samira khaki

(samirakh )

رازهایی در خرید پوشاک برند: روش تشخیص جنس اصل از تقلبی برندهای محبوب ( کفش های نایکی، جین های دیزل، تی شرت های لاگوست، لباس های مانگو و تی شرت های هواداری آدیداس)

در ایران باتوجه به محدودیت های موجود برای نمایندگی برندهای مشهور و محبوب ایرانیان و حجم انبوه قاچاق، مسئله اصل یا تقلبی بودن اجناس همیشه مطرح بوده است. با وجود اجناس چینی و داخلی تشخیص تفاوت بین اصل و تقلبی تقریبا غیرممکن شده است. البته بخاطر نبود نمایندگی ها بسیاری از فروشگاه ها رسما اعلام می کنندکه اجناس به اصطلاح های کپی هستند که در این مورد تکلیف خریدار روشن است. ولی بعضی از برندها که در ایران نمایندگی دارند و محصولات اصلشان وارد کشور می گردد، در مورد این برندها فروشندگان سعی می کنند با دلایل مختلفی شما را قانع کنند که تمام اجناسشان اصل است.
خارج از درستی یا نادرستی این ادعا شما می توانید با دانستن چند نکته ساده و بدون بحث اضافه تشخیص دهید که گفتار فروشنده تا چه حد درست است. در این مطلب سعی کردیم رازهای تشخیص جنس اصل از تقلبی چند برند محبوب را گردآوری کنیم تا پولتان را الکی دور نریخته و مشکل جنس تقلبی را به سازندگان آن نسبت ندهید.


کفش نایکی

نایکی از معروف ترین و محبوب ترین برندهای کتانی در ایران است. از این رو در فروشگاه های متفرقه، معمولا جنس های کپی زیادی از این برند خواهید دید. باوجود نمایندگی رسمی نایکی در ایران، بسیاری از فروشندگان ادعا می کنند که وارد کننده جنس اصل هستند و به دلایل مختلف ارزان تر از نمایندگی می فروشند. شما می توانید با چند روش ساده نایکی اصل از فرع تشخیص دهید. اول از همه به جزییات خوب دقت کنید. اندازه فونت های روی کفش ها باید یکی باشند.
کفی کفش های نایکی بیشتر مواقع [لینک]
[ادامه...]

 • چندین قانون مد برای آنکه همیشه ظاهر مرتبی داشته باشید
وقتی برای اولین بار دیده می شوید، نوع پوشش بس
 • چندین قانون مد برای آنکه همیشه ظاهر مرتبی داشته باشید
  وقتی برای اولین بار دیده می شوید، نوع پوشش بسیار اهمیت دارد و تاثیر شگرفی در ذهن طرف مقابل ایجاد می نماید مخصوصا به هنگام حضور در جلسات مهمی مانند مصاحبه شغلی یا جلسات رسمی کاری، اینکه چه لباسی می پوشید بسیار اهمیت دارد بنابراین لازم است بعضی از نکات اصلی و ابتدایی را در نوع پوشش خود رعایت نماییم:
  * کمربند نباید کمرشلوار را جمع کند.
  * خانم های کوتاه قد، حتی الامکان لباس بلند بپوشند زیرا لباس بلند آن ها را کشیده تر و باریک نشان می دهد.
  * خانم های قد بلند، از پوشیدن کفش هایی که پاشنه های بسیار بلند دارد اجتناب نمایند.
  * هیچ گاه طلا و یا بدلیجات زرد و سفید را همزمان با هم استفاده نکنید و حتی الامکان بهتر است رنگ دستبند و انگشتر یا ساعت و انگشتر یک دست، یکرنگ باشند و یکی سفید و یکی زرد نباشد.
  * هیچ گاه از جواهرات و انگشتر به تعداد زیاد استفاده نکنید زیرا یک کردنبند به تنهایی می تواند زیبایی بیشتری از دو سه گردنبند رویهم داشته باشد!
  * لباس های رنگ روشن و سفید نه فقط در فصول گرم سال، بلکه در همه فصول می تواند جذاب و گیرا باشد فقط هیچ گاه در مراسم عروسی دیگران، لباس سفید نپوشید.
  * با کفش جلوباز و یا صندل های تابستانی، جوراب نپوشید.
  * هنگام انتخاب لباس، لباسی را انتخاب نمایید که با اندام شما متناسب باشد [لینک]

