♚FARZAD ♚

(moshool )
 • بحران ریزگرد های خوزستان یک بحران زیست محیطی است . در حال حاضر ، کانون اصلی تولید این ریزگردها ، از
 • بحران ریزگرد های خوزستان یک بحران زیست محیطی است . در حال حاضر ، کانون اصلی تولید این ریزگردها ، از داخل ایران است اما ریزگردهایی که از کشورهای همسایه از جمله عراق وارد خاک ایران می‌شوند شرایط را تشدید کرده‌اند . بخش‌های جنوبی تالاب هورالعظیم و و محور اهواز و ماهشهر کانون‌های اصلی تولید ریزگرد در داخل ، و جنوب شرقی کشور عراق به دلیل توقف کویرزدایی و نابودی تالاب‌های بین‌النهرین کانون برون مرزی ریزگردها هستند !::!
  این بحران باعث شده است شهر اهواز مرکز این استان از سوی سازمان بهداشت جهانی به عنوان یکی از آلوده‌ترین شهرهای جهان شناخته شود که باعث مشکلات تنفسی ساکنان این شهر شده است . احتمال آلوده بودن این ریزگرد به مواد رادیواکتیو نگرانی‌های گسترده‌ای در مورد تأثیر این پدیده بر سلامت شهروندان بوجود آورده است . سالانه حدود ۲۲ هزار نفر در استان خوزستان به دلیل مشکلات ناشی از آلودگی هوا و ریزگردها به بیمارستان و مراکز درمانی مراجعه می‌کنند !::!
  ------------------------------------------------------------------------------------------------------
  اگر فکر میکنید که اهمیت محیط زیست کمتر از اقتصاد است ؛ نفستان را حبس کنید و پول هایتان را بشمارید !! البته فراموش نکنید این جا ایران است و ما نه اقتصاد داریم و نه محیط زیست !"""!

  • Sαнαr βαφξгζαdι : خوزستان کاش میدونستن که بیشتر ضربه هارو دوران جنگ به خوزستان وارد شده الان بقیه در آسایش و راحتی هستن و خوزستانی ها دچار گرد وخاک و مسولان هم ککشون نمیگزه

   3 روز پیش و 18 ساعت قبل

  • پریا فهیمی : جمله ی آخر پست فوق العاده تأثیرگذار بود. امیدوارم گوش شنوا وجود داشته باشه.

   6 روز پیش و 14 ساعت قبل

  • ♚FARZAD ♚ در پاسخ به Pearl Na : شما ؟!؟ آها همون دیروزی !! خانوم من به شما درخواست دوستی دادم ؟!؟ من فقط شمارو دعوت کردم به پروفایلم !! اینو به اون دوس پسرتون هم بگین !! دیگه هم دوست ندارم راجع به این موضوع حرفی بزنم !!

   6 روز پیش و 18 ساعت قبل

  • رادمان ایرانی :

   6 روز پیش و 21 ساعت قبل

  • † Îɱ şŦũƤİƉ † : بَسی هَم عآلي وآقَعاً جآلِب بود

   1 هفته

  • Pearl Na : اقای محترم لطفا بفرمایید که شما با من صنمی ندارید و همینطور تابحال باهم هیچ صحبت و چتی نداشتیم و من شمارو نمیشناسمسوتفاهمی پیش اومده

   1 هفته