعالیت مجاز پرداخته اند.

توجه داشته باشید که مدارک معتبر باید بر روی سایت آنها قابل رویت و پیگیری باشد!
مزیت این فضا چیست؟

می توان بدون اغراق گفت که تاثیر فضای مجازی بر اکثر جنبه های زندگی مفید بوده است. یکی از مهم ترین این فواید دسترسی راحت تر به محصولات کمیاب است.

علاوه بر این، در داروخانه های اینترنتی البته انواع ممتاز آن، اطلاعات پزشکی کاملی در مورد تمام محصولات به فروش رسیده در یک داروخانه معمول در اختیار کاربر گذاشته می شود. اطلاعات مفیدی چون ترکیبات محصول، نحوه استفاده، فواید و خطوط قرمز محصولات، از بخش های بسیار مفیدی است که تنها شما در این فضا می توانید به آن دست یابید.

نکته متمایزی که در اینجا مطرح می شود این است که اطلاعات در فضای مجازی ثبت می گردد و خطای آن نسبت به [لینک]
[ادامه...]

طریقه مصرف مکمل کراتین
مکمل کراتین
مکمل کراتین
طریقه مصرف مکمل کراتین
کراتین چیست؟

کراتین ترکیبی از دسته ترکیبات پروتئینی است که از سه آمینواسید متیونین، آرژنین و گلیسین تشکیل شده است. مکمل کراتین محصول مطمئن و بی‌خطری است که استفاده از آن مجاز می‌باشد، این مکمل می‌تواند به منظور افزایش حجم عضلات،‌کاهش خستگی عضلانی و افزایش عملکرد ورزشی مصرف شود.

استفاده از کراتین برای افزایش قدرت، تسریع بازگشت به حالت اولیه و کاهش درد عضلانی و افزایش حجم عضلانی با انجام مطالعات علمی متعدد اثبات شده است.

کراتین در سال ۱۸۳۲ توسط Chevruel دانشمند فرانسوی شناخته شد.کراتین را از کلمه یونانی kreas که برای گوشت به‌کار می‌رفته گرفته‌اند.
کراتین در بدن چه می‌کند؟

کراتین در بدن به‌صورت ترکیب فسفاته (کراتین فسفات) درآمده و به ‌عنوان یکی از منابع ذخیره انرژی به‌ویژه در فعالیت‌ها و ورزش‌های سرعتی و انفجاری به‌کار می‌رود.

بیشتر ذخیره کراتین در ماهیچه‌های اسکلتی قرار دارد. این ماده باعث می‌شود که مولکول کراتین در داخل عضلات حبس شده و از ترشح کراتین در ادرار جلوگیری شود.

در سال‌های اخیر کراتین منوهیدرات به عنوان یک ماده مکمل خوراکی طبیعی به صورت روزافزون توسط ورزشکاران در رشته‌های مختلف استفاده می‌شود.
مزایای کراتین:

تاثیر مکمل کراتین در بدن وابسته به میزان برداشت آن توسط عضلات می‌باشد. با توجه به اینکه این ماده هنوز از طرف کمیته بین‌المللی المپیک منع مصرف نشده است، در بین ورزشکاران به‌عنوان یک مکمل کارافزا از جایگاه خاصی برخوردار است.

اولین بار پس از مسابقات المپیک سال ۱۹۹۲ بارسلون پس از آنکه تعد [لینک]
[ادامه...]

رابطه بین کولر ماشین و سرطان
کولر ماشین
کولر ماشین
رابطه بین کولر ماشین و سرطان

آیا واقعا کولر ماشین موجب بروز سرطان می شود؟

بله صحیح است به دلیل اینکه در تابستان افراد بلافاصله پس از نشستن در ماشین ابتدا کولر را روشن می کنند. این عمل باعث استشمام هر چه بیشتر سم بنزن که در اثر حرارت از قطعات پلاستیکی داخل ماشین ساطع شده است، می گردد. در ادامه با ما همراه باشید تا به طور اجمالی پیرامون استنشاق این گاز خطرناک شرح دهیم.

سرطان بیماری است که به دو دلیل در بدن ایجاد می شود. دلیل اول عوامل داخلی و ژنتیکی هستند که در حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد انواع سرطان ها را شامل می شوند و دلیل دوم عوامل خارجی و محیطی هستند که سرچشمه از سبک زندگی و تغذیه می گیرند، و در حدود ۷۰ درصد سرطان ها را نیز دربر دارد. یکی از این عوامل محیطی استفاده از کولر ماشین است. شاید برایتان عجیب باشد، اما متاسفانه عدم رعایت یک سری نکات در تابستان، حین استفاده از کولر ماشین منجربه بروز سرطان نیز می گردد.

همانطور که بارها ملاحظه کردید در فصل تابستان فضای داخل ماشین بر اثر تابش نور خورشید و گرمای هوا بسیار گرم شده و حرارت داخل ماشین بالا می رود. با توجه به اینکه جنس قطعات داخل ماشین نظیر داشبورت، صندلی ها و غیره از مواد پلاستیکی تشکیل شده است، حاوی ماده ای به نام بنزن است که یک مولکول چند وجهی بوده و دارای مشتقات کربنی بوده و در مواد شیمیایی و پلیمری به فراوانی یافت می شود. زماینکه این قطعات در معرض حرارت گرم می شوند، شروع به نرم شدن هم می کنند که در نتیجه در این شرایط سم بنزن از آنها خارج می شود. بنزن ماده ای اشتعال آور و بودار است که می تواند مشکلات فراوانی را سبب شود.
بررسی میزان بنزن موج [لینک]
[ادامه...]

