shadow nemesis

(shadow.world )
 • آیا درک ما از خودمان صرفا یک توهم است؟

بعضی می گویند هیچ چیز مرموز و عجیبی وجود ندارد، چون در واق
 • آیا درک ما از خودمان صرفا یک توهم است؟

  بعضی می گویند هیچ چیز مرموز و عجیبی وجود ندارد، چون در واقع هیچ نفسی وجود ندارد و هیچ چیزی به نام «خود» موجودیت ندارد. آیا واقعا احساس درونی ما از هویت شخصیمان صرفا یک توهم است؟ این سوال را من از سوزان بلکمور فراروانشناس سابق که در حال حاضر یک شک گراست پرسیدم. او به سوال من اینگونه جواب داد: «هیچ دلیلی وجود ندارد که فرض کنیم نفس ما واقعا پیوسته است و استمرار دارد. چون اگر بدن یا مغز انسان را مورد بررسی قرار دهیم متوجه می شویم که هیچ محلی که بتوان گفت نفس در آنجا قرار گرفته است وجود ندارد. پس سوال این است که چرا ما احساس می کنیم که چنین چیزی وجود دارد؟»

  به نظر بلکمور ما مخلوق احساسات خود هستیم. او میگوید: «توهم استمرار نفس، تنها به این دلیل به وجود می آید که ما تمایل داریم به دنبال چنین چیزی باشیم.» اگرچه همه چیزهایمان لحظه به لحظه در حال تغییر است ولی وقتی همه تجربیاتمان را به هم متصل می کنیم به احساسی درونی از خویشتن میرسیم. او می گوید: « ما در حین بیداری جریان مداومی از آگاهی را تجربه می کنیم در حالی که آنچه در این مدت می گدرد ثابت و یکپارچه نیست. در طول این مدت چیزهای موازی متعددی در جریان است ولی ما غالبا این تصور را داریم که «اوه، این منم، این همان نفس من است» و به همین سادگی داستان خودمان راخلق میکنیم»

  او ادامه می دهد: «آنچه که «من» نامیده می شود فقط یک بازسازی ذهنی است. آنچه از ما در ۳۰ دقیقه قبل وجود داشته در ۳۰ دقیقه آینده نیز وجود خواهد داشت، اما این دو دقیقا یک شخص نیستند، آنها صرفا پدیده های مجزایی هستند که در جهان ما در حال رخ دادن است.» او نتیجه گیری می کند: «بنابراین هیچ نفسی نمی میرد» چون هیچ نفسی وجود نداشته که بخواهد از بین
  [ادامه...]

  • ♛امپـــراتـور همـــ میهن♛ : سلام محبوبي به منم سربزن خوشالم کن اگ خواستي تو گروه اول پروفم فــــ..ـــاز ❤سنگـــ...ـــین بعضو پستاي خوبي داره (khoob) (gol)

   1 هفته

  • イɨイσ •_• : صلآم مَمنون میشَـم عُضو اوَلین گُروهـــِ پروفآیلَم بِشـــے و مَحبوبِش ڪُنــے[:

   1 هفته و 4 روز قبل

  • Reyhane -n : يه ســَر بِــزَن جآي بَدي نيستعضوم بشواينم لينكش:http://1y1.ir/2B

   4 هفته پیش, 1 روز

 • اصلا «خود یا نفس انسان» چیست؟ مفهوم «خود» چه معنی می دهد؟ و چه شرایطی باید وجود داشته باشد تا شخصیت
 • اصلا «خود یا نفس انسان» چیست؟ مفهوم «خود» چه معنی می دهد؟ و چه شرایطی باید وجود داشته باشد تا شخصیت محقق شود؟

  کوهن: ماهیت خود یکی از سوالهای بنیادین و قدیمی فلسفه است. مفهوم خود به سادگی توصیف می شود و در عین حال کشف چنین چیز مرموزی دیوانه کننده است. در فلسفه آن را بخشی از ذهن می دانند و در زیست شناسی بخشی از مغز. در فلسفه پایدار بودن (چیزی که در گذر زمان تداوم یابد) آنرا مد نظر قرار می دهند و زیست روانشناسی وحدت روانی نفس (چگونگی احساس منحصر به فرد بودن توسط مغز) آن را.من میشنوم؛ من میبینم؛ من احساس می کنم، ما این احساسات جدا از هم را چطور به شکل یک کل منسجم دریافت میکنیم؟ چطور همه این خصایص به صورت «من» درک می شوند؟

  به یک عکس قدیمی از خودتان نگاه کنید، مثلا عکسی از دوران ابتداییتان. حال در آینه به خودتان نگاه کنید. آیا هر دو شخص یکی هستند؟ اما چگونه ممکن است؟ از نظر ظاهری کهشبیه به هم به نظر نمی رسید. خاطراتتان نیز متفاوت است. تقریبا همه سلول هایی که در جسم کودکیان وجود داشته حال درجسم بزرگسالیتان تغییر کرده است.

  من خودم را به عنوان همان شخصی که به دبیرستان میرفت احساس می کنم، همان شخصی که به دانشگاه رفت، همان شخصی که خانواده تشکیل داد و برای شغلش زحمت کشید، دقیقا همان شخصی که هر بار در آینه می بینم. دهه ها گذشته، به تجربیاتم افزوده و خاطراتی اندوخته ام؛ با این حال من هنوز هم خودم را خودم احساس میکنم و از نظر من همه آنچه که تاکنون بوده ام یکی است. «من» همیشه «خودم» هستم. نه تنها به شکلی مداوم بلکه یکسان و واحد.اما بعضی از اندیشمندان میگویند احساسی که ما از خودمان داریم صرفا یک توهم است.

  آیا «من» وجود خارجی دارد؟

  جان سرل، استاد فلسفه ی ذهن در دانشگاه
  [ادامه...]

 • برخی دیگر معتقدند حیات به همراه بلوک های ساختاری از دنباله دارها و آستروئیدهایی که با زمین برخورد کر
 • برخی دیگر معتقدند حیات به همراه بلوک های ساختاری از دنباله دارها و آستروئیدهایی که با زمین برخورد کرده اند به زمین منتقل شده. چرا که این اجرام حاوی غلظت های بالای مواد آلی اند. اما حرارت بسیار زیاد ناشی از برخورد، اکثر مواد موجود در آنها را می سوزاند و باعث تبدیل آنها به مواد ساده تری مثل دی اکسیدکربن می شود.  امروزه یک راه دیگر برای حضور مواد آلی بر روی کره زمین شناسایی کرده اند. آزمایشات جدید نشان می دهد اگرچه در برخورد دنباله دارها و آستروئیدها مولکولهای آلی نابود می شوند اما احتمالاً به طور همزمان منجر به تشکیل مواد آلی دیگری می گردد.

  پیتر شولتز از دانشگاه بروان (Brown University) و یکی از محققین این مطالعه می گوید: "در گذشته عقیده بر این بود که «هر ماده ای که وارد اتمسفر زمین می شود دمای آن به حدی می رسد که منجر به نابودی آن ماده می گردد.» آنچه از مطالعات جدید استنباط می شود این است که احتمالاً می توانیم این مواد را دوباره تولید کنیم."
  شولتز به همراه سیجی سوژیتا (Seiji Sugita) از دانشگاه توکیو به وسیله یک جسم پرتاب شونده سوزان از جنس نوعی پلاسیک پلی کربنات – که یک ماده آلی است – برخورد دنباله دارها و آستروئیدها را همانند سازی کردند. این جسم با سرعت 6 کیلومتر بر ثانیه به یک هدف فلزی برخورد داده شد. آزمایشات فوق در مرکز تحقیقات Ames ناسا واقع در Moffett Field کالیفرنیا انجام گرفت. این جسم درست مثل یک آستروئید یا دنباله داری که به سطح زمین برخورد می کند همراه با درخشش از نور تبخیر شد.

  آنالیز طیف نور حاصله مقدار زیادی سیانید را نشان می دهد (سیانید ترکیبی است که در آن یک اتم کربن به یک اتم نیتروژن متصل شده ). این سیانید، حاصل واکنش میان کربن موجود در جسم پر
  [ادامه...]

  • لیلا رهبری : سلام دوست عزیز...خوبی ...امیدوارم که همیشه موفق باشی...ممنون میشم که بیایی و عضو گروه صمیمی (همــــــــــــه چیــــــــز از همــــــــه جـــا)بشی و مارو خوشحال کنی... ممنونم از حضور شما .اگر هم عضو هستی زحمت بکش محبوبش

   1 ماه, 1 هفته

 • منشاء حیات

آیا تاکنون به این موضوع اندیشیده اید که منشا حیات در زمین از کجاست؟ اگر بر طبق نظریات
 • منشاء حیات

  آیا تاکنون به این موضوع اندیشیده اید که منشا حیات در زمین از کجاست؟ اگر بر طبق نظریات بسیاری از دانشمندان مشهور جهان، حیات از نقطه ای دیگری از فضا به زمین آمده باشد، بنابراین زمین های دیگری نیز هست و شاید در همین لحضه موجودات و یا انسان های دیگری در نقطه ای دیگری از فضا در حال زندگی می باشند.

  اما اگر این موضوع درست باشد، چگونه زندگی و حیات به زمین آمده است؟ برای این سوال پاسخ های گوناگونی ارائه شده اما در این میان سیانید مهمترین کاندیدا و گزینه انتخاب شده می باشد. سیانید چیست و چگونه به زمین آمده است؟ از آزمایشات انجام شده برخوردهای سرعت بالا، چنین استنباط می شود که حیات احتمالاً بر پایه سیانید (Cyanide) شکل گرفته و این سیانید خود درون آستروئیدهای وارده شده به اتمسفر زمین به وجود آمده است. بر این اساس به احتمال بسیار زیاد زمین در هنگام تولد دارای مواد آلی ( مولکول های پیچیده کربن دار که برای حیات ضروری اند)نبوده است.  بر اساس آزمایشات استنلی میلر (Stanly Miller) از دانشگاه شیکاگو در دهه 1950، یک احتمال این است که حیات پس از شکل گیری کامل زمین بر روی آن به وجود آمده است. به عنوان مثال واکنش های شیمیایی موجود در اتمسفر موجب به وجود آمدن حیات بر روی کره زمین گردیده است. اما چنین واکنش های شیمیایی تنها در اتمسفر اولیه زمین که غنی از متان و هیدروژن بوده امکان پذیر می باشد و در ضمن در مطالعات بعدی ژئولوژیکی باستانی ادعا می شود که این پروسه غیر محتمل است.
  برخی دیگر معتقدند حیات به همراه بلوک های ساختاری از دنباله دارها و آستروئیدهایی که با زمین برخورد کرده اند به زمین منتقل شده. چرا که این اجرام حاوی غلظت های بالای مواد آلی اند. اما حرارت بسیار زیاد
  [ادامه...]

  shadow nemesis

  1 ماه و 3 هفته قبل
 • براساس گزارش ساینس آلرت، برای بیش از یک قرن درک بشر از کروموزوم‌ها براساس این تصور بوده‌ است که این
 • براساس گزارش ساینس آلرت، برای بیش از یک قرن درک بشر از کروموزوم‌ها براساس این تصور بوده‌ است که این ساختارها از ترکیبی پیچیده از دی ان ای‌ و پروتئینی به نام کروماتین که در هسته هر سلول ایجاد می‌شود، تشکیل شده‌ است. از زمان کشف در سال ۱۸۸۲ تاکنون، کروموزم‌ها همواره مورد مطالعه و بررسی قرار داشته‌اند اما جزئیات ساختار درونی آنها همواره برای دانشمندان مرموز باقی مانده‌است، به این خاطر که کروموزم‌ها درون هسته سلول کاملا نامرئی هستند و تنها در زمان تقسیم سلولی قابل مشاهده می‌شوند. بیشتر اطلاعات دانشمندان درباره کروموزم‌ها در حین تقسیمات سلولی به دست آمده‌اند.

  از این رو محققان دانشگاه ادینبرگ به منظور بهبود توانایی بشر در مشاهده ساختار درونی کروموزوم‌ها شیوه‌ای جدید به نام ۳D-CLEM ابداع کردند که ترکیبی از ریزنگاری نوری و الکترونی با نرم افزار مدلسازی کامپیوتری است تا اولین تصاویر سه‌بعدی با وضوح بالا را از تمامی ۴۶ کروموزوم انسان ثبت کنند. پس از مدلسازی طول، عرض، مساحت، حجم و تراکم دی ان ای در تمامی کروموزمو‌های انسانی، محققان پدیده ای مشاهده کردند که می‌تواند برای درک آنها از ساختار داخلی کروموزوم‌ها عواقبی بزرگ در پی داشته‌ باشد.
  محققان در بررسی‌های خود دریافتند که کروماتین تنها ۵۳ تا ۷۰ درصد از کل محتوای کروموزوم را تشکیل داده‌ است. ساختاری به نام پیرامون کروموزوم، پدیده‌ای که محققان در گذشته احتمال وجود آن را مطرح کرده بودند اما راهی برای بررسی مقدار آن درون کروموزوم در اختیار نداشتند، مابقی ۳۰ تا ۴۷ درصد کروموزوم را تشکیل می‌دهد. این به آن معنی است که در هر کروموزوم، دی ان ای و پروتئین آن تنها نزدیک به نیمی از فضا را اشغال می‌کنند و مابقی آن در اختیار ساختاری دیگر، ماده پیرامونی است.

  هنوز
  [ادامه...]

  • shadow nemesis : خواهش میکنم ممنون که مطالعه کردید

   1 ماه

  • ☆شمیم بهار☆ : جالب بود ممنون (gol)

   1 ماه

  • shadow nemesis : سلام سپاس حتما ممنون که به پروفایلم سر زدین

   1 ماه, 1 هفته

  shadow nemesis

  1 ماه و 3 هفته قبل
 • به گزارش خبر آنلاین از پایگاه نیوساینتیست، کریستین بک از دانشگاه کوئین ماری لندن می‌گوید: «اگر آزمای
 • به گزارش خبر آنلاین از پایگاه نیوساینتیست، کریستین بک از دانشگاه کوئین ماری لندن می‌گوید: «اگر آزمایش‌های دیگر این اثر را ثابت می‌کردند، می‌توانست یک مرحله عالی به سمت جلو در فهم ما از محتویات این ماده در جهان باشد». وی بررسی مجددی را روی یک سیگنال ناشناس در یک مدار الکتریکی که اولین بار در سال ۲۰۰۴ گزارش شده بود انجام داد، و می‌گوید که این همان چیزی است که اگر ماده تاریک، شکل ذرات تئوری به نام اکسیون را به خود بگیرد، انتظار دیدنش را خواهید داشت. هنوز برای دانستن این که آیا این سیگنال واقعا ناشی از ماده تاریک است یا خیر زود است، اما این مدارها (اتصالات جووزفسون) ممکن است نوید بخش راه جدیدی برای شکار این مواد اسرارآمیز باشند.

  ماده تاریک چیست؟

  نزدیک به چهل سال است که اخترشناسان با بررسی اثرات گرانشی در کهکشان‌ها متوجه شده‌اند ماده معمولی که به شکل ستارگان و ابرهای گرد و غبار و توده‌های عظیم گاز دیده می‌شود، عامل حدود ۱۵ درصد از این نیروی گرانشی است. دانشمندان بقیه این نیروی گرانشی عظیم را به ماده مرموزی با نام ماده تاریک نسبت داده‌اند که جز با اثر گرانشی‌اش به هیچ روش شناخته‌شده دیگری قابل تشخیص نیست.

  هرچند با اطلاعات جدیدتر از جمله نقشه‌های تلسکوپ فضایی پلانک متوجه شده‌ایم که ماده تاریک ۲۶٫۸ از محتوای ماده/انرژی عالم را تشکیل می‌دهد، اما ماهیت آن هنوز یک معما است. در صدر فهرست کاندیداهای ماده تاریک، ذرات سنگین با برهمکنش ضعیف یا WIMP قرار دارند. آکسیون‌ها که ذراتی به مراتب سبک‌تر و سردترند، در ردیف بعدی جای گرفته‌اند. آشکارسازهای متعددی در سراسر دنیا به دنبال شکار این دو نامزد ماده تاریک هستند. پیش از این سیگنال‌هایی از WIMP دیده شده بود، اما این مشاهده‌ها قطعی نبودند، حال آنکه تنه
  [ادامه...]

  shadow nemesis

  1 ماه و 4 هفته قبل
 • بچگی مهمترین چیزی که باید یاد میگرفتیم آدرس خونه بود اگه گم میشدیم اولین سوالی که ازمون میپرسیدن این
 • بچگی مهمترین چیزی که باید یاد میگرفتیم آدرس خونه بود اگه گم میشدیم اولین سوالی که ازمون میپرسیدن این بود : آدرس خونه تو بلدی؟

  آلان چی آدرس خونه رو بلدیم؟؟!!!!!!!!

  • shadow nemesis : مرسی دوست عزیز لطف دارید شما هم محبوبتر شدید

   1 ماه

  • ☆شمیم بهار☆ : محبوبتر شدید (gol) (gol)

   1 ماه

  • shadow nemesis : سلام محبوب شدی

   1 ماه و 4 هفته قبل

  ادامه... دوستان
  • پریسا رحیمی
  • هاناخبر هاناپرس
  • Milad Jafari
  • ارتا '___'
  • newslist.ir لیست اخبار
  • leila
  • پویا 1
  • ahmad mohamaddost
  • Reyhane -n
  • elina salehi
  • sam ferd
  • مهدی مدح خوان
  • amir amiri
  • برای تو می نویسم ...
  • الناز منصوری
  • لیلا رهبری
  330 هواداران
  بازدیدکنندگان