سینا پیروتی

(sina_mm )

سینا پیروتی

2 روز پیش و 19 ساعت قبل [دلپسند]
 • زجان من چه ميخواهی، تو رفتی بی تو من مُردم 
ز من ديگر چه ميجويی، من ای پيمان شکن مُردم 
به تو عُمر
 • زجان من چه ميخواهی، تو رفتی بی تو من مُردم
  ز من ديگر چه ميجويی، من ای پيمان شکن مُردم
  به تو عُمری وفا کردم، دريغا بی وفا بودی
  چه شبها بی تو سر کردم، تو آن شب ها کجا بودی
  در آغوش که سر کردی، در آن شب ها که يارت بود
  که چشمم تا سپيده دم، به در در انتظارت بود

  • ostad jjj : سلام دوست عزیز اگر مایل باشید دعوت میکنم شما رو به گروه زیبای جوانه های اشنایی .درصورت تمایل به عضویت بسیار خوشحال میشم از مطالب زیبا واشعار فاخر وتصاویر زیبا استفاده کنید قبلا تشکر میکنم.لینک گروهhttp://www.hammihan.

   2 روز پیش و 13 ساعت قبل

  سینا پیروتی

  2 روز پیش و 20 ساعت قبل

  آن دوست که من دارم وان یار که من دانم
  شیرین دهنی دارد دور از لب و دندانم
  بخت این نکند با من کان شاخ صنوبر را
  بنشینم و بنشانم گل بر سرش افشانم
  ای روی دلارایت مجموعه زیبایی
  مجموع چه غم دارد از من که پریشانم
  دریاب که نقشی ماند از طرح وجود من
  چون یاد تو می‌آرم خود هیچ نمی‌مانم
  با وصل نمی‌پیچم وز هجر نمی‌نالم
  حکم آن چه تو فرمایی من بنده فرمانم
  ای خوبتر از لیلی بیم است که چون مجنون
  عشق تو بگرداند در کوه و بیابانم
  یک پشت زمین دشمن گر روی به من آرند
  از روی تو بیزارم گر روی بگردانم
  در دام تو محبوسم در دست تو مغلوبم
  وز ذوق تو مدهوشم در وصف تو حیرانم
  دستی ز غمت بر دل پایی ز پیت در گل
  با این همه صبرم هست وز روی تو نتوانم
  در خفیه همی‌نالم وین طرفه که در عالم
  عشاق نمی‌خسبند از ناله پنهانم
  بینی که چه گرم آتش در سوخته می‌گیرد
  تو گرمتری ز آتش من سوخته تر ز آنم
  گویند مکن سعدی جان در سر این سودا
  گر جان برود شاید من زنده به جانانم

  شی فضایی و مرموز نزدیک شده به زمین، شاید کاوشگر خورشیدی بیگانگان بوده باشد!  دانشمندان هاروارد ظن این را دارند که شاید اومواموا (Oumuamua) کاوشگر خورشیدی بیگانگان بوده و از سوی تمدنی پیشرفته‌ و فرازمینی به سوی ما هدایت شده باشد. این جرم آسمانی که به یک سیگار عظیم‌الجثه شباهت دارد، نخستین شی میان ستاره‌ای رویت شده در منظومه شمسی است.
  اومواموا به معنای «پیام‌رسانی از دوردست» برای اولین بار در اکتبر سال 2017 و از طریق یک تلسکوپ مستقر در هاوایی مشاهده شد. این شی فضایی عمدتا فلزی، دارای ابعاد حدودا 230 در 35 متری و رنگی مایل به قرمز بود و با شتاب فراوانی حرکت می‌کرد؛ اما حول محور خورشید در حال گردش نبود. در عوض بین عطارد و خورشید قرار گرفت و در مسیر خروج از منظومه شمسی، به سرعت از کنار زمین نیز گذر کرد. مسیری پیمایشی که نشان می‌دهد اومواموا یک مسافر بین ستاره‌ای از ورای منظومه شمسی بوده است. اما آیا باید آن را کاوشگر خورشیدی بیگانگان بدانیم؟
  کاوشگر خورشیدی بیگانگان
  دانشمندان در ابتدا آن را یک سیارک قلمداد کرده و اندکی بعد، آن را یک دنباله‌دار نسبتا فعال معرفی کردند. اما اومواموا ویژگی‌های متعارف دنباله‌دارها از جمله دم تشکیل یافته از گاز و گرد و غبار را نداشت.
  محض اطمینان، اخترشناسان تلسکوپ‌های رادیویی قدرتمند را نیز به سوی این شی فضایی نشانه رفتند تا دریابند که آیا در حال ارسال امواج رادیویی بوده است یا خیر؛ ولی چیزی یافت نشد.
  همچنین بخوانید:
  سیارک استوانه ای امواموا (Oumuamua) گذشته‌ای اسرارآمیز دارد
  از بدو شناسایی اومواموا، این احتمال که شاید خاستگاه آن یک تمدن پیشرفته فضایی باشد مطرح شده بود و به تازگی دو دانشمند از دانشگاه هاروارد، مقاله‌ای را در
  [ادامه...]

  • سینا پیروتی : تشکر فراوان. ..صبح جنابعالی هم بخیر و خوشی

   4 روز پیش و 22 ساعت قبل

  • mohamad sohrabi : صبح شما هم بخیر برادر (gol) (gol) (gol) (gol)

   4 روز پیش و 22 ساعت قبل

  تلاش های ناسا برای مشاهده اوموآموا ناکام ماند  تلاش های ناسا برای مشاهده اوموآموا تاکنون ناکام مانده است. اوموآموا در واقع یک جرم بیناستاره ای است که در مسیر حرکت خود به منظومه شمسی وارد شده و در حال عبور از آن است.
  با وجود تلاش های بسیار از سوی ناسا و مشاهدات متعدد تلسکوپ اسپیتزر، اوموآموا هنوز ردیابی و مشاهده نشده است. این شی مرموز آسمانی اجازه نمی دهد تا فناوری های پیشرفته ناسا او را در تله مشاهدات خود قرار دهند.
  با این وجود، ناسا اعلام کرده است که این موضوع را نباید به حساب زیرکی اوموآموا و یا منشا فرازمینی آن گذاشت. تنها راز عدم موفقیت در مشاهده اوموآموا به خاطر اندازه کوچک آن است و لذا می توان این جرم مرموز را تنها یک سنگ بزرگ آسمانی عنوان کرد.
  در واقع حضور اوموآموا در فضا آنقدر کم رنگ و کم نور است که اسپیتزر قادر به رصد آن نیست. هر چند در نزدیک ترین فاصله به زمین هم قرار داشته باشد و این موضوع تنها به کوچک بودن اوموآموا برمی گردد.
  اوموآموا
  ناسا اعلام کرده است که همچنین نباید عدم مشاهده اوموآموا را به حساب نبودن آن در فضای منظومه شمسی نسبت داد. اوموآموا در فضا در حرکت است، ناپدید نشده و تنها قابل مشاهده نیست.
  به هر حال تلسکوپ اسپیتزر نتوانسته است این جرم آسمانی را مشاهده کند. این مهمان ناخوانده از همان ابتدا که در حال حرکت در منظومه شمسی مشاهده شد، شگفتی ساز بوده و توجه اکثر اخترشناسان را به خود جلب کرده است.
  منشا سرعت عجیب اوموآموا
  از سوی دیگر سرعت بالای اوموآموا توجه دانشمندان را به خود جلب کرده است. سرعتی که نمی توان آن را چندان متعارف توصیف کرد. اخترشناسان معتقدند نباید چنین سرعت بالایی را به بادبان های نوری تمدن های بیگانه نسبت
  [ادامه...]

  حقایقی بسیار جالب در مورد هرم بزرگ جیزه  هرم بزرگ جیزه (Great Pyramid of Giza) یکی از مهم‌ترین سازه‌ها در تمدن بشری است. در این بخش، 50 حقیقت جالب در مورد این هرم قدیمی و مهم را بیان خواهیم کرد.
  هرم بزرگ جیزه از جمله سازه‌های حیرت انگیز مربوط به تمدن باستان است که اسرار بسیاری در خود دارد. این سازه متفاوت که از آن به عنوان شاهکار مهندسی مردمان باستان یاد می‌شود، به اندازه‌ای بزرگ و عجیب هست که امروز، ما نمی‌توانیم نمونه آن را بسازیم.
  بررسی‌های تاریخی نشان می‌دهند که اهرام مصر، بین سال‌های 2589 و 2504 پیش از میلاد ساخته شده‌اند؛ در حالی که بسیاری از محققان می‌گویند زمان ساخت اهرام مصر و ابوالهول بزرگ جیزه، به بسیار قبل‌تر از 2500 پیش از میلاد مربوط است.
  هرم بزرگ جیزه
  علی‌رغم مطالعات و تحقیقات گسترده‌ای که برای قرن‌ها روی این سازه‌ها انجام شده است، هم‌چنان دانش‌آموزان نمی‌توانند درک کنند که سازندگان این سازه، چگونه موفق شده‌اند قطعات بزرگ سنگ را هزاران سال قبل و بدون استفاده از تکنولوژی و ابزار مدرن، این‌گونه در کنار یکدیگر قرار دهند. در پاسخ می‌توان گفت از مایلستون، سنگ گرانیت و سایر ابزار که متخصصان قادر به بازتولید آنها نیستند، استفاده شده است. هرچند، یوفولوژیست‌ها نظر کاملا متفاوتی را در این زمینه ارائه داده‌اند.
  همچنین بخوانید:
  دلایل محکم یوفولوژیست ها برای اثبات دخالت موجودات فضایی در ساخت هرم جیزه مصر
  گفته می‌شود هرم بزرگ جیزه به دستور خوفو، دومین فرعون از دودمان چهارم فرعون‌های مصر باستان، به عنوان یک مقبره و طی بازه‌ای 10 تا 20 ساله (سال‌های حول 2560 پیش از میلاد) ساخته شده است. نام باستانی این هرم نیز “Khufu’s Horizon” به معنی «افق خوفو» ب
  [ادامه...]

  27 حقیقت باورنکردنی درباره قطب جنوب (بخش دوم)  قطب جنوب همانند هر منطقه دور افتاده دیگری، پر از رمز و رازهای فراوانی است. امروز، حقایقی باورنکردنی از قطب جنوب را بیان خواهیم کرد که بدون شک، از شنیدن بسیاری از آنها متعجب خواهید شد.
  با این که سالیان زیادی از کشف قاره جنوب نمی‌گذرد، اما تاریخچه بسیار جذاب و هیجان‌انگیزی دارد. افراد زیادی سعی کردند تا بتوانند خود را به قطب جنوب برسانند که البته با شکست‌هایی مواجه شدند و حتی جانشان را به خطر انداختند. امروزه چندین گروه تحقیقاتی در این قاره مستقر هستند و توانسته‌اند اطلاعات و حقایق جذابی را به دست آورند.
  در بخش اول، 13 مورد از حقایق باورنکردنی در رابطه با این منطقه را بیان کردیم؛ حال قصد داریم تعداد دیگری از حقایق پیرامون قطب جنوب را بررسی کنیم. اگر به قطب جنوب و دانستنی‌های جالب آن علاقه دارید، پیشنهاد می‌کنم این مقاله را تا انتها بخوانید.
  14: پایین‌ترین دمای ثبت شده کره زمین98- درجه سانتی‌گراد است
  حقایق جالب درباره قطب جنوب
  در سال 2013 میلادی تصور می‌شد که سردترین دمای ثبت شده کره زمین با 135- فارنهایت (93- درجه سانتی‌گراد)، مربوط به قطب جنوب است؛ با این‌حال در سال جاری و با انجام مطالعات جدید، مشخص شد که سردترین دمای کره زمین می‌تواند 144- درجه فارنهایت (98- درجه سانتی‌گراد) باشد. این دما در قطب جنوب و در طول یک شب زمستانی به دست آمد. دانشمندان بر این باورند که دمای 98- درجه سانتی‌گراد، سردترین دمای ممکن روی سطح زمین است.
  خشکی هوا و آسمان صاف، شرایطی هستند که در چنین دمای پایینی به مدت چند روز ایجاد می‌شوند. در صورتی که شرایط آب و هوایی مورد نظر بیشتر از چند روز باقی بماند، امکان پایین‌تر آمدن دما وجود دارد
  [ادامه...]

  حقایق جالب درباره قطب جنوب
  27 حقیقت باورنکردنی در رابطه با قطب جنوب (بخش اول)  قطب جنوب را می‌توان یکی از بخش های اسرارآمیز کره زمین دانست. در این مقاله قصد داریم تعدادی از حقایق جالب و باورنکردنی در رابطه با قطب جنوب را بیان کنیم.
  مسائل زیادی درباره کره زمین وجود دارد که ما چیزی از آن‌ها نمی‌دانیم؛ مخصوصا مناطق دور دست که دارای آب و هوای سخت هستند. قطب جنوب، منطقه‌ای یخی، متروک و دور افتاده بوده که اسرار زیادی دارد. دانشمندان به تازگی شروع به کشف سرزمین‌های وسیع و گنجینه‌های پنهان قطب جنوب کرده‌اند.
  یکی از کاربران اینترنت، لیستی از حقایق قطب جنوب را گردآوری و منتشر کرده است. در ادامه 27 مورد از حقایق هیجان‌انگیز و باورنکردنی در رابطه با قطب جنوب را بیان خواهیم کرد.
  1: یک دانشمند آمریکایی، اولین و تنها فردی بود که با استفاده از برنامه Tinder در قطب جنوب، موفق به یافتن یک شخص دیگر شد
  حقایق جالب درباره قطب جنوب
  یک دانشمند آمریکایی که در حال انجام تحقیقات در قطب جنوب بود، تصمیم گرفت که برای سرگرمی وارد برنامه تیندر شود. او قصد داشت ببیند که آیا هیچ زنی در قطب جنوب وجود دارد؟
  در ابتدا، هیچ پروفایلی نمایش داده نشد، اما پس از افزایش شعاع جستجو برنامه توسط محقق آمریکایی، او یک نفر را پیدا کرد. فاصله دانشمند آمریکایی تا فرد مورد نظر، تنها 45 دقیقه راه توسط یک هلیکوپتر بود. دانشمند آمریکایی حرکت خود را آغاز کرد و پس از گذشت مدت زمانی اندک، آن‌ها همدیگر را پیدا کردند و اولین ملاقات توسط برنامه تیندر در قطب جنوب را رقم زدند.
  2: مناطقی در این قاره وجود دارند که برف و باران را به مدت 2 میلیون سال دریافت نکرده‌اند
  حقایق جالب درباره قطب جنوب

  [ادامه...]

  17 ربیع الاول تا عروج پیامبر (ص)
  از 17 ربیع الاول تا عروج پیامبر (ص)
  اکثر محدثان و تاریخ نویسان معتقدند که که تولد پیامبر، در ماه «ربیع الاول» بوده، ولى در روز تولد او اختلاف دارند. میان محدثان شیعه معروف است که آن حضرت، در هفدهم ماه ربیع الاول روز جمعه، پس از طلوع فجر چشم به دنیا گشود و در این سال حادثه اصحاب فیل اتفاق افتاد، و میان اهل تسنن نیز این مشهور است که ولادت آن حضرت، در روز دوشنبه دوازدهم همان ماه اتفاق افتاده است؛ که این فاصله هفت روزه در در ایران به عنوان هفته وحدت نام‌گذاری شده است.
  تاریخ انتشار : 1397/9/4 بازدید : 4 منبع : زندگانی پیامبر (ص)، ص125-185 (با تلخیص) ,
  او را محمد، امین، نبی الرحمة، مصطفی، رسول، اعظم و ... می نامند. حضرت محمد(ص) آخرین فرستاده الهی از سوی خداوند متعال است که به واسطه ایشان دین و دستور برای راه آزادی و زندگی برای بشیریت به اکمال رسید. محمدبن عبدالله حدود 53 قبل از هجرت، 570 میلادی در مکه چشم به جهان گشودند که آن را عام الفیل نیز می‌گویند. ولادتی که نوید آن را بارها دیگر انبیأ در کتب و فرائق مختلف خود داده بودند و منتظر معجزات ولادت او بودند. اما نه از خانواده عبدالمطلب بزرگ قریش.

  ولادت

  سال دقیق ولادت حضرت محمد (ص) مشخص نیست، ابن هشام و برخی دیگر، ولادت او را در عام الفیل نوشته‌اند، اما مشخص نیست که عام الفیل به طور دقیق چه سالی بوده است؛ از آنجا که تاریخ‌نویسان، درگذشت پیامبر اسلام (ص) را در سال ۶۳۲م نوشته‌اند و او هنگام وفات ۶۳ ساله بوده، می‌توان تولد پیامبر را بین ۵۶۹ تا ۵۷۰م حدس زد. در مورد ماه تولد ایشان اکثر محدثان و تاریخ نویسان معتقدند که که تولد پیامبر، در ماه «ربیع الاول» بوده، ولى در روز تولد او اختلاف دارند. میان مح
  [ادامه...]

  روح چیست؟؟؟؟؟ روح، موجودی مجرد است و جسم و قابل قسمت نیست و حیات و فعالیت اعضای بدن، به او متکی است .

  واژه روح در قرآن در سوره ها و آیات متعددی تکرار شده است و متبادر از آن، همان موجودی است که مبدا حیات و زندگی است و آن را منحصر به انسان و یا انسان و حیوان ننموده است، بلکه آن را در غیر انسان و حیوان نیز اثبات نموده است مثل آیه مبارکه: «... فاتخذت من دونهم حجابا فارسلنا الیها روحنا» (1).

  «. . مریم میان خود و آنان حجابی افکند و در این هنگام، ما روح خود را به سوی او فرستادیم » .

  و آیه مبارکه: «و کذلک اوحینا الیک روحا من امرنا» (2). «همان گونه (که بر پیامبران پیشین، وحی فرستادیم) بر تو نیز روحی را به فرمان خود وحی کردیم » . و آیات دیگر . پس برای روح، مصداقی در انسان هست و مصداق های دیگری نیز در برخی موجودات دیگر .

  این دو آیه و آیات دیگر به صراحت دلالت بر وجود روح در انسان و برخی موجودات دیگر غیر از انسان به معانی مختلف وجود دارد از جمله آیاتی که به صراحت دلالت بر این دارد که مراد از روح، تنها روح انسانی است، آیه مبارکه زیر است:

  «یسئلونک عن الروح قل الروح من امر ربی » (3).

  «از تو (ای پیامبر) راجع به روح می پرسند، بگو روح از کار خدا است و به شما جز اندکی از علم داده نشده است » .

  در این آیه گرچه روح، مطلق آورده شده و لکن از قرائن موجود در آیه، استفاده می شود که مراد از روح مورد سؤال، روح انسانی است که به امر خدا انجام گردیده است .

  بنابر عقیده بیشتر مفسران در آیه بالا روح به معنای روان و عامل حیات به کار رفته است (4).

  مفسر بزرگ اهل سنت «شیخ ابوالفتوح رازی » در تفسیر «روح الجنان » (5). در ضمن بیان
  [ادامه...]

  آیا فشار قبر واقعیت دارد؟

  جدا شدن روح از بدن هنگام مرگ، در کسری از ثانیه انجام میشود.
  این لحظه چنان سریع اتفاق می افتد که حتی کسی که چشمانش لحظه مرگ باز است فرصت بستن آن را پیدا نمیکند.
  یکی از شیرین ترین تجربیات انسان دقیقا لحظه جدا شدن روح از جسم می‌باشد. یه حس سبک شدن و معلق بودن.
  بعد از مرگ اولین اتفاقی که می‌افتد این است که روح ما شروع به مرور زندگی از بدو تولد تا لحظه مرگ میکند و تصاویر به صورت یک فیلم برای روح بازخوانی میشود.
  شاید گمان کنیم که این اتفاق بسیار زمان بر است. زمان در واقع قرارداد ما انسان‌هاست.
  این ما هستیم که هردقیقه را 60 ثانیه قرارداد میکنیم. اما زمان در واقع فراتر این تعاریف است.
  با مرور زندگی، روح اولین چیزی که نظرش به آن جلب میشود وابستگیهای انسان در طول زندگی میباشد.

  میزان وابستگی دنیوی برای هرکس متغیر است.
  روح از بین خاطراتش وابستگی های خود را جدا میکند.
  این وابستگی ها هم مثبت است هم منفی. مثلا وابستگی به مال دنیا یک وابستگی منفی و وابستگی مادر به فرزندش هم نوعی دلبستگی و وابستگی مثبت محسوب میشود ولی به هرحال وابستگی ست.

  این وابستگی ها کششی به سمت پایین برای روح ایجاد میکند که او را از رفتن به سمت جهت خروج از مرحله دنیا باز میدارد. یعنی روح بعد از مرگ تحت تاثیر دو کشش قرار میگیرد. یکی نیروی وابستگی از پایین و دیگری نیروی بشارت دهنده به سمت مرحله بعد.
  اگر نیروی وابستگی ها غلبه داشته باشد باعث میشود روح تمایل پیدا کند که دوباره وارد جسم گردد.

  چون توان دل کندن از وابستگی را ندارد و دوست دارد دوباره آن را تجربه کند. به همین جهت روح به سمت جسم رفته و تلاش میکند جسم مرده را متقاع
  [ادامه...]

  • زندگی شاد با خدا و مقدسات : ممنون از لطفتون

   2 روز پیش و 19 ساعت قبل

  • سینا پیروتی : سلام. ..در اسرع وقت در خدمت دوستان خواهیم بود

   2 روز پیش و 19 ساعت قبل

  • زندگی شاد با خدا و مقدسات : با سلام خوشحال میشیم در 12 گروهامون به نام های 1- نیک اندیشان 2- زندگی پیامبران و معارف اسلامی 3- زندگی شاد با خدا و مقدسات 4- مهارت های سبک زندگی 5- بعدا نگید نگفتیم-6-شیفتگان وحی 7- دانشمندان و بزرگان روز 8- آموزش انوا

   2 روز پیش و 19 ساعت قبل

  ادامه... دوستان
  • روح اله محمدی
  • آرزو هاشمی
  • سحر ناز
  • ۩ ۩ رضا ۩۩
  • Aseman @
  • عارف عبداللهی
  • ayda ....
  • ایمان آزاده
  • شهناز آزادفلاح
  • یاسر کریمی
  • فاطمه السادات
  • nazanin ❤ramezani❤
  • فرزند زمین
  • فرشته نبی
  • chekad chekadeno
  • عبدالرضا بختیاروند
  4591 هواداران
  بازدیدکنندگان