تاثیر مخرب دستگاه سولاریوم
تاثیر مخرب دستگاه سولاریوم
تاثیر مخرب دستگاه سولاریوم
تاثیر مخرب دستگاه سولاریوم

استفاده از دستگاه سولاریوم و دیگر راه های برنزه شدن، در فصول گرم سال رونق بیشتری می یابند. این در حالی است که کارشناسان هشدار می‌دهند برنزه کردن پوست بدن با این دستگاه علاوه براینکه خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش می‌دهد، می‌تواند عوارض نامطلوب دیگری را نیز به‌دنبال داشته باشد.
دستگاه سولاریوم چیست و چگونه کار می کند؟

دستگاه سولاریوم شامل یک تخت افقی یا عمودی است و در دیواره‌های آن لامپ‌های اشعه ماورای بنفشUV ‌تعبیه شده است. برای استفاده از این دستگاه بدن داخل آن رفته و سپس درب دستگاه که حاوی لامپ ‌های مشابهی است بسته می‌شود.

اتاقک سولاریوم از یک تشک خورشیدی تشکیل می شود لامپ‌های اشعه ماورای بنفش از نوع UVA و UVB درون آن قرار داده شده و از بالا و پایین، اشعه به بدن تابیده خواهد شد تا پوست بدن برنزه گردد.
برنزه کردن با نورخورشید خطرناک تر است یا دستگاه سولاریوم؟

امواج بیولوژیکی مضر خورشید تا حد زیادی در اتمسفر جذب می‌شوند و فقط ۱۰ درصد اشعه uv به زمین می‌رسد که همین مقدار جزیی نیز می‌تواند باعث ایجاد آثار مخربی در پوست شود.

متاسفانه برخی افراد بر این باورند که سولاریوم حاوی این اشعه‌های مضر نمی باشد، در صورتی که گفتنی است این دستگاه‌ها از لحاظ نوع اشعه تفاوت چندانی با اشعه تابیده شده از خورشید ندارند و حتی گاهی شدیدتر از نور معمولی آفتاب هم هستند. بنابراین برنزه شدن با دستگاه سولاریوم، سالم‌تر و کم عارضه تر از حمام آفتاب نیست!
عوارض استفاده از سولاریوم:

براساس آمار افرادی که بیش از ی [لینک]
[ادامه...]

تاثیرات مخرب وای فای روشن بر خواب
تاثیرات مخرب وای فای روشن بر خواب
تاثیرات مخرب وای فای روشن بر خواب
مضرات وای فای روشن

همانطور که پیشرفت علم کمک بسیار بزرگی در پیشبرد مسائل زندگی و کاری دارد، از طرفی هم خطرات و مضرات خاص خود را نیز همراه دارد. وای فای یکی از اختراعات مهم در تکنولوژی است که چند سالی است کماکان همه گروه های سنی حتی نوزادان با آن درگیر هستند و بخش بزرگی از زندگی اجتماعی بشر را تشکیل داده و دوری از آن هم امکان پذیر نمی باشد. این تکنولوژی در سال ۱۹۹۷ عرضه شد و برای اولین بار در سال ۲۰۰۷ به دنیای مجازی معرفی گردید. و از آن زمان دانشمندان مطالعات گسترده ای را درباره خطرات اشعه وای فای انجام داده اند که نتایج بسیار متحیر کننده ای حاصل شده است.

امواج وای فای به قدری مورد استفاده هستند که اکثریت مردم بیشترین وقت خود را با آن سر و کار دارند. حال سوال این است آیا واقعا این امواج خطرناک هستند؟

همانطور که می دانید سیگنال های وای فای از مودم شروع شده و به دستگاه کاربر ختم می شود. این امواج دارای خطرات بسیاری هستند که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.
وای فای و عوارض بی خوابی

طبق تحقیقات به عمل آمده افرادی که شب ها در کنار گوشی همراه و یا گوشی همراه به شارژ زده و یا دستگاه مودم می خوابند تحت تاثیر اشعه های الکترومغناطیسی قرار گرفته و دچار بی خوابی و مشکلات جدی مغزی می شوند. توصیه ما به شما عزیزان این است که در ساعاتی که نیاز به اینترنت ندارید مودم را خاموش کنید. البته این بدان معنی نیست که با خاموش کردن مودم، امواج رادیویی از بین می رود. زیرا اثرات مودم همسایه شما همچنان وجود دارد و می تواند برای شما تاثیر گذار باشد.
اختلال در [لینک]
[ادامه...]

ادامه... دوستان
 • متحد پرچ
 • حسن بازدار
 • مهراز ..
 • حسام پورسعید
 • shoxouh sh
 • fish haj
 • SATI :/
 • h k
 • ♥♥♥پویا♥♥♥ .....
 • فاطمه امیری
 • محمد محمد
 • میکا ئیل
 • سیداحمد حق نگار
 • ali ali
 • صالح قهرمانی
 • گلی ام..
36 هواداران
بازدیدکنندگان