amir hastam

(masdfg )

ویدئوهای تخریبی مقدمه حذف فیزیکی

بنگاه دروغ پراکن فارس طي چند ماه گذشته برای تخریب چهره فعالان سیاسی اجتماعی خارج کشور و کاهش تاثیرگذاری آنان در میان مخاطبان داخل، پروژه به اصطلاح تخریب شخصیت آنان را با ساخت و انتشار سلسله ویدئوهایی آغاز نمود و در این راستا تعدادی از آن ها را با وارد نمودن اتهامات کذب و بی اساس مورد هجمه قرار داد.

سعید کریمیان مدیر گروه تلویزیونی جم یکی از این افراد بود که مورد تاخت و تاز خبرگزاری دروغ فارس قرار گرفته بود. او توانسته بود طی سال های اخیر با راه اندازی چندین شبکه تلویزیونی پرمخاطب، و پخش سریال های عامه پسند، اقبال مردم را از صداوسیما به سمت خود جلب کند به گونه ای که آمار ببیندگان جم تی وی نسبت به شبکه های تلویزیونی داخل کشور چندین برابر شده بود.

صداوسیما که یکی از پایگاه های اصلی ولايت معاشان، مافیایی قدرت - ثروت و سیستم امنیتی کشور است، همواره مورد توجه این بخش از حاکمیت بوده و این جریان که مدياي تصویری را حیات خلوت خود می پندارد، هر گونه تضعیف این سازمان در داخل و خارج کشور را بر نتابیده، با تمام توان به مقابله با آن بر مي خيزد. از جمله اينكه تا کنون به هیچ شخصیت حقیقی و حقوقی مجوز راه اندازی شبکه تلویزیونی خصوصی داده نشده که مي توان نمونه آن را، جلوگیری از راه اندازی شبکه تلویزیونی خصوصي توسط مهدی کروبی در سال ۱۳۸۴دانست.

سلسله ویدئوهای منتشر شده به اصطلاح افشاگرانه علیه سعید کریمیان در ماه های اخیر، گویای عزم نهادهاي امنيتي برای ترور شخصیتی وی با ایراد اتهام های بی اساس بوده که با مراجعه به آرشیو خبرگزاری فارس، این خط سیر و روند تخریبی به وضوح قابل دستیابي و در شبکه های اجتماعی نیز در دسترس است.

نحوه ترور سعید کریمیان نیز قابل تامل است و نوع اجرای آن، ظنّ نقش ایران در انجام آن در اذهان تقويت مي كند، در این ترور تلاش شده هر گونه رد پایی از سوی مهاجمان پاك شود. بر اساس خبر منتشر شده در خبرگزاری آناتولی ترکیه، مهاجمان نقاب دار این حمله با خودروی خود از محل حادثه متواری شدند و پس از دور شدن از محل، خودروی خود را در منطقه کمربورغاز استانبول آتش زده اند.

علاوه بر سعید کریمیان، دو تن از فعالان سیاسی مقیم ترکیه و فرانسه نیز طي ماه های اخیر با حملات بنگاه دروغ پراکنی فارس و رسانه هاي وابسته از طريق انتشار ویدئوهاي به اصطلاح تخريبي، هدف حملات پياده نظام رسانه اي سپاه قرار گرفته اند. ورود به حريم خصوصي افراد توسط اين رسانه، نشان داد كه براي آنان، هدف وسيله را توجيه مي كند و در راه رسيدن به اهداف خود، هيچ مرز اخلاقي نمي شناسند. ايراد اتهامات بي اساس بدون وجود حتي يك برگ سند، عكس و... بر پايه اظهارات فردي كه خود به اتهام جاسوسي براي نهادهاي امنيتي ايران، از كشور تركيه اخراج و به لبنان تبعيد شده، اوج هنرنمايي پروپاگانداي دروغ در ماه هاي اخير بوده است.

بر اساس برخي گزارش ها، پس از اجرای پروژه ناموفق تخریب فعالان سیاسی خارج کشور توسط مافیای قدرت و از آن جا که این تخريب ها اثر معكوس داشته، حذف فیزیکی "اهداف" در دستور کار قرار گرفته است.

چيزي كه مشخص است اينكه به دليل نوع انجام اين ترور (نقاب داشتن افراد، انتقال خودرو به مكان ديگر، آتش زدن آن براي محو آثار باقي مانده و پلاك جعلي) شناسايي تروريست ها، زمان زيادي به طول مي انجامد، اما واضح است كه پروپاگانداي دروغ خبرگزاري هاي وابسته امنيتي، باعث شد سعيد كريميان اكنون نه فردي عاشق فرهنگ ايران و شيفته وطن، بلكه فردي معاند و جاسوس خوانده شود و اين كاركرد پروپاگانداي دروغ است.