 • حفظ بهداشت دم کنی برنج
دم کنی برنج از جمله اقلامی در آشپزخانه است که محل تجمع انواع آلودگی هاست که
 • حفظ بهداشت دم کنی برنج
  دم کنی برنج از جمله اقلامی در آشپزخانه است که محل تجمع انواع آلودگی هاست که لازم است بعضی از نکات اولیه بهداشتی را در این زمینه رعایت نماییم. بعضی از خانم ها عادت نادرستی دارند که از روزنامه برای دم کردن برنج و یا مواقعی که دم کنی بزرگ در دسترس ندارند، استفاده می نمایند؛ استفاده از روزنامه به ویژه نیازمندیهای روزنامه که بعضاً ممکن است از کاغذهای نامرغوبی تهیه شود و سرشار از سرب می باشد، حتی در موارد اضطرار نیز مناسب نمی باشد.
  برای دم کنی بهتر است از پارچه ای استفاده شود که قابلیت جذب بخار آب را داشته باشد و با توجه به اینکه از این دم کنی برای دم کردن انواع پلوها و ماکارونی و … استفاده میشود، ممکن است رب یا گوجه یا سبزی موجود در پلو در هنگام استفاده به دم کنی بچسبد و چون دم کنی تا مدتی بعد از پخت برنج، حالت نمدار بودن را دارد می تواند محیط مناسبی برای تجمع آلودگی ها و باکتری ها باشد بنابراین بعد از هر بار استفاده، دم کنی را در مکان خشک و خنکی قرار دهید تا رطوبت آن به خوبی خشک شود و بعد از چند بار استفاده، حتما دم کنی را با مایع ظرفشویی شسته و در آفتاب یا هوای آزاد قرار دهید تا به خوبی خشک شود [لینک]

 • از بین بردن لکه های حاصل از رنگ دادن یک لباس به لباسی دیگر در هنگام شستشو
از بین بردن لکه های حاصل
 • از بین بردن لکه های حاصل از رنگ دادن یک لباس به لباسی دیگر در هنگام شستشو
  از بین بردن لکه های حاصل از رنگ دادن یک لباس به لباسی دیگر در هنگام شستشو
  در ابتدا توصیه می شود لباس های رنگی تازه خریداری شده را برای بار اول با دست بشویید تا مطمئن شوید که رنگ پس می دهد یا خیر و برای شستشو از پودر و یا مایعات لباسشویی که مخصوص البسه رنگی باشند استفاده کنید زیرا این مواد شوینده به دلیل فرمولاسیون خاصی که دارند مانع تداخل رنگ ها با یکدیگر می شوند زیرا حاوی ماده ای هستند که این وظیفه را بر عهده دارد.
  در مواردی که در اثر شستشو اختلال رنگ صورت گیرد، تنها در صورتی می توان لکه ایجاد شده را پاک نمود که رنگ های منتقل شده بر روی یکدیگر نباشند در این صورت به خصوص اگر لباس سفید باشد می توانید از سفید کننده و یا هیدروژن پراکساید رقیق شده که سفید کننده ای قوی می باشد استفاده نمایید (توجه نمایید که هیدروژن پراکساید باید رقیق شود زیرا در غیر این صورت پارچه را می پوساند. همچنین این ماده خاصیت شویندگی ندارد و صرفاً خاصیت لکه بری دارد) اما در مواردی که رنگ های منتقل شده روی همدیگر باشند و یا خود پارچه اصلی رنگی باشد عملاً نمی توان کاری انجام داد. [لینک]

  چند روش نگهداری از لباسهای پشمی
  با آمدن فصل گرما لازم است که لباس های زمستانی و پشمی را جمع آوری کنیم و تا زمستان بعد در جایی نگهداری کنیم بنابراین لازم است بعضی نکات اولیه را رعایت نماییم تا عمر لباس های پشمی افزایش یابد:
  1.لباس های پشمی را کثیف جمع آوری نکنید. هیچگاه اینگونه تصور نکنید که زمستان بعد، قبل از اینکه بخواهید لباس را بپوشید آنرا خواهید شست! اول آنها را بشویید و سپس بگذارید کاملاً خشک شوند و بعد آن ها را جمع آوری کنید.
  2.پس از شستشوی این لباسها، آنها را آویزان نکنید و روی یک سطح صاف (مثل بند لباس سیار) پهن کنید تا خشک شوند.
  3.برای نگهداری لباسهای پشمی ظریف، آنها را روی چوب لباس آویزان نکنید. بلکه بهتر است آن ها را تا کنید و در کمد نگهداری نمایید.
  4.تا حد امکان محل نگهداری لباس ها خنک و عاری از رطوبت باشد.
  5.در صورتیکه لباس های پشمی و زمستانی خود را در انباری نگهداری می کنید، می توانید لابه لای لباس ها، بوگیر و یا صابون های قالبی معطر قرار دهید تا لباستان بوی ناخوشایند و بوی نا به خود نگیرد. [لینک]

