shadow nemesis

(shadow.world )

shadow nemesis

2 هفته پیش و 5 روز قبل
 • یافته های تازه دانشمندان ممکن است سفر در زمان را غیرممکن کند!
ضمن عرض معذرت از دکترهای سفر در زمان،
 • یافته های تازه دانشمندان ممکن است سفر در زمان را غیرممکن کند!
  ضمن عرض معذرت از دکترهای سفر در زمان، ممکن است سفر در زمان به طور کلی غیر ممکن باشد، و نه فقط به خاطر اینکه ما تا به امروز ماشین زمان را اختراع نکرده ایم، بلکه شاید نشدنی باشد!
  بسیاری از قوانین فیزیک چیزی هستند که دانشمندان آن را “برگشت پذیری زمانی” می نامند، یعنی مهم نیست که آنها زمان را جلو یا عقب ببرند. در واقع این ایده که فضا-زمان متقارن است، همخوانی دارد. ولی در واقعیت، زمان متقارن نیست. زمان در جهت یک “پیکان زمانی” مجازی که آینده و بی نظمی را نشانه رفته، حرکت می کند.

  • ♥°∞l@he£ ★ : پستم لایک شه گلابی :) مرسی (gol) :)

   1 روز

  • عاتِنآعـ -✨ : مَحبوبیـ مرسی کهـ جبرآنـ میکنینـ:)* (ghalb)

   2 روز پیش و 23 ساعت قبل

  • tried .. : محبوبی بمحبوب لطفا

   4 روز پیش

  shadow nemesis

  2 هفته پیش و 5 روز قبل
 • سلام به دوست های خوبه قدیم و جدید شبکه
صبح زمستونی تون بخیر یه مدتی تو شبکه فعالیت نداشتم خواستم از
 • سلام به دوست های خوبه قدیم و جدید شبکه
  صبح زمستونی تون بخیر یه مدتی تو شبکه فعالیت نداشتم خواستم از همه عزیزانی که لطف داشتن و به پیج من سر زدن تشکر کنم و از همه دوستای خوبم عذرخواهی کنم که نتونستم به پستهاشون سری بزنم. امیدوارم هم خوب وخوش و شاد باشید.

 • افسری که تاب درد هم میهنانش را نداشت آسمانی شد
به گزارش خبرنگار اعزامی دفاع پرس، از کرمانشاه، ستوان
 • افسری که تاب درد هم میهنانش را نداشت آسمانی شد
  به گزارش خبرنگار اعزامی دفاع پرس، از کرمانشاه، ستوان یکم فنی «حسن نیرپور» جمعی یگان فسک پایگاه یکم هوانیروز کرمانشاه در حین ماموریت امدادرسانی به مناطق روستایی زلزله‌زده استان کرمانشاه، بر اثر ایست قلبی به شهادت رسید.
  بنا بر این گزارش،‌ این افسر خدوم در سن 43 سالگی آسمانی شد.

  همکاران این افسر غیور ارتش در خصوص علت شهادت وی به خبرنگار دفاع پرس گفتند: «شهید نیرپور» که تحمل مشاهده درد و مصایب مردم حادثه‌دیده را نداشت، اندوه مردم را تاب نیاورد و بر اثر ایست قلبی در حین امداد رسانی شهید شد.

  • shadow nemesis : سلام ممنون جبران شد

   2 هفته پیش و 3 روز قبل

  • ♥°∞l@he£ ★ : محبوبی (gol) جبران کنی ممنون میشم :) ب پستامم ی نگا بنداز :) مرسی

   3 ماه پیش و 2 هفته قبل

  • crazy ^-^ : محبوبی بمحبوب (ghalb) (gol) (gol)

   3 ماه پیش و 3 هفته قبل

  shadow nemesis

  5 ماه پیش و 3 هفته قبل
 • زبان محرمی خود دیگر است
همدلی از همزبانی خوشتر است.
 • زبان محرمی خود دیگر است
  همدلی از همزبانی خوشتر است.

  • حسن آذرنیا : درود بر شما هم میهن عزیز و گرانقدر. بامدادتان شادان، پگاهتان خجسته و روزهایتان سراسر کامیابی و شب هایتان پرستاره باد. امیدوارم همواره دلشاد و تندرست و مانا باشید. با احترام از شما دعوت میکنم در صورت امکان از همه پست های

   3 ماه پیش, 1 هفته

  • نگین مهرابی : سپاس..لطفتان پایدار

   4 ماه پیش

  • shadow nemesis : لبخند خدا همواره در زندگیتان جاری

   4 ماه پیش

 • مهمتر از همه این که دانشمندان کشف کردند این دو شبکه که هرکدام صدها ژن را شامل می‌شوند، به احتمال زیا
 • مهمتر از همه این که دانشمندان کشف کردند این دو شبکه که هرکدام صدها ژن را شامل می‌شوند، به احتمال زیاد تحت کنترل تغییرات تنظیم‌کننده قرار دارند. در حال حاضر محققان در تلاشند تا این تغییرات را شناسایی کرده و دریابند چگونه می‌توان آنها را دستکاری کرد. این مطالعه هنوز در مراحل اولیه است، اما دانشمندان در صدد بررسی امکان استفاده از دانش شبکه‌های ژنی برای ارتقای عملکرد شناختی هستند.

  دکتر جانسون، سرپرست نویسندگان این مطالعه از دپارتمان پزشکی کالج سلطنتی لندن گفت: می‌دانیم نقش ژنتیک در هوش انسان نقشی اساسی است، اما تاکنون مشخص نشده است کدام یک از ژن‌ها با هوش مرتبطند. این مطالعه بعضی از ژن‌های درگیر در هوش انسان و چگونگی تعامل آن‌ها را با یکدیگر تا حدودی مشخص می‌کند.
  موضوع هیجان‌انگیز این است ژن‌هایی که تاکنون یافته‌ا‌یم احتمالا از یک قاعده مشترک پیروی می‌کنند و این یعنی اینکه ما قادر به دستکاری یکسری کامل از ژن‌هایی که با هوش انسان مرتبط هستند، خواهیم بود. این مطالعه نشان می‌دهد امکان اصلاح هوش انسان از طریق دستکاری این ژن‌ها وجود دارد، اما هم‌اکنون این تنها در حد یک فرضیه امکان‌پذیر است و محققان در حال تلاش برای به نتیجه رساندن این فرضیه هستند. این مطالعه در مجله Nature Neuroscience منتشر شده است.

  • Şคhคrຖคຊ ๓ . : پستمولایک کن.لطفا.مرسی (gol)

   4 ماه پیش و 2 هفته قبل

  • 1016 Maedeh : سلام/اگع میشع محبوب شم و پست اخرم لایک شه/ممنون میشم:):)

   5 ماه پیش و 3 هفته قبل

  • ♥כُخے כیوونهـ ♥ ـــ : سلام-لایکو محبوبی..یه سر به پروفم بزن..لایکو محبوبیت فراموش نشه..مرسی (dd) (khejalati)

   5 ماه پیش و 4 هفته قبل

 • آیا نوادگان ما از نابودی کیهان جان به در خواهند برد؟
(ادامه پست قبلی)

برای یک مشاهده گر خیالی در
 • آیا نوادگان ما از نابودی کیهان جان به در خواهند برد؟
  (ادامه پست قبلی)

  برای یک مشاهده گر خیالی در درون این حباب شرایط پیدایش همانگونه خواهد بود که در بیگ بنگ اتفاق افتاده است اما برای یک مشاهده گر در درون کیهان والد این حباب ممکن است به شکل یک سیاهچاله به نظر برسد. بعد از گذشت مدت معینی سیاهچاله نیز تبخیر خواهد شد و هیچ اثری از مکانی که روزی کیهان جدیدی در آن متولد شده بود، باقی نخواهد ماند. اما کیهان جدید و تازه متولد شده حتی پس از جدایی از والد خود در یک فضا- زمان مجزا وجود خواهد داشت اما هیچ ارتباطی بین دو جهان، امکان پذیر نخواهد بود.

  با وجود همۀ این تفاسیر گوث و فرهی می پذیرند که انرژی عظیمی برای به وجود آوردن چنین پدیده ای مورد نیاز هست: « به وجود آوردن یک تکینگی نیازمند شرایطی است که این شرایط مانعی دست نیافتنی برای ایجاد یک کیهان تورمی در آزمایشگاه است. دستیابی به چنین شرایطی مشخصا بسیار فراتر از تکنولوژی امروز ماست اما کسی چه می داند تمدن های پیشرفته در آیندۀ دور از چه امکاناتی برخوردارند. اما تا آنجایی که امروزه می دانیم کیهان ما ممکن است حاصل تولد از کیهان والد دیگری بوده باشد.» دو فیلسوف در مقاله ای در سال ۲۰۰۰ مدعی شدند یک تمدن فوق پیشرفته نه تنها قادر به انجام این گونه مهندسی های کیهانی می باشد بلکه می توانند با انتقال اطلاعات (مانند اطلاعات ذهن های خود) به کیهان های نوزاد به نوعی زندگی ابدی دست پیدا کنند.

  • paeiz 96 : محبوب شدین موفق باشین (gol)

   4 ماه پیش

  • صبا آسمونی : پیوستن شما به گروه آسمونی باعث افتخار ماست (gol)

   6 ماه پیش و 3 هفته قبل

  • ღ❅ ⒺⓗⓈⓐⓃ_ⒺⓏ ❅ღ : سلام وعرض ارادت...افتخار میدید تو دومین گروه پروفایلم " دلنوشته های من و تو "عضو بشید و یا حداقل محبوب کنید گروه و درکنارمون باشید سرافرازمون کنید ممنونم :) منتظرم :)

   7 ماه پیش

 • کیهان نیز همانند موجودات زنده وجودی میرا دارد، در بیگ بنگ متولد شده است و در نهایت نیز با سرنوشت خود
 • کیهان نیز همانند موجودات زنده وجودی میرا دارد، در بیگ بنگ متولد شده است و در نهایت نیز با سرنوشت خود مواجه خواهد شد خواه این سرنوشت از هم گسستگی بزرگ باشد یا تصادم بزرگ و یا یک انجماد شدید ابدی. در هر صورت همۀ اشکال حیات که امروزه می شناسیم منقرض خواهند شد. مگر اینکه نوادگان فوق پیشرفته ی ما در آن روزگار بتوانند راهی برای فرار از محدوده های کیهان و یا تغییر قوانین کیهان پیدا کنند.
  ساخت یک کیهان پایه

  نوادگان آینده دور ما ممکن است کیهان کنونی را ترک کرده و از طریق کرم چاله ها به یک کیهان تازه متولد شده طبیعی یا مصنوعی مهاجرت کنند. هر چند عجیب و غریب به نظر می رسد اما این ایده به وسیلۀ تعدادی از دانشمندان همچون لی اسمولین به طور جدی مورد کند و کاو قرار گرفته است. بر اساس گفته های این دانشمند جهان ها از طریق یک فرآیند طبیعی تکاملی به نام انتخاب طبیعی کیهانی جهان های دیگر را ایجاد می کنند. بر اساس استدلال این دانشمندان خصوصیات کیهان تصادفا مناسب تکامل و توسعۀ حیات هوشمند نشده است بلکه کیهان ما طوری تکامل پیدا کرده است که این گونه باشد. بر اساس نظر اسمولین جهان های نوزاد از طریق سیاهچاله ها متولد می شوند. و بر این اساس بعضی نظریه پردازان به بررسی این امکان پرداخته اند که آیا ساخت یک کیهان نوزاد برای خودمان از این طریق امکان پذیر است؟

  فرآیند تولید مصنوعی کیهان اولین بار در سال ۱۹۸۷ توسط ادوارد فرهی و آلن گوث عنوان شد. به اعتقاد گوث، جهانی که در آن زندگی می کنیم سطح دو بعدی کره ای بزرگ است که به علت اندازۀ عظیمش برای ما تخت به نظر می رسد. به گفتۀ وی تحت شرایطی ممکن است حبابی در سطح این کره همانند یک تومور به وجود آمده و گسترش پیدا کند و در نهایت این حباب خود را از کیهان والد خود جدا کرده و جهان م
  [ادامه...]

 • دورترین کهکشان شناخته شده را بیشتر بشناسید

فاصله کهکشان EGS-zs8-1 حدود ۱۳٫۱ میلیارد سال نوری از ز
 • دورترین کهکشان شناخته شده را بیشتر بشناسید

  فاصله کهکشان EGS-zs8-1 حدود ۱۳٫۱ میلیارد سال نوری از زمین تخمین زده شده است و با این حساب می توان گفت آنچه تلسکوپ های زمینی از این کهکشان می بینند نمایی از کیهان است در زمانی که فقط حدود ۷۰۰ میلیون سال از بیگ بنگ می گذشت. از این رو می توان کهکشان تازه کشف شده را جزو نخستین کهکشان هایی دانست که در هستی به وجود آمده است. آنچه اکنون اخترشناسان از کهکشان EGS-zs8-1 می دانند این است که بر اساس مشاهدات فعلی جرمی به اندازه ۱۵ درصد کهکشان راه شیری را دارد و سرعت تشکیل ستارگان در آن ۸۰ برابر بیشتر از کهکشان ماست.

  بعلاوه نکته جالب توجه دیگر در مورد این کهکشان این است که با وجود چنین فاصله بسیار دوری از ما به نسبت، پرنور است. از این رو به نظر می رسد که باید کهکشان هایی در فواصل دورتر هم وجود داشته باشند که به علت کم نور بودن هنوز دیده نشده اند. به نظر می رسد با آغاز به کار تلسکوپ فضایی جیمز وب در سال های آینده، امکان مشاهده و کشف کهکشان های دورتر نیز مهیا شود.

  • منصور حبیبی : سلام محبوبیت ولایک تقدیمتان-لطفکنید منوهم محبوب ولایک نمایید (gol) (gol)

   4 ماه پیش و 3 هفته قبل

  • Şคhคrຖคຊ ๓ . : سلام میشه لطف کنیدعضوگروه اولم بشیدومحبوبش کنید؟مرسی (gol)

   7 ماه پیش

  • اينفو سلامت : سلام دوست عزیزممیشه لطفا به لینک زیر بری و عضو گروهم بشی؟https://hammihan.com/group/infosalamat

   8 ماه پیش, 1 هفته

 • کهکشان NGC 2936 که گراز ماهی نیز نامیده می شود نه تنها شکسته شده، بلکه با تعامل گرانشی در نزدیکی منح
 • کهکشان NGC 2936 که گراز ماهی نیز نامیده می شود نه تنها شکسته شده، بلکه با تعامل گرانشی در نزدیکی منحرف شده است. انفجاری از ستاره های آبی جوان بینی ِ کهکشان گراز ماهی در سمت راست کهکشان بالایی را تشکیل می دهد، در حالی که مرکز مارپیچ شبیه چشم به نظر می رسد. به نوبت، جفت کهکشان که با یکدیگر Arp 142 نامیده می شوند و گویی شبیه پنگوئنی هستند که از تخمش محافظت می کند. در هر صورت، خطوط پیچیده ای از گرد و غبار تیره و جریانی از ستارگان ِ آبی روشن این کهکشان را در سمت راست پایین دنبال می کنند. این تصویر برجسته که Arp 142 را با جزئیات بی سابقه ای نشان می دهد توسط ِ تلسکوپ فضایی هابل در سال گذشته گرفته شده است. کهکشان Arp 142 حدود ۳۰۰ میلیون سال نوری از ما فاصله دارد و در صورت فلکی مار آبی(هیدرا) جای دارد. ظرف یک میلیارد سال آینده یا بیشتر، این دو کهکشان احتمالا بصورت یک کهکشان با یکدیگر ادغام می شوند.

  shadow nemesis

  8 ماه پیش و 2 هفته قبل
 • انشمندان سازمان تحقیقات هسته ­ای اروپا(CERN) با مشاهده برخوردها در برخورد دهنده هادرونی بزرگ، سعی در
 • انشمندان سازمان تحقیقات هسته ­ای اروپا(CERN) با مشاهده برخوردها در برخورد دهنده هادرونی بزرگ، سعی در درک بیشتر “سوپ بنیادین” که بعد از بیگ­ بنگ وجود داشت، دارند. دانشمندان در آزمایشات خود نشان دادند که برخوردهای پروتونی می­ توانند ذرات جدید بسیاری را به وجود بیاورند. این اولین بار است که چنین مشاهده ­ای در برخوردهایی غیر از برخوردهای هسته­ ای سنگین صورت گرفته است.
  ند میلیاردم ثانیه پس از بیگ ­بنگ(مورد قبول ­ترین نظریه در مورد چگونگی تشکیل جهان) ذرات اولیه­ ای مثل پروتون­ها و نوترون­ها وجود نداشتند. در عوض بلوک ­های سازنده این ذرات(کوارک و گلون)در یک سوپ بنیادین داغ وجود داشتند که به راحتی می ­توانستند حرکت کنند. این سوپ به عنوان پلاسمای کوارکی-گلونی نیز شناخته می­ شود.

  مطالعه پلاسمای کوارکی-گلونی دانشمندان را قادر می­سازد که ویژگی­ های نیروی قوی هسته ­ای را به دقت بررسی کنند؛ این نیرو به عنوان یکی از چهار نیروی بنیادین طبیعت شناخته می­ شود. سه نیروی دیگر، نیروی ضعیف هسته­ ای، گرانش و الکترومغناطیس می­ باشد. اما برای خلق این پلاسما، دانشمندان به دمای بسیار بالا و مقادیر بالای انرژی نیاز دارند.این عوامل که می ­توان آنها را در برخورددهنده هادرونی بزرگ به وجود آورد، به کوارک­ها و گلون­ها کمک می­ کند که آزادانه حرکت کنند. اما فقط در برخوردهای خاصی “کوارک خاص” به وجود می ­آید که همان برخوردهای هسته­ ای سنگین است.

  هادرون­ های خاص ذرات شناخته ­شده­ ای هستند که شامل Xi، امگا و کائون می­ شوند. وقتی که پلاسمای کوارکی-گلونی تولید می­ شود، میزان تولید ذرات خاص بیشتر می­ شود. دانشمندان پروژۀ آلیس- ALICE(شناسایی و مطالعه پلاسمای کوارکی-گلونی) در سازمان مذکور نشان دادند که این پدیده، تولید ذرات خاص حاوی
  [ادامه...]

  • shadow nemesis : سپاس شما هم محبوب شدین و سپاس که به پست ها توجه کردین

   5 ماه پیش

  • ئــــــــه ســــــریـن : محبوب شدین / موفق باشین (gol)

   5 ماه پیش

  • m . : سلام میشه عضو گروه اول پروفایلم بشی و محبوبش کنی؟ (khejalati) (gol)

   8 ماه پیش, 1 هفته

  ادامه... دوستان
  • helen 79
  • رحیم دالوندی
  • عرصه ی سیمرغ
  • pezhvak hoco
  • mahshid shahedi
  • کشاورز مازندرانی
  • جواد رحیمی
  • Elmira Zaheri
  • sadeg mardomdar
  • ოձħ§ą :-)
  • حمید ابراهیمی زاده
  • typing ...
  • میلاد خانه
  • توحید زیبایی
  • ^____^ :)
  • لیدا هستم
  448 هواداران
  بازدیدکنندگان