shadow nemesis

(shadow.world )
 • افسری که تاب درد هم میهنانش را نداشت آسمانی شد
به گزارش خبرنگار اعزامی دفاع پرس، از کرمانشاه، ستوان
 • افسری که تاب درد هم میهنانش را نداشت آسمانی شد
  به گزارش خبرنگار اعزامی دفاع پرس، از کرمانشاه، ستوان یکم فنی «حسن نیرپور» جمعی یگان فسک پایگاه یکم هوانیروز کرمانشاه در حین ماموریت امدادرسانی به مناطق روستایی زلزله‌زده استان کرمانشاه، بر اثر ایست قلبی به شهادت رسید.
  بنا بر این گزارش،‌ این افسر خدوم در سن 43 سالگی آسمانی شد.

  همکاران این افسر غیور ارتش در خصوص علت شهادت وی به خبرنگار دفاع پرس گفتند: «شهید نیرپور» که تحمل مشاهده درد و مصایب مردم حادثه‌دیده را نداشت، اندوه مردم را تاب نیاورد و بر اثر ایست قلبی در حین امداد رسانی شهید شد.

  • ♥°∞l@he£ ★ : محبوبی (gol) جبران کنی ممنون میشم :) ب پستامم ی نگا بنداز :) مرسی

   1 ماه و 2 هفته قبل

  • # crazy# : محبوبی بمحبوب (ghalb) (gol) (gol)

   1 ماه و 3 هفته قبل

  shadow nemesis

  3 ماه پیش و 3 هفته قبل
 • زبان محرمی خود دیگر است
همدلی از همزبانی خوشتر است.
 • زبان محرمی خود دیگر است
  همدلی از همزبانی خوشتر است.

  • حسن آذرنیا : درود بر شما هم میهن عزیز و گرانقدر. بامدادتان شادان، پگاهتان خجسته و روزهایتان سراسر کامیابی و شب هایتان پرستاره باد. امیدوارم همواره دلشاد و تندرست و مانا باشید. با احترام از شما دعوت میکنم در صورت امکان از همه پست های

   1 ماه و 2 هفته قبل

  • نگین مهرابی : سپاس..لطفتان پایدار

   2 ماه پیش, 1 هفته

  • shadow nemesis : لبخند خدا همواره در زندگیتان جاری

   2 ماه پیش, 1 هفته

 • مهمتر از همه این که دانشمندان کشف کردند این دو شبکه که هرکدام صدها ژن را شامل می‌شوند، به احتمال زیا
 • مهمتر از همه این که دانشمندان کشف کردند این دو شبکه که هرکدام صدها ژن را شامل می‌شوند، به احتمال زیاد تحت کنترل تغییرات تنظیم‌کننده قرار دارند. در حال حاضر محققان در تلاشند تا این تغییرات را شناسایی کرده و دریابند چگونه می‌توان آنها را دستکاری کرد. این مطالعه هنوز در مراحل اولیه است، اما دانشمندان در صدد بررسی امکان استفاده از دانش شبکه‌های ژنی برای ارتقای عملکرد شناختی هستند.

  دکتر جانسون، سرپرست نویسندگان این مطالعه از دپارتمان پزشکی کالج سلطنتی لندن گفت: می‌دانیم نقش ژنتیک در هوش انسان نقشی اساسی است، اما تاکنون مشخص نشده است کدام یک از ژن‌ها با هوش مرتبطند. این مطالعه بعضی از ژن‌های درگیر در هوش انسان و چگونگی تعامل آن‌ها را با یکدیگر تا حدودی مشخص می‌کند.
  موضوع هیجان‌انگیز این است ژن‌هایی که تاکنون یافته‌ا‌یم احتمالا از یک قاعده مشترک پیروی می‌کنند و این یعنی اینکه ما قادر به دستکاری یکسری کامل از ژن‌هایی که با هوش انسان مرتبط هستند، خواهیم بود. این مطالعه نشان می‌دهد امکان اصلاح هوش انسان از طریق دستکاری این ژن‌ها وجود دارد، اما هم‌اکنون این تنها در حد یک فرضیه امکان‌پذیر است و محققان در حال تلاش برای به نتیجه رساندن این فرضیه هستند. این مطالعه در مجله Nature Neuroscience منتشر شده است.

  • نازیـ☆ m❣ - : پستمولایک کن.لطفا.مرسی (gol)

   2 ماه پیش و 2 هفته قبل

  • 1016 Maedeh : سلام/اگع میشع محبوب شم و پست اخرم لایک شه/ممنون میشم:):)

   3 ماه پیش و 3 هفته قبل

  • ♥כُخے כیوونهـ ♥ ـــ : سلام-لایکو محبوبی..یه سر به پروفم بزن..لایکو محبوبیت فراموش نشه..مرسی (dd) (khejalati)

   4 ماه پیش

 • آیا نوادگان ما از نابودی کیهان جان به در خواهند برد؟
(ادامه پست قبلی)

برای یک مشاهده گر خیالی در
 • آیا نوادگان ما از نابودی کیهان جان به در خواهند برد؟
  (ادامه پست قبلی)

  برای یک مشاهده گر خیالی در درون این حباب شرایط پیدایش همانگونه خواهد بود که در بیگ بنگ اتفاق افتاده است اما برای یک مشاهده گر در درون کیهان والد این حباب ممکن است به شکل یک سیاهچاله به نظر برسد. بعد از گذشت مدت معینی سیاهچاله نیز تبخیر خواهد شد و هیچ اثری از مکانی که روزی کیهان جدیدی در آن متولد شده بود، باقی نخواهد ماند. اما کیهان جدید و تازه متولد شده حتی پس از جدایی از والد خود در یک فضا- زمان مجزا وجود خواهد داشت اما هیچ ارتباطی بین دو جهان، امکان پذیر نخواهد بود.

  با وجود همۀ این تفاسیر گوث و فرهی می پذیرند که انرژی عظیمی برای به وجود آوردن چنین پدیده ای مورد نیاز هست: « به وجود آوردن یک تکینگی نیازمند شرایطی است که این شرایط مانعی دست نیافتنی برای ایجاد یک کیهان تورمی در آزمایشگاه است. دستیابی به چنین شرایطی مشخصا بسیار فراتر از تکنولوژی امروز ماست اما کسی چه می داند تمدن های پیشرفته در آیندۀ دور از چه امکاناتی برخوردارند. اما تا آنجایی که امروزه می دانیم کیهان ما ممکن است حاصل تولد از کیهان والد دیگری بوده باشد.» دو فیلسوف در مقاله ای در سال ۲۰۰۰ مدعی شدند یک تمدن فوق پیشرفته نه تنها قادر به انجام این گونه مهندسی های کیهانی می باشد بلکه می توانند با انتقال اطلاعات (مانند اطلاعات ذهن های خود) به کیهان های نوزاد به نوعی زندگی ابدی دست پیدا کنند.

  • paeiz 96 : محبوب شدین موفق باشین (gol)

   2 ماه پیش, 1 هفته

  • صبا آسمونی : پیوستن شما به گروه آسمونی باعث افتخار ماست (gol)

   4 ماه پیش و 4 هفته قبل

  • ღ❅ ⒺⓗⓈⓐⓃ_ⒺⓏ ❅ღ : سلام وعرض ارادت...افتخار میدید تو دومین گروه پروفایلم " دلنوشته های من و تو "عضو بشید و یا حداقل محبوب کنید گروه و درکنارمون باشید سرافرازمون کنید ممنونم :) منتظرم :)

   5 ماه پیش

 • کیهان نیز همانند موجودات زنده وجودی میرا دارد، در بیگ بنگ متولد شده است و در نهایت نیز با سرنوشت خود
 • کیهان نیز همانند موجودات زنده وجودی میرا دارد، در بیگ بنگ متولد شده است و در نهایت نیز با سرنوشت خود مواجه خواهد شد خواه این سرنوشت از هم گسستگی بزرگ باشد یا تصادم بزرگ و یا یک انجماد شدید ابدی. در هر صورت همۀ اشکال حیات که امروزه می شناسیم منقرض خواهند شد. مگر اینکه نوادگان فوق پیشرفته ی ما در آن روزگار بتوانند راهی برای فرار از محدوده های کیهان و یا تغییر قوانین کیهان پیدا کنند.
  ساخت یک کیهان پایه

  نوادگان آینده دور ما ممکن است کیهان کنونی را ترک کرده و از طریق کرم چاله ها به یک کیهان تازه متولد شده طبیعی یا مصنوعی مهاجرت کنند. هر چند عجیب و غریب به نظر می رسد اما این ایده به وسیلۀ تعدادی از دانشمندان همچون لی اسمولین به طور جدی مورد کند و کاو قرار گرفته است. بر اساس گفته های این دانشمند جهان ها از طریق یک فرآیند طبیعی تکاملی به نام انتخاب طبیعی کیهانی جهان های دیگر را ایجاد می کنند. بر اساس استدلال این دانشمندان خصوصیات کیهان تصادفا مناسب تکامل و توسعۀ حیات هوشمند نشده است بلکه کیهان ما طوری تکامل پیدا کرده است که این گونه باشد. بر اساس نظر اسمولین جهان های نوزاد از طریق سیاهچاله ها متولد می شوند. و بر این اساس بعضی نظریه پردازان به بررسی این امکان پرداخته اند که آیا ساخت یک کیهان نوزاد برای خودمان از این طریق امکان پذیر است؟

  فرآیند تولید مصنوعی کیهان اولین بار در سال ۱۹۸۷ توسط ادوارد فرهی و آلن گوث عنوان شد. به اعتقاد گوث، جهانی که در آن زندگی می کنیم سطح دو بعدی کره ای بزرگ است که به علت اندازۀ عظیمش برای ما تخت به نظر می رسد. به گفتۀ وی تحت شرایطی ممکن است حبابی در سطح این کره همانند یک تومور به وجود آمده و گسترش پیدا کند و در نهایت این حباب خود را از کیهان والد خود جدا کرده و جهان م
  [ادامه...]

 • دورترین کهکشان شناخته شده را بیشتر بشناسید

فاصله کهکشان EGS-zs8-1 حدود ۱۳٫۱ میلیارد سال نوری از ز
 • دورترین کهکشان شناخته شده را بیشتر بشناسید

  فاصله کهکشان EGS-zs8-1 حدود ۱۳٫۱ میلیارد سال نوری از زمین تخمین زده شده است و با این حساب می توان گفت آنچه تلسکوپ های زمینی از این کهکشان می بینند نمایی از کیهان است در زمانی که فقط حدود ۷۰۰ میلیون سال از بیگ بنگ می گذشت. از این رو می توان کهکشان تازه کشف شده را جزو نخستین کهکشان هایی دانست که در هستی به وجود آمده است. آنچه اکنون اخترشناسان از کهکشان EGS-zs8-1 می دانند این است که بر اساس مشاهدات فعلی جرمی به اندازه ۱۵ درصد کهکشان راه شیری را دارد و سرعت تشکیل ستارگان در آن ۸۰ برابر بیشتر از کهکشان ماست.

  بعلاوه نکته جالب توجه دیگر در مورد این کهکشان این است که با وجود چنین فاصله بسیار دوری از ما به نسبت، پرنور است. از این رو به نظر می رسد که باید کهکشان هایی در فواصل دورتر هم وجود داشته باشند که به علت کم نور بودن هنوز دیده نشده اند. به نظر می رسد با آغاز به کار تلسکوپ فضایی جیمز وب در سال های آینده، امکان مشاهده و کشف کهکشان های دورتر نیز مهیا شود.

  • منصور حبیبی : سلام محبوبیت ولایک تقدیمتان-لطفکنید منوهم محبوب ولایک نمایید (gol) (gol)

   2 ماه پیش و 4 هفته قبل

  • نازیـ☆ m❣ - : سلام میشه لطف کنیدعضوگروه اولم بشیدومحبوبش کنید؟مرسی (gol)

   5 ماه پیش

  • اينفو سلامت : سلام دوست عزیزممیشه لطفا به لینک زیر بری و عضو گروهم بشی؟https://hammihan.com/group/infosalamat

   6 ماه پیش, 1 هفته

 • کهکشان NGC 2936 که گراز ماهی نیز نامیده می شود نه تنها شکسته شده، بلکه با تعامل گرانشی در نزدیکی منح
 • کهکشان NGC 2936 که گراز ماهی نیز نامیده می شود نه تنها شکسته شده، بلکه با تعامل گرانشی در نزدیکی منحرف شده است. انفجاری از ستاره های آبی جوان بینی ِ کهکشان گراز ماهی در سمت راست کهکشان بالایی را تشکیل می دهد، در حالی که مرکز مارپیچ شبیه چشم به نظر می رسد. به نوبت، جفت کهکشان که با یکدیگر Arp 142 نامیده می شوند و گویی شبیه پنگوئنی هستند که از تخمش محافظت می کند. در هر صورت، خطوط پیچیده ای از گرد و غبار تیره و جریانی از ستارگان ِ آبی روشن این کهکشان را در سمت راست پایین دنبال می کنند. این تصویر برجسته که Arp 142 را با جزئیات بی سابقه ای نشان می دهد توسط ِ تلسکوپ فضایی هابل در سال گذشته گرفته شده است. کهکشان Arp 142 حدود ۳۰۰ میلیون سال نوری از ما فاصله دارد و در صورت فلکی مار آبی(هیدرا) جای دارد. ظرف یک میلیارد سال آینده یا بیشتر، این دو کهکشان احتمالا بصورت یک کهکشان با یکدیگر ادغام می شوند.

  shadow nemesis

  6 ماه پیش و 3 هفته قبل
 • انشمندان سازمان تحقیقات هسته ­ای اروپا(CERN) با مشاهده برخوردها در برخورد دهنده هادرونی بزرگ، سعی در
 • انشمندان سازمان تحقیقات هسته ­ای اروپا(CERN) با مشاهده برخوردها در برخورد دهنده هادرونی بزرگ، سعی در درک بیشتر “سوپ بنیادین” که بعد از بیگ­ بنگ وجود داشت، دارند. دانشمندان در آزمایشات خود نشان دادند که برخوردهای پروتونی می­ توانند ذرات جدید بسیاری را به وجود بیاورند. این اولین بار است که چنین مشاهده ­ای در برخوردهایی غیر از برخوردهای هسته­ ای سنگین صورت گرفته است.
  ند میلیاردم ثانیه پس از بیگ ­بنگ(مورد قبول ­ترین نظریه در مورد چگونگی تشکیل جهان) ذرات اولیه­ ای مثل پروتون­ها و نوترون­ها وجود نداشتند. در عوض بلوک ­های سازنده این ذرات(کوارک و گلون)در یک سوپ بنیادین داغ وجود داشتند که به راحتی می ­توانستند حرکت کنند. این سوپ به عنوان پلاسمای کوارکی-گلونی نیز شناخته می­ شود.

  مطالعه پلاسمای کوارکی-گلونی دانشمندان را قادر می­سازد که ویژگی­ های نیروی قوی هسته ­ای را به دقت بررسی کنند؛ این نیرو به عنوان یکی از چهار نیروی بنیادین طبیعت شناخته می­ شود. سه نیروی دیگر، نیروی ضعیف هسته­ ای، گرانش و الکترومغناطیس می­ باشد. اما برای خلق این پلاسما، دانشمندان به دمای بسیار بالا و مقادیر بالای انرژی نیاز دارند.این عوامل که می ­توان آنها را در برخورددهنده هادرونی بزرگ به وجود آورد، به کوارک­ها و گلون­ها کمک می­ کند که آزادانه حرکت کنند. اما فقط در برخوردهای خاصی “کوارک خاص” به وجود می ­آید که همان برخوردهای هسته­ ای سنگین است.

  هادرون­ های خاص ذرات شناخته ­شده­ ای هستند که شامل Xi، امگا و کائون می­ شوند. وقتی که پلاسمای کوارکی-گلونی تولید می­ شود، میزان تولید ذرات خاص بیشتر می­ شود. دانشمندان پروژۀ آلیس- ALICE(شناسایی و مطالعه پلاسمای کوارکی-گلونی) در سازمان مذکور نشان دادند که این پدیده، تولید ذرات خاص حاوی
  [ادامه...]

  • shadow nemesis : سپاس شما هم محبوب شدین و سپاس که به پست ها توجه کردین

   3 ماه پیش

  • ئــــــــه ســــــریـن : محبوب شدین / موفق باشین (gol)

   3 ماه پیش

  • m . : سلام میشه عضو گروه اول پروفایلم بشی و محبوبش کنی؟ (khejalati) (gol)

   6 ماه پیش, 1 هفته

  shadow nemesis

  6 ماه پیش و 3 هفته قبل
 • وقتی محققان محرکی را در مقابل بافت مغزی مجازی قرار دادند، توده های چند بُعدی بطور آنی کنار هم جمع شد
 • وقتی محققان محرکی را در مقابل بافت مغزی مجازی قرار دادند، توده های چند بُعدی بطور آنی کنار هم جمع شدند تا حفره های چند بُعدی را احاطه کنند؛ محققان این حفره ها را “فضای خالی” می نامند. لوى گفت: ظهور فضاهای خالی چند بعدی در زمان پردازش اطلاعات توسط مغز به این معناست که سلول های عصبی موجود در شبکه‌ بطور کاملا سازماندهی شده ای نسبت به محرک واکنش نشان می دهند؛ گویی مغز با ایجاد برجی از بلوک های چند بعدی به محرک واکنش نشان می دهد. این واکنش بصورت میله ای(یک بعدی)، تخته ای (دو بعدی)، مکعبی (سه بعدی) و اشکال هندسی پیچیده تری با چهار و پنج بعد یا حتی بیشتر رخ می دهد. تداوم این فعالیت از طریق مغز به یک دژ شنی چند بعدی شباهت دارد که با شن به وجود آمده و سپس دچار فروپاشی می شود.

  حالا سؤال بزرگی که محققان می پرسند این است که آیا پیچیدگی کارهایی که ما میتوانیم انجام دهیم به پیچیدگی دژ های شنی چند بعدی مغز بستگی دارد یا خیر. علم عصب شناسی درصدد یافتن محل ذخیره سازی خاطرات توسط مغز بوده است. گمان مارکرام بر این است که شاید خاطرات در این حفره های چند بعدی پنهان شده باشند. جزئیات بیشتر این پژوهش در نشریۀ Frontiers in Computational Neuroscience منتشر شده است.

  • shadow nemesis : متشکرم توجه کردی

   6 ماه پیش و 3 هفته قبل

  • hadi dsr : جالب بود

   6 ماه پیش و 3 هفته قبل

  shadow nemesis

  6 ماه پیش و 3 هفته قبل
 • جهان چند بُعدی در شبکه های مغز

دانشمندان با استفاده از محاسبات پیچیده ریاضی در علم عصب شناسی، جها
 • جهان چند بُعدی در شبکه های مغز

  دانشمندان با استفاده از محاسبات پیچیده ریاضی در علم عصب شناسی، جهانی از فضاها و ساختارهای هندسی چند بُعدی را در شبکه های مغز شناسایی کردند.
  این تصویر در صدد نشان دادن چیزی است که نمیتوان از آن عکس برداری کرد؛ جهانی از فضاها و ساختارهای چند بعدی. در سمت چپ، نسخه ای دیجیتال از یک بخش نئوکورتکس را مشاهده می کنید که تکامل یافته ترین بخش مغز به شمار می آید. در سمت راست، اشکالی با ویژگی های هندسی و اندازه های مختلف می بینید که ساختارهایی با یک تا هفت بُعد و فراتر از آن را به تصویر می کشد. سیاهچاله موجود در مرکز برای نشان دادن مجموعه ای از فضاهای چند بعدی استفاده شده است.

  به گزارش بیگ بنگ، برای بیشتر افراد، درک جهان های چهار بُعدی دشوار است و ارتباط با تخیل انسان دارد؛ ولی مطالعه جدید از وجود ساختار هایی در مغز با یازده بعد پرده برداشته است؛ دستاورد ارزنده ای که درصدد پی بردن به پوشیده ترین رازهای معماری مغز می باشد. تیمی از محققان در “پروژه مغز آبی” با استفاده از توپولوژی جبری به شیوه ای که قبلا در عصب شناسی کاربردی نداشته است، جهانی از فضاها و ساختارهای هندسی چند بعدی در شبکه های مغز شناسایی کرده اند. تحقیق آنان نشان می دهد که این ساختارها زمانی پدید می آیند که گروهی از سلول های عصبی دسته ای را تشکیل بدهد: هر سلول عصبی به شیوه ای کاملا خاص با سایر سلول های عصبی ارتباط برقرار می کند که در اثر آن یک شیء هندسی دقیقی به وجود می آید. هر چه تعداد سلول های عصبی در این دسته زیاد باشد، بعد شیء هندسی رو به افزایش می گذارد.

  هنری مارکرام، دانشمندان علوم عصبی، مدیر پروژه “مغز آبی” و استاد مرکز EPFL در لوزان سوئیس اظهار کرد: ما به جهانی دست یافته ایم که هرگز تصو
  [ادامه...]

  • ʍ@ral :) Jon : محبوبی گلم (gol) جبران کنی ممنون میشم :) ب پستامم ی نگا بنداز :) مرسی

   1 ماه و 3 هفته قبل

  • × βℯηƴαღїᾔ × : سلام فولی اگه دوس داشتی...وقتشو داشتی....حالشو داشتی یه سر بزن....بازم مرسی

   1 ماه و 4 هفته قبل

  • Sahar 1300 : محبوب شدی shadow دوس داشتی محبوب کن

   4 ماه پیش و 2 هفته قبل

  ادامه... دوستان
  • sadeg mardomdar
  • حمید ابراهیمی زاده
  • میلاد خانه
  • توحید زیبایی
  • ^____^ :)
  • لیدا هستم
  • negar piroozfar
  • ريحانه فتاحي
  • رامیار فاتحی
  • HaMeD nosrati
  • ربابه حسینی
  • تاریخ بی سانسور
  • khalse a
  • arqavan azadoof
  • مهراوید قاسمی
  • 123 456
  428 هواداران
  بازدیدکنندگان