  روشی ساده جهت از بین بردن پرزهای لباس بافت
  یکی از ساده ترین و بهترین روش ها برای از بین بردن پرز لباس ها، استفاده از ماهوت پاک کن است، اما اگر ماهوت پاک کن در دسترس ندارید و لباس شما پرز گرفته، می توانید به سادگی یک ماهوت پاک کن بسازید:
  1-یک مجله را لوله کنید و چسب پهن را به روشی دور آن بچسبانید که قسمت چسبنده اش رو به بیرون باشد. حالا شما یک ماهوت پاک کن دست ساز خواهید داشت و با گذاشتن آن روی لباس و یا در واقع به نوعی غلتاندن آن روی لباس، از شر پرزها خلاص خواهید شد.
  2-روش دیگر این است که یک نوار چسب دور انگشت خود بچسبانید طوری که قسمت چسبنده آن رو به بیرون باشد. سپس انگشت خود را بر روی پرزها بگذارید و بردارید. به این شکل پرزها به چسب روی انگشت شما می چسند. که این روش برای لباس های با بافت ظریف، مثل شال یا روسری مناسب خواهد بود.
  البته مراقب باشید که چسب باعث خرابی بافت پارچه نشود. [لینک]

  پاکلین، زیر مجموعه ی شرکت کاوه ربات صنعت شریف می باشد، تیم ما شروع به ارائه سرویسی جدید تحت عنوان پاکلین نموده که این سرویس به عنوان بهترین و سریع ترین برنامه خشکشویی آنلاین در حال حاضر در سرتاسر تهران فعالیت خود را آغاز کرده است
  شركت كاوه ربات صنعت شريف را مجموعه‌اى از فارغ التحصيلان دانشگاه‌هاى معتبر تهران (دانشگاه‌هاى صنعتى شريف، صنعتى اميركبير، علم و صنعت، خواجه نصيرالدين طوسى و شهيد رجايى) تشكيل مى دهند كه همگى از برگزيدگان و افتخارآفرينان كشور در رقابت‌ها و كنفرانس هاى علميِ ملى و بين المللى در زمينه‌ى رباتيك مى باشند. اين مجموعه با تكيه بر تجربه‌ى 10 ساله در زمينه‌ى طراحى و ساخت انواع ربات و ماشين آلات صنعتى و استفاده از فناورى هاى نوين توانست در مركز رشد فناورى هاى پيشرفته‌ى دانشگاه صنعتى شريف مستقر گردد و در سال 1392 در قالب شركت دانش بنیان به فعاليت خود ادامه دهد. شركت كاوه ربات صنعت شريف توانايى دارد تا با تكيه بر دانش فنى و تجربيات خود در زمينه ى سیستم های توزیع شده، رایانش ابری، ذخیره و بازیابی داده های بزرگ و تحلیل داده های حجیم همكارى كند. [لینک]

  • ♚_perancess Beach _♚ : سلام:)محبوبی، میشه ازت خواهش کنم تو گروه اول پروفم.....گروه بِـهـ ـشّتِ ـگــُـنــآـهکــآران بعضوی؟

   1 سال و 8 ماه قبل

  ویژگی یک مدیر موفق

  هر فردی که مدیریت یک شرکت ، سازمان ، مجموعه را به عهده دارد باید تمامی صفات اخلاقی و نکات مثبت را نسبت به سایر مدیران داشته باشد. در تمام تمدن های بشری در زمان های گوناگون این یک اصل پذیرفته شده است که مردم یک مدیر سالم، درستکار، راستگوی و پای بند به قانون را بیشتر می پسندند. در دنیای امروز ما ، مدیریت یک علم در حال رشد به شمار می رود که نیازمند به یاد گیری و تحصیل می باشد. برای تشخیص چنین فردی چه چیزی مورد نیاز است و چطور می توان این فرد را از دیگران تشخیص داد؟
  امروز در خدمت شما دوستان هستیم تا چند ویژگی مهم و بارز را برای یک مدیر موفق با هم بررسی کنیم.
  برقراری نظم

  یکی از مهارت هایی که مورد نیاز یک مدیر موفق می باشد این است که توانایی برقراری نظم در محیط کار را داشته باشد.یک مدیر موفق باید بتواند با توجه به جو عمومی مجموعه و بدون آن که تشنجی به وجود بیاید نظم عمومی را کنترل کند.
  انتقادپذیر و صبور

  مدیران در عین حال باید به کارمندانشان فرصت دهند که در یک فضای سالم و مؤدبانه ، نقدهای خود را مطرح کنند.کسی که مدیریت یک مجموعه را بر عهده می گیرد ، باید بداند که در هر مجموعه ای از یک کلاس درس تا اداره ی یک کشور همواره درباره اش انتقاد وجود خواهد داشت. کسی که تحمل انتقادات افراد مختلف را ندارد ، اساساً نباید وارد فاز مدیریتی شود و اگر کسی بخواد تمام انرژی اش را صرف مقابله با افراد کند مسلما از وظایف اصلی اش باز می ماند.
  ارزیابی دوره ای

  یک مدیر خوب باید مانند یک ناخدا دائما تمام کشتی و مسیر را زیر نظر داشته باشد که آیا کشتی تحت مدیریت او در مسیری که تعیین شده پیش می رود یا خیر؟ این که ارزیابی دوره ای در چه بازه زمانی (روزانه ، [لینک]
  [ادامه...]

  • دهقان خلافکار . : سلام میشه عضو گروه اول پروفایلم بشی و محبوبش کنی

   1 سال و 8 ماه قبل

  ویژگی یک کارمند شیک پوش

  همیشه نگرانی ها درمورد اینکه سرکار چه لباس فرمی را بپوشید که هم تاثیرگذار باشد و هم موجه به سختی های کار اضافه می کند و اگر تازه وارد محل کارتان شده باشید واقعا می تواند به موردی استرس زا در شما تبدیل شود، اما چه راه حلی وجود دارد ؟؟؟
  با استفاده از نکته های پیشنهادی که در ادامه می آید می توانید درباره انتخاب لباس فرم محل کارتان تصمیم بگیرید.
  مناسب با کارتان لباس فرم بپوشید

  اگر مستقیما با مشتری سروکار دارید، لازم است یک کارمند شاداب و خوش تیپ به نظر برسید ولی اگر تمام مدت در یک اتاق هستید یا شغلتان تمیز و اتو کشیده نیست می توانید لباستان را با آزادی بیشتری انتخاب کنید. اگر با بچه ها سروکار دارید بهتر است ساده تر لباس بپوشید. بچه ها پیچیده نیستند. شما هم بهتر است پیچیده عمل نکنید.
  موها و آرایش ساده داشته باشید

  صبح ها بیشتر از ۳۰ دقیقه وقت خود را صرف آماده شدن نکنید. بیش از حد با موها و آرایش صورتتان بازی نکنید. مدل های ساده مو و آرایش های ملایم بیشتر مواقع برای کار مناسب تر است و شما یک کارمند شیک پوش به نظر می آیید.
  در شیک پوش بودن خلاق باشید

  می توانید با عوض کردن نوع دکمه های یک لباس آن را از یک لباس غیررسمی به لباسی موجه و مناسب تبدیل کنید.
  لباس فرم تنگ نپوشید

  لباس تنگ انتخاب درستی برای لباس فرم اداری نیست. کار همیشه همراه با فعالیت است حتی اگر پشت میزنشین باشید، لباس فرم تنگ فعالیت داشتن را مشکل می کند. تمام مدت کار لباس تنگ پوشیدن اصلا کار راحتی نخواهد بود و همچنین پوشیدن لباس های خیلی گشاد می تواند شما را نامرتب و شلخته نشان دهد و دیگر یک کارمند شیک پوش نباشید.
  کفش هایتان را برق بین [لینک]
  [ادامه...]

  ادامه... دوستان
  • HaMeD nosrati
  • شهاب غریبه ی آشنا
  • ماساژ درمانی
  • مستر ویزیتور
  • توسکا سیفی
  • Amir Ali
  • sina Rad
  • سبحان شاهمرادی
  • mina matani
  • par1388 mahan
  • علی .........
  • ຖilŞค ㋡
  • {  Holly Star }
  • ali ali
  • آیدین .
  • afn ba
  70 هواداران
  بازدیدکنندگان