سامان ...............

(samandeldar )

سامان ...............

1 ساعت و 21 دقیقه قبل [سکوت پاییز]

اگر کسی را دیدید که از کوچکترین چیزها لذت می برد ؛
محو طبیعت می شود ؛
کمتر سخت می گیرد ؛
می بخشد ؛
می خندد ؛
می خنداند ؛
و با خودش در یک صلح درونی است

او نه بی مشکل است نه شیرین مغز...!

او طوفان های هولناکی را در زندگی پشت سر گذاشته... و قدر آنچه امروز دارد را می داند
او یاد گرفته است که لحظه به لحظه ی زندگی را در آغوش بگیرد

°

سامان ...............

1 ساعت و 41 دقیقه قبل [سکوت پاییز]

یک دقیقه مطالعه

همه قصۀ جوجه اردک زشت، نوشتۀ هانس کریستین اندرسن را خوانده‌ایم که قُوی زیبایی بود که به نظر زشت می آمد برای آنکه از بد حادثه قاطی یک دسته اردک شده بود. بر خلاف آنچه به نظر می رسید او زیبا بود ولی تنها در پایان داستان این را می فهمد، آن هم وقتی که دیگر جوجه نیست (بلوغ) و در دریاچه ای شنا می کند و مردم او را با انگشت به هم نشان می دهند و او برای اولین بار در انعکاس آب زیبایی اش را در می یابد.

به نظر می‌رسد که داستان زندگی خیلی از ماها شبیه آن جوجه اردک زشت است و درون هرکدام از ما قویی زیبای منحصربه‌فردی است که در تقابل با جامعه‌ای خشن فردیتش را از دست می دهد و قاطی اردک‌ها به فراموش سپرده می شود. او بارها و بارها زمین می‌خورد، له می‌شود و تحقیر می‌شود و مردم او را با انگشت نشان می‌دهند و ریشخندش می کنند. آنها از او انتظار دارند که شکل اردکی باشد که نیست. دردناک‌تر آن که خودش هم تصویر خود را در آب ندیده است و نمی داند کیست.

دنیا پر است از جوجه اردک‌های زشتی که هرگز نمی فهمند که اردک نبوده اند: کارمندهای معمولی‌ای که می توانستند کارگردان موفقی باشند، کارگرانی که می‌توانستند کارشناس باشند، مدیران ناخوشنودی که باید نقاش یا شاعر می‌شدند، زنان و شوهرانی که در نارضایتی در کنار هم پیر می‌شوند و هرگز نمی فهمند...
حسابدارانی که از ریاضیات متنفرند و می‌توانستند طراح لباس باشند، زن‌های خانه‌داری که می‌توانستند خلبان هواپیما باشند. دنیا پُر است از کسانی که قهرمان زندگی خود نبوده اند، نشده اند، نتوانسته اند، نفهمیده اند و به هر دلیلی آن چیزی که باید باشند نشده اند.

دنیا پُر است از جوجه اردک‌هایی که عمری را در ناخشنودی و تکرار زندگی می کنند، بدون آنکه تصویر وا
[ادامه...]

سامان ...............

2 ساعت پیش و 56 دقیقه قبل [زلال دریا]

شب‌ها وقتی می‌خواهید بخوابید، اتفاقاتی را تجسم کنید که دوست دارید در آینده رخ بدهد.

فکر کردن به دغدغه‌ها و مشکلات و نگرانی‌ها در تخت‌خواب، فقط باعث می‌شود تا آرامش روح و جسم بهم بریزد و نتوانید راحت بخوابید.

برای همین نباید پیش از خوابیدن، اخبار را دنبال کنید. چون بیشتر خبرهایی که در رسانه‌های فارسی‌زبان منتشر می‌شود، منفی است و روی ذهن شما تاثیر منفی می‌گذارد.

صبح‌ها هم به محض این که بیدار شدید، سریع سراغ خواندن اخبار نروید، چون ممکن است خواندن یک یا چند خبر بد، تمام ساعات روز ذهن شما را درگیر کند.

شما خودتان باید به سلامتی روح و روان‌تان اهمیت بدهید.

سامان ...............

19 ساعت پیش و 18 دقیقه قبل [زلال دریا]

‍ توی فیزیک قانونی هست به نام Atalet
طبق این قانون: هر جسمی قبل از اینکه به جلو حرکت کنه باید کمی عقب بره و هر قدر سرعت این حرکت بیشتر باشد عقب رفتنش هم بیشتره. توی قطارها مخصوصا اجرای این قانون محسوس‌تره. ما هم هروقت بخوایم از روی مانع بزرگی بپریم برای خیز گرفتن باید عقب بریم.

مدت زندونی بودن من درست همین خاصیت رو داشت و برای من که می‌خواستم فاصله‌ی عقب موندنم رو توی زندگی جبران کنم، این عقب رفتن لازم بود ...

سامان ...............

19 ساعت پیش و 22 دقیقه قبل [زلال دریا]

... فكر می كنم هر شب كه می خوابيم كمي از تجربيات روزمره مان را فراموش می كنيم باوجود اين ذهن ما با تمام نيرو فعاليت می كند. وقتی وارد دنيای روياها می شويم گويی از جهان خودمان بيرون می آييم و به واقعيتی ديگر پا می نهيم. تجسم چيز خيلی عجيبي است. شايد به اين دليل خواب می بينيم كه مغزمان سعی دارد جاهای خالی اش را پر كند كه فراموشی خواب ايجاد كرده است و وقتی صبح ها بيدار می شويم ديگر جايی برای خواب ديدن در مغزمان باقی نمانده است. ياد آوری يك رويا تقريبا همان قدر سخت است كه شكار كردن يك پرنده با دست خالی اما گاهی وقت ها پرنده می آيد و به ميل خودش روی شانه ی ما می نشيند...!


ادامه... دوستان
 • حسین سماواتیان
 • ali vtnprs
 • زندگی شاد با خدا و مقدسات
 • ♥ shida ♥
 • ostad jjj
 • :.AFA .:
 • amir javadi
 • فرزند زمین
 • hastiii *_*
 • mahan mahani
 • سعید کورد
 • anoosh mohammadi
 • ⲎⲜⲘⲠ ϪⲊⲖϢϪⲠⲌⲈⲄ
 • مهدی .....
 • به دنبال یه نفر
 • rozhin amini
863 هواداران
بازدیدکنندگان