shadow nemesis

(shadow.world )
 • همۀ کهکشان‌ها و ستاره‌هایی که شب در آسمان می بینید، یا انسانها با تلسکوپ‌های پر قدرتشان رصد کرده‌اند
 • همۀ کهکشان‌ها و ستاره‌هایی که شب در آسمان می بینید، یا انسانها با تلسکوپ‌های پر قدرتشان رصد کرده‌اند، همه و همه می توانند درون یک حباب کیهانی وجود داشته باشند، حبابی که فقط جهان ما با قوانین فیزیکی خاصش در آن قرار گرفته است. در اینجا پا را فراتر می گذاریم، شاید میلیاردها میلیارد از این کیهان‌های حبابی با قوانین فیزیکی متفاوت وجود داشته باشند که بر اثر تورم ابدی شکل گرفته‌اند. چه کسی می داند؟ کمی احساس کوچکی می کنید؟ خب در این مقیاس از عالم ما واقعا کوچک هستیم.

  اکنون در این مقیاس از عالم شما فکر می کنید ما تنها هستیم؟ اگر این فکر را می کنید سخت در اشتباه هستید و کمی هم مغرور… کیهان بزرگتر از آن چیزی است که ما فکر می کنیم، پس برای درک آن باید بزرگتر فکر کنیم. و حالا تصور کنید هر روز اندازۀ کیهان حبابی ما در حال ِ بزرگ و بزرگ‌تر شدن است، یعنی جهان هر ثانیه در حال انبساط است. اما در نگاهی دیگر شاید کیهان آنقدرها هم وسیع و بزرگ نباشد شاید دید ما نسبت به آن کوچک است و ما قدرت ِ درک آن را نداریم، هیچکس نمیداند!

  نویسنده: امیرمهدی زمانی

  • ♡ღαəəÐəн ♥ : پست اولم (ghalb)

   2 هفته پیش و 2 روز قبل

  • Declan . : سلام .صبحتون بخیر.روزتون عالی .ازتون دعوت می کنم مارا درگروه فقط خدا (ghalb) خودم و خودت همراهی کنید.بااحترام (gol) (ghalb) (gol)

   2 هفته پیش و 5 روز قبل

  • shadow nemesis : مممنون از کامنت زیبا و متفاوتت عالی بود

   4 هفته پیش, 1 روز

 • جهان از تعداد بی‌شماری کهکشان، سیاهچاله، ستاره، سیاره و اجرام فضایی دیگر تشکیل شده است. حال سوال این
 • جهان از تعداد بی‌شماری کهکشان، سیاهچاله، ستاره، سیاره و اجرام فضایی دیگر تشکیل شده است. حال سوال اینجاست که آیا ما در این جهان بی‌کران تنها هستیم؟

  بگذارید جایگاه خود را در کیهان بررسی کنیم: ما انسانها در کره زمین زندگی می کنیم، کره زمین سومین سیاره در منظومه‌شمسی و یکی از چهار سیاره درونی است. خورشید به همراه تمام سیارات منظومه‌شمسی در کهکشان راه شیری همانند ستارگان معمولی ِ دیگر حول سیاهچالۀ مرکزی این کهکشان در حال گردش است، خورشید هر ۲۵۰ میلیون سال یک بار حول مرکز کهکشان می چرخد. در کهکشان ما میلیاردها میلیارد ستاره وجود دارد که در اطراف هر ستاره، حداقل یک سیاره وجود دارد.

  نزدیک‌ترین کهکشان ِ بزرگ به راه شیری کهکشان آندرومدا نام دارد، آندرومدا و راه شیری حدود ۴ میلیارد سال بعد با یکدیگر برخورد می کنند و به یک کهکشان بزرگتر تبدیل می شوند. راه شیری ، آندرومدا و سایر کهکشان‌های نزدیک را گروه محلی می نامند. راه شیری یکی از میلیاردها کهکشانی است که در کیهان ما وجود دارد. کهکشان ما همانند کهکشان‌های دیگر از ستارگان و سیاراتی برخوردار است.

  نکته دیگر این است که ما هیچ عکس واقعی از کهکشان خود یعنی راه شیری نداریم چون ما هنوز هیچ تلسکوپ یا ماهواره‌ای را از این کهکشان خارج نکرده‌ایم. تمام عکس‌هایی که شما در مجلات، کتاب‌ها و اینترنت از آن مشاهده کرده‌اید در حقیقت یک تصویر ساختگی از کهکشان ما است که دانشمندان با نقشه‌برداری از ستارگان راه شیری، بررسی چگالی اتم‌ها و یون‌های هیدروژن و همین طور بررسی مسیر گردش ستاره‌ها، بررسی ستاره‌سازی در جای جای کهکشان و … پی برده‌اند که کهکشان ما از نوع مارپیچی می باشد و چند بازو دارد، سپس با توجه به داده‌های موجود بهترین و نزدیک ترین نقشه از کهکشان راه شیری
  [ادامه...]

  • دلــــآرام :) : سلام محبوبی :) میشه لطفا عضو گروه اول پروفایلم گروه بهارشی ومحبوبش کنی؟ (gol) (ehsasi)

   1 ماه و 4 هفته قبل

  shadow nemesis

  3 ماه پیش و 3 هفته قبل
 • یافته های تازه دانشمندان ممکن است سفر در زمان را غیرممکن کند!
ضمن عرض معذرت از دکترهای سفر در زمان،
 • یافته های تازه دانشمندان ممکن است سفر در زمان را غیرممکن کند!
  ضمن عرض معذرت از دکترهای سفر در زمان، ممکن است سفر در زمان به طور کلی غیر ممکن باشد، و نه فقط به خاطر اینکه ما تا به امروز ماشین زمان را اختراع نکرده ایم، بلکه شاید نشدنی باشد!
  بسیاری از قوانین فیزیک چیزی هستند که دانشمندان آن را “برگشت پذیری زمانی” می نامند، یعنی مهم نیست که آنها زمان را جلو یا عقب ببرند. در واقع این ایده که فضا-زمان متقارن است، همخوانی دارد. ولی در واقعیت، زمان متقارن نیست. زمان در جهت یک “پیکان زمانی” مجازی که آینده و بی نظمی را نشانه رفته، حرکت می کند.

  • Nazanin Aryan : سلام..خواهش میکنم پستای واقعا خوبی میزارید...چشمتون بی بلا ممنونم

   2 ماه پیش

  • shadow nemesis : مرسی حتما

   2 ماه پیش

  • shadow nemesis : سلام ممنون از پیگیریتون خوشحال شدم این دست پست ها مورد توجه تون قرار گرفت چشم حتما پست جدید میزارم

   2 ماه پیش

  shadow nemesis

  3 ماه پیش و 3 هفته قبل
 • سلام به دوست های خوبه قدیم و جدید شبکه
صبح زمستونی تون بخیر یه مدتی تو شبکه فعالیت نداشتم خواستم از
 • سلام به دوست های خوبه قدیم و جدید شبکه
  صبح زمستونی تون بخیر یه مدتی تو شبکه فعالیت نداشتم خواستم از همه عزیزانی که لطف داشتن و به پیج من سر زدن تشکر کنم و از همه دوستای خوبم عذرخواهی کنم که نتونستم به پستهاشون سری بزنم. امیدوارم هم خوب وخوش و شاد باشید.

 • افسری که تاب درد هم میهنانش را نداشت آسمانی شد
به گزارش خبرنگار اعزامی دفاع پرس، از کرمانشاه، ستوان
 • افسری که تاب درد هم میهنانش را نداشت آسمانی شد
  به گزارش خبرنگار اعزامی دفاع پرس، از کرمانشاه، ستوان یکم فنی «حسن نیرپور» جمعی یگان فسک پایگاه یکم هوانیروز کرمانشاه در حین ماموریت امدادرسانی به مناطق روستایی زلزله‌زده استان کرمانشاه، بر اثر ایست قلبی به شهادت رسید.
  بنا بر این گزارش،‌ این افسر خدوم در سن 43 سالگی آسمانی شد.

  همکاران این افسر غیور ارتش در خصوص علت شهادت وی به خبرنگار دفاع پرس گفتند: «شهید نیرپور» که تحمل مشاهده درد و مصایب مردم حادثه‌دیده را نداشت، اندوه مردم را تاب نیاورد و بر اثر ایست قلبی در حین امداد رسانی شهید شد.

  • shadow nemesis : سلام ممنون جبران شد

   3 ماه پیش و 2 هفته قبل

  • ♥°∞l@he£ ★ : محبوبی (gol) جبران کنی ممنون میشم :) ب پستامم ی نگا بنداز :) مرسی

   6 ماه پیش و 2 هفته قبل

  • crazy ^-^ : محبوبی بمحبوب (ghalb) (gol) (gol)

   6 ماه پیش و 4 هفته قبل

  shadow nemesis

  8 ماه پیش و 3 هفته قبل
 • زبان محرمی خود دیگر است
همدلی از همزبانی خوشتر است.
 • زبان محرمی خود دیگر است
  همدلی از همزبانی خوشتر است.

  • حسن آذرنیا : درود بر شما هم میهن عزیز و گرانقدر. بامدادتان شادان، پگاهتان خجسته و روزهایتان سراسر کامیابی و شب هایتان پرستاره باد. امیدوارم همواره دلشاد و تندرست و مانا باشید. با احترام از شما دعوت میکنم در صورت امکان از همه پست های

   6 ماه پیش و 2 هفته قبل

  • نگین مهرابی : سپاس..لطفتان پایدار

   7 ماه پیش, 1 هفته

  • shadow nemesis : لبخند خدا همواره در زندگیتان جاری

   7 ماه پیش, 1 هفته

 • مهمتر از همه این که دانشمندان کشف کردند این دو شبکه که هرکدام صدها ژن را شامل می‌شوند، به احتمال زیا
 • مهمتر از همه این که دانشمندان کشف کردند این دو شبکه که هرکدام صدها ژن را شامل می‌شوند، به احتمال زیاد تحت کنترل تغییرات تنظیم‌کننده قرار دارند. در حال حاضر محققان در تلاشند تا این تغییرات را شناسایی کرده و دریابند چگونه می‌توان آنها را دستکاری کرد. این مطالعه هنوز در مراحل اولیه است، اما دانشمندان در صدد بررسی امکان استفاده از دانش شبکه‌های ژنی برای ارتقای عملکرد شناختی هستند.

  دکتر جانسون، سرپرست نویسندگان این مطالعه از دپارتمان پزشکی کالج سلطنتی لندن گفت: می‌دانیم نقش ژنتیک در هوش انسان نقشی اساسی است، اما تاکنون مشخص نشده است کدام یک از ژن‌ها با هوش مرتبطند. این مطالعه بعضی از ژن‌های درگیر در هوش انسان و چگونگی تعامل آن‌ها را با یکدیگر تا حدودی مشخص می‌کند.
  موضوع هیجان‌انگیز این است ژن‌هایی که تاکنون یافته‌ا‌یم احتمالا از یک قاعده مشترک پیروی می‌کنند و این یعنی اینکه ما قادر به دستکاری یکسری کامل از ژن‌هایی که با هوش انسان مرتبط هستند، خواهیم بود. این مطالعه نشان می‌دهد امکان اصلاح هوش انسان از طریق دستکاری این ژن‌ها وجود دارد، اما هم‌اکنون این تنها در حد یک فرضیه امکان‌پذیر است و محققان در حال تلاش برای به نتیجه رساندن این فرضیه هستند. این مطالعه در مجله Nature Neuroscience منتشر شده است.

  • ღĦØĿØ ` : پستمولایک کن.لطفا.مرسی (gol)

   7 ماه پیش و 3 هفته قبل

  • 1016 Maedeh : سلام/اگع میشع محبوب شم و پست اخرم لایک شه/ممنون میشم:):)

   8 ماه پیش و 4 هفته قبل

  • ♥כُخے כیوونهـ ♥ ـــ : سلام-لایکو محبوبی..یه سر به پروفم بزن..لایکو محبوبیت فراموش نشه..مرسی (dd) (khejalati)

   9 ماه پیش

 • آیا نوادگان ما از نابودی کیهان جان به در خواهند برد؟
(ادامه پست قبلی)

برای یک مشاهده گر خیالی در
 • آیا نوادگان ما از نابودی کیهان جان به در خواهند برد؟
  (ادامه پست قبلی)

  برای یک مشاهده گر خیالی در درون این حباب شرایط پیدایش همانگونه خواهد بود که در بیگ بنگ اتفاق افتاده است اما برای یک مشاهده گر در درون کیهان والد این حباب ممکن است به شکل یک سیاهچاله به نظر برسد. بعد از گذشت مدت معینی سیاهچاله نیز تبخیر خواهد شد و هیچ اثری از مکانی که روزی کیهان جدیدی در آن متولد شده بود، باقی نخواهد ماند. اما کیهان جدید و تازه متولد شده حتی پس از جدایی از والد خود در یک فضا- زمان مجزا وجود خواهد داشت اما هیچ ارتباطی بین دو جهان، امکان پذیر نخواهد بود.

  با وجود همۀ این تفاسیر گوث و فرهی می پذیرند که انرژی عظیمی برای به وجود آوردن چنین پدیده ای مورد نیاز هست: « به وجود آوردن یک تکینگی نیازمند شرایطی است که این شرایط مانعی دست نیافتنی برای ایجاد یک کیهان تورمی در آزمایشگاه است. دستیابی به چنین شرایطی مشخصا بسیار فراتر از تکنولوژی امروز ماست اما کسی چه می داند تمدن های پیشرفته در آیندۀ دور از چه امکاناتی برخوردارند. اما تا آنجایی که امروزه می دانیم کیهان ما ممکن است حاصل تولد از کیهان والد دیگری بوده باشد.» دو فیلسوف در مقاله ای در سال ۲۰۰۰ مدعی شدند یک تمدن فوق پیشرفته نه تنها قادر به انجام این گونه مهندسی های کیهانی می باشد بلکه می توانند با انتقال اطلاعات (مانند اطلاعات ذهن های خود) به کیهان های نوزاد به نوعی زندگی ابدی دست پیدا کنند.

  • paeiz 96 : محبوب شدین موفق باشین (gol)

   7 ماه پیش, 1 هفته

  • صبا آسمونی : پیوستن شما به گروه آسمونی باعث افتخار ماست (gol)

   9 ماه پیش و 4 هفته قبل

  • ღ❅ ⒺⓗⓈⓐⓃ_ⒺⓏ ❅ღ : سلام وعرض ارادت...افتخار میدید تو دومین گروه پروفایلم " دلنوشته های من و تو "عضو بشید و یا حداقل محبوب کنید گروه و درکنارمون باشید سرافرازمون کنید ممنونم :) منتظرم :)

   10 ماه پیش

 • کیهان نیز همانند موجودات زنده وجودی میرا دارد، در بیگ بنگ متولد شده است و در نهایت نیز با سرنوشت خود
 • کیهان نیز همانند موجودات زنده وجودی میرا دارد، در بیگ بنگ متولد شده است و در نهایت نیز با سرنوشت خود مواجه خواهد شد خواه این سرنوشت از هم گسستگی بزرگ باشد یا تصادم بزرگ و یا یک انجماد شدید ابدی. در هر صورت همۀ اشکال حیات که امروزه می شناسیم منقرض خواهند شد. مگر اینکه نوادگان فوق پیشرفته ی ما در آن روزگار بتوانند راهی برای فرار از محدوده های کیهان و یا تغییر قوانین کیهان پیدا کنند.
  ساخت یک کیهان پایه

  نوادگان آینده دور ما ممکن است کیهان کنونی را ترک کرده و از طریق کرم چاله ها به یک کیهان تازه متولد شده طبیعی یا مصنوعی مهاجرت کنند. هر چند عجیب و غریب به نظر می رسد اما این ایده به وسیلۀ تعدادی از دانشمندان همچون لی اسمولین به طور جدی مورد کند و کاو قرار گرفته است. بر اساس گفته های این دانشمند جهان ها از طریق یک فرآیند طبیعی تکاملی به نام انتخاب طبیعی کیهانی جهان های دیگر را ایجاد می کنند. بر اساس استدلال این دانشمندان خصوصیات کیهان تصادفا مناسب تکامل و توسعۀ حیات هوشمند نشده است بلکه کیهان ما طوری تکامل پیدا کرده است که این گونه باشد. بر اساس نظر اسمولین جهان های نوزاد از طریق سیاهچاله ها متولد می شوند. و بر این اساس بعضی نظریه پردازان به بررسی این امکان پرداخته اند که آیا ساخت یک کیهان نوزاد برای خودمان از این طریق امکان پذیر است؟

  فرآیند تولید مصنوعی کیهان اولین بار در سال ۱۹۸۷ توسط ادوارد فرهی و آلن گوث عنوان شد. به اعتقاد گوث، جهانی که در آن زندگی می کنیم سطح دو بعدی کره ای بزرگ است که به علت اندازۀ عظیمش برای ما تخت به نظر می رسد. به گفتۀ وی تحت شرایطی ممکن است حبابی در سطح این کره همانند یک تومور به وجود آمده و گسترش پیدا کند و در نهایت این حباب خود را از کیهان والد خود جدا کرده و جهان م
  [ادامه...]

 • دورترین کهکشان شناخته شده را بیشتر بشناسید

فاصله کهکشان EGS-zs8-1 حدود ۱۳٫۱ میلیارد سال نوری از ز
 • دورترین کهکشان شناخته شده را بیشتر بشناسید

  فاصله کهکشان EGS-zs8-1 حدود ۱۳٫۱ میلیارد سال نوری از زمین تخمین زده شده است و با این حساب می توان گفت آنچه تلسکوپ های زمینی از این کهکشان می بینند نمایی از کیهان است در زمانی که فقط حدود ۷۰۰ میلیون سال از بیگ بنگ می گذشت. از این رو می توان کهکشان تازه کشف شده را جزو نخستین کهکشان هایی دانست که در هستی به وجود آمده است. آنچه اکنون اخترشناسان از کهکشان EGS-zs8-1 می دانند این است که بر اساس مشاهدات فعلی جرمی به اندازه ۱۵ درصد کهکشان راه شیری را دارد و سرعت تشکیل ستارگان در آن ۸۰ برابر بیشتر از کهکشان ماست.

  بعلاوه نکته جالب توجه دیگر در مورد این کهکشان این است که با وجود چنین فاصله بسیار دوری از ما به نسبت، پرنور است. از این رو به نظر می رسد که باید کهکشان هایی در فواصل دورتر هم وجود داشته باشند که به علت کم نور بودن هنوز دیده نشده اند. به نظر می رسد با آغاز به کار تلسکوپ فضایی جیمز وب در سال های آینده، امکان مشاهده و کشف کهکشان های دورتر نیز مهیا شود.

  • shadow nemesis : من هم متشکرم که اینهمه مدت بیدریغ و خستگی ناپذیر دانش خودتون رو با دیگران به اشتراک میگذارید. بله. نظریه جهان هولوگرافیک طرفدارن زیادی دارد و ایده جسور و متفاوتیه درمورد جاذبه انرژی تاریک نکته خیلی مهم و جالب گفتید سپاس

   1 ماه

  • ... . مشکات : ..سلام و سپاس از اینهمه مطالب جالب که درمیان آنها شناور شدم . از نظر عده ای ، شاید آنچه می بینیم تصویر هولو گرامیست که بر صفحه ای افتاده است ، یعنی همه اینها مجازی و حقیقت جای دیگریست . چیزی شبیه آنکه افلاطون در مورد س

   1 ماه

  • shadow nemesis : سلام استاد فرهیخته. و مهربان باور کنید دیروز بیاد شما افتادم چون مدت زمانیه که تو تالار فعالیت میکنم از دوستان خوبی مثله شما دور افتادم . افتخار دادین مطالعه و توجه کردین. در پناه حق باشید بزرگوار

   1 ماه

  ادامه... دوستان
  • .محسن .
  • مروارید درخشان
  • صادق خان Sadegh khan
  • helen 79
  • .... ....
  • عرصه ی سیمرغ
  • pezhvak hoco
  • کشاورز مازندرانی
  • جواد رحیمی
  • Elmira Zaheri
  • sadeg mardomdar
  • ოձħ§ą :-)
  • حمید ابراهیمی زاده
  • گزارشگر دیوانه ...
  • میلاد خانه
  • توحید زیبایی
  471 هواداران
  بازدیدکنندگان