yalda solimani

(yaldasolimani )
 • 4 رفتار اشتباه در رابطه که باید زودتر کنار بگذارید 
جان گاتمن، روان شناس و پژوهشگر، چهل سال گذشته ر
 • 4 رفتار اشتباه در رابطه که باید زودتر کنار بگذارید
  جان گاتمن، روان شناس و پژوهشگر، چهل سال گذشته را به طور متمرکز به کار بر روی روابط و به ویژه بحث پایداری ازدواج و پیش بینی احتمال طلاق در بین هزاران زوج پرداخته است. او عوامل متعددی را در شکل گیری بحث های زوجین عمیق شدن آن دخیل می داند، اما به نظر وی از بین این عوامل، چهار نوع واکنش از بقیه تاثیرگذارتر هستند. گاتمن این موارد را به سواران چهارگانه ای تشبیه می کند که به تاخت و تاز وارد رابطه می شوند و بر روی سلامت آن تاثیر می گذارند.

  1- انتقاد؛ شخصیتش را زیر سوار نبر!

  انتقاد، کل شخصیت فرد را زیر سوال می برد و خب البته این جز وخیم تر کردن اوضاع، نتیجه ای به همراه ندارد. بهتر است برای بیان دلخوری ها، از اعتراض یا شکایت استفاده کنیم. یعنی به طور مشخص از رفتاری که ناراحتمان کرده است صحبت کنیم، نه این که به شخصیت فرد حمله کنیم.

  دعوای زوجین ، رابطه و ازدواج

  در دل هر انتقادی، خواست و آرزویی نهفته است. برای دستیابی به راه حل های سازنده، هر دو نفر باید بکوشند تا از شرّ کینه و تلخی رها شوند. بهتر است به جای به کار بردن عباراتی که با «تو» شروع می شود و همسرتان را در حالت تدافعی قرار می دهد، از عباراتی استفاده کنید که با «من» شروع می شود؛ بدین ترتیب به همسرتان فرصت می دهید خواسته شما را بداند و برای تغییر شرایط اقدام کند. درواقع به جای صحبت درباره نیازهای منفی، سعی کنید به نیازهای مثبت بپردازید.

  البته این امر می تواند بسیار دشوار باشد. طبق گفته دکتر گاتمن: «افراد اغلب به این فکر نمی کنند که چه چیزی نیاز دارند یا چه چیزی موقعیت را بهبود خواهد بخشید، بلکه تنها به این فکر می کنند که همسرشان چه رفتارهای منفی ای
  [ادامه...]

  • محمد عیسی : لا اله الا الله * محمد رسول الله

   2 ماه پیش و 2 هفته قبل

  • بانوی ایرانی : سلام شما میتوانید با بازدید از سایت طلاکار اطلاعات کافی درزمینه بازار طلا کسب کنید این سایت اولین سایت آموزش تخصصی و حرفه ای بازار طلا در ایران میباشد ک گروه طلاکار سعی کرده دانش خود را دراختیار مخاطب خود قرار دهد شما م

   2 ماه پیش و 3 هفته قبل

  • محمد حسین ツ : سلام - شما هم بدتر از من... دو ساله که به اینجا سر نزدید!

   3 ماه پیش و 2 هفته قبل

 • خصوصیات همسر کنترل گر چیست ؟ 
مى توانید اسمش را توجه بگذارید و زیر پوشش «دوست داشتن» پنهانش کنید، م
 • خصوصیات همسر کنترل گر چیست ؟
  مى توانید اسمش را توجه بگذارید و زیر پوشش «دوست داشتن» پنهانش کنید، مى توانید توجه بیست وچهارساعته ى همسرتان را حتى اگر آزاردهنده باشد، نشانه اى از علاقه و آن را قابل ستایش بدانید و مى توانید تهدید و توهین و سرزنش هاى شریک زندگى تان را حتى اگر تحقیرکننده باشد، نشانه عشقى احساس ها و افکار مزاحم دیگر جدا کنید و بفهمید که پاسخ مراقبت تمام وقت و همراه با تعصب، همیشه بدانید که با خودش بى طاقتى را هم مى آورد؛ اما شاید وقت آن رسیده باشد که حساب عشق و علاقه را از تشکر و قدردانى نیست. شاید خود شما هم در تمام سال هایى که با وجود رنج کشیدن، قدردان مراقبت ها و حمایت هاى همسرتان بوده اید تا امروز نفهمیده باشید که با همسرى کنترل گر زیر یک سقف زندگى مى کنید؛ همسرى که بیشتر از آنکه عاشق باشد، درگیر ترس خود از تنهایى است و براى رها شدن از این ترس، مى خواهد شما را زندانى کند. اگر پاسخ شما به سوال هایی که در ادامه مطرح می کنیم مثبت است، شک نکنید که همسری کنترل گر دارید که هر روز اعتماد به نفستان را از قبل کمتر می کند.

  از دوستان و خانواده جدایتان کرده؟

  اولین قدم کنترل گرها براى محاصره کردن شما، تنها کردنتان است. آن ها مى دانند که یک آدم تنها، به راحتى خلع سلاح مى شود و به خواسته هاى فرد کنترل گر تن مى دهد و به همین دلیل براى قطع ارتباط همسرشان با دوستان صمیمى و خانواده اش تلاش مى کنند. تلاشى که ممکن است آن قدر با ظرافت صورت بگیرد که خود قربانى هم متوجه آن نشود.

  از همه چیزتان ایراد مى گیرد؟

  اگر با یک کنترل گر طرف باشید، احتمالاً مى بینید که از هر رفتار، تصمیم یا حتى فکرتان ایراد مى گیرد. کنترل گرها دوست دارند قربانى شان را از اعتمادبه نفس خالى کنند و
  [ادامه...]

  • امین آب آذرسا : بدتر از اون والدین کنترل گر

   1 سال و 6 ماه قبل

  • مهرآوه شریفی نیا : جالب بود

   2 سال پیش و 7 ماه قبل

  • فقط حیدر ع امیرالمؤمنین.. : سلام استاد . خوشحالم ک بازم برگشتین ب هم میهن

   2 سال پیش و 7 ماه قبل

 • 5 قانون برای افزایش عمر زندگی عاطفی 
احتمالا شما هم با من موافق هستید؛ آنهایی که رابطه طولانی مدتی
 • 5 قانون برای افزایش عمر زندگی عاطفی
  احتمالا شما هم با من موافق هستید؛ آنهایی که رابطه طولانی مدتی دارند، به احتمال زیاد روش های خاصی را استفاده می کنند که رابطه شان دوام پیدا می کند اما آنهایی که رابطه کوتاه مدتی را تجربه می کنند، احتمالا یا بلد نیستند چطور رابطه برقرار کنند یا بنا به هر دلیل دیگری نمی توانند رابطه را ادامه دهند. اما آنها چه روش هایی را استفاده می کنند که رابطه شان دوام پیدا می کند؟ (من قصد دارم چند قانون ساده در رابطه را با شما در میان بگذارم) که اگر این قوانین را رعایت کنید، به احتمال زیاد رابطه پایدار و با کیفیتی را سپری خواهید کرد.

  رابطه و ازدواج ، رابطه سالم

  5 قانون برای افزایش عمر زندگی عاطفی

  برای این گفتم «با کیفیت»، چون لزوما با دوام بودن رابطه به معنای «سالم» بودن آن نیست. برای همین حتما باید «کیفیت» رابطه را هم در نظر داشت؛ یک رابطه طولانی مدت با کیفیت، این قوانین با وجود سادگی، مهارت هایی هستند که برای موثر واقع شدن، نیاز به تلاش دارند.

  قانون اول؛ همسرتان را همان طور که هست بپذیرید

  مطالعات نشان می دهد که یکی از دلایل بروز تنش و کشمکش بین زوجین که احتمال جدایی را بالا می برد، تمایل آنها برای تغییر دیگری است؛ آن گونه که خود دوست دارند. زوجینی که چنین تمایلی دارند، نمی توانند همسرشان را همان طوری که هست بپذیرند. شاید آنها متوجه نیستند که بعضی ویژگی ها اساسا تغییر ناپذیر هستند، حداقل می توانم بگویم که شما قادر به تغییر دادن آن نیستید. اجازه دهید توضیح بیشتری بدهم.

  بعضی رفتارهایی که شما از همسرتان می بینید، «ویژگی های شخصیتی» هستند. مثلا برای یک فرد درونگرا، زندگی ذهنی جذابیت بیشتری نسبت به زندگی اجتماعی د
  [ادامه...]

  • علی فغانی : سلام مطلبتون عالی بود.اگه میشه مطالب بیشتری بگذاربد

   2 سال پیش, 1 ماه

  • پدر بی پدر : سلام محبوب شدی محبوبم کن ضمنا درخواست دوستیمو قبول کن ممنون

   2 سال پیش, 1 ماه

  • پدر بی پدر : سلام محبوب شدی محبوبم کن ضمنا درخواست دوستیمو قبول کن ممنون

   2 سال پیش, 1 ماه

 • کتک کاری در دوران نامزدی 
دختر جوان به آرامی اشک می ریزد و می گوید: تقصیر خودم بود. وقتی برای اولین
 • کتک کاری در دوران نامزدی
  دختر جوان به آرامی اشک می ریزد و می گوید: تقصیر خودم بود. وقتی برای اولین بار دردوران عقد در خیابان مرا کتک زد باید می فهمیدم این مرد اهل زندگی نیست. فکر کردم می توانم رفتارش را تغییر دهم ولی اشتباه کردم. بعد از ازدواج هیچ تغییری در شخصیت و رفتارش ایجاد نشد ، به هر بهانه ای مرا کتک می زد، در خیابان، منزل پدرش، کارش به جایی رسیده بود که به خودش اجازه می داد جلوی چشم مادر و پدرم دست روی من بلند کند. بالاخره تصمیم را گرفتم می خواهم جدا شوم ولی 5 سال از بهترین سالهای زندگیم تباه شد کاش همان دوران عقد تصمیم درستی می گرفتم.

  بسیاری فکر میکنند ازدواج فقط حلقه به دست کردن و گرفتن جشن عروسی و گذراندن بهترین اوقات با همسری مهربان تا آخر عمر است. اما این یک روی سکه است، درست زمانی که فکر میکنید همه چیز خوب پیش می رود بروز بعضی مشکلات می تواند به همه چیز پایان دهد و اگر شما خوش شانس باشید دردوران عقد و نامزدی متوجه بروز رفتارهایی خواهید شد که در آینده زندگی شما را تباه خواهد کرد. اما مسئله که توجه به آن مهم به نظر می رسد این است که چشمان خود را به این مشکلات نبندید. دوران عقد و نامزدی دورانی برای شناخت بهتر است . پس جلوی ضرر را از هر کجا بگیرید منفعت است.


  کتک خوردن در دوران نامزدی

  کنار آمدن با همسر خشن کار آسانی نیست. حتی ممکن است خطرناک باشد. هرچند تنش ها و بحران های دوران عقد به ندرت به برخوردهای فیزیکی و کتک منتهی می شود. اما زمانی که این اتفاق افتاد نباید به سادگی از کنار آن عبور کرد. اگر شما در دورانی که به شیرین ترین دوران زندگی معروف است کوچکترین جرو بحثی منجر به کتک خوردن شما شود و این موضوع چندین باره تکرار شود مشخص است که این فرد توانایی کنترل
  [ادامه...]

 • آیا پوشیدن لباس عروسی آرزوی نهایی زنان است؟ 

در کشورهای دیگر نیز حتی برنامه‌های تلویزیونی متعدد د
 • آیا پوشیدن لباس عروسی آرزوی نهایی زنان است؟

  در کشورهای دیگر نیز حتی برنامه‌های تلویزیونی متعدد در مورد ازدواج فقط حول محور زنان می‌گردند؛ به عنوان مثال در ایالات متحده برنامه‌ی محبوب تلویزیونی وجود دارد به نام برایدزیلاس یا عروس خشن، ولی برنامه‌ای به نام داماد خشن نداریم! یا برنامه‌ای دیگر به نام بچلر یا مجرد که در آن زنان مختلف برای رسیدن به حلقه‌ی ازدواج با یکدیگر رقابت می‌کنند، و این برنامه فوق‌العاده محبوب و پربیننده است.

  پوشیدن لباس عروس،آرزوی زنان

  لباس عروس نکته‌ی محوری و جذابیت اصلی در مراسم باشکوه ازدواج برای اقشار متوسط است، در حالی‌که کسی به لباس داماد آن‌چنان توجهی ندارد. بیانسه، ملکه‌ی موسیقی پاپ، در یکی از آهنگ‌های معروف‌اش به مردان توصیه می‌کند اگر دوست‌اش داری، پس با وی ازدواج کن.

  از طرف دیگر، غالبا تصویر مردان در جامعه این‌گونه است که ظاهرا از تعهد می‌ترسند، و باید با فریب یا شلاق تن به ازدواج دهند، یا این‌که در نهایت علی‌رغم طبیعت شهوتران و بی‌قیدشان که ذاتا از تک‌همسری طولانی‌مدت متنفر هستند، به زور به سمت محضر کشیده ‌شوند. تصور ‌”‌بحران میانسالی‌” که در آن مردان میانسال تمایل پیدا می‌کنند زنان پا به سن گذاشته‌شان را با مدلی جدید و دلربا و جوان‌تر عوض کنند، یکی دیگر از باورهای آشنای فرهنگ‌های مختلف است.

  ازدواج، به تعریفی که تاکنون ناچار به باور آن بوده‌ایم، نیاز زیستی و طبیعی زنان، و در عین حال قفسی تنگ و عذاب‌آور برای مردان است. می‌توانیم اجازه دهیم آدم‌ها به همین وهم و خیال مورد علاقه‌شان ادامه دهند؛ ولی طبق آمار و اطلاعات مربوط به دنیای واقعی، آن‌چه در حقیقت اتفاق می‌افتد کمی با این وهم و خیال متفاوت است.

  نکته‌ی او
  [ادامه...]

  • جواد جواد : کاش بجای خوندن این مزخرفات که دردی از جامعه رو دوا نمیکنه ، مشکلات رو ریشه یابی میکردید و درمانش رو مینوشتید . ریشه ی همه مشکلات در زندگی بشر ، خلاء معنوی هست . بی تقوایی هست . خدا رو ناظر ندیدن هست . محاله دو زوج با تقو

   2 سال پیش و 6 ماه قبل

 • 7 پیامکی که هیچ مردی دوست ندارد دریافت کند 

همه ما دوست داریم پیامک بفرستیم. پیام ها عشق بی پایان
 • 7 پیامکی که هیچ مردی دوست ندارد دریافت کند

  همه ما دوست داریم پیامک بفرستیم. پیام ها عشق بی پایان و دلبستگی روزافزون ما را نسبت به فردی نشان می دهند. با این حال، چند پیام هست که با فرستادن آنها به مرد زندگی تان، بجای آنکه او را بیشتر جذب کنید، فرارش می دهید. در اینجا 7 پیامکی که هیچ مردی دوست ندارد دریافت کند را برایتان آورده ایم:


  پیامک ترسناک

  پیامک ترسناک شماره 1: "نمی تونم بهت فکر نکنم."

  اگر بعد از چند هفته از اولین ملاقاتتان و در موارد نادر این پیام را بفرستید، اشکالی ندارد، ولی اگر درست بعد از اولین ملاقات تان آن را بفرستید، بزرگترین اشتباه زندگی تان را مرتکب شده اید... به خصوص اگر مکرراً یا درست یک روز بعد این کار را بکنید. در شروع روابط رمانتیک، آقایان در مورد خانم ها، احتمال می دهند که طرفشان فکر "تور زدن" آنهاست، همانطور که خانم ها احتمال می دهند طرفشان یک "آشغال" باشد. پس اگر در فرستادن پیام از همان ابتدا اشتباه کنید، ممکن است او را فراری دهید. به نظر ما بهتر است بعد از اولین ملاقات، یک پیامک بیشتر نفرستید و مثلاً بگویید: "شب خوبی بود و خوش گذشت. امیدوارم باز هم از این شب ها داشته باشیم." و بعد تا چند روز پیامکی نفرستید. با این رویه، طرفتان می فهمد که تأثیر خوبی بر روی شما گذاشته است، ولی در عین حال می داند که شما هم باید به زندگی تان برسید و او بدون آنکه تحت فشار قرار بگیرد، می تواند افکار خود را در مورد شما نظم بدهد و به نتیجه برسد.

  پیامک ترسناک شماره 2: "باید حرف بزنیم."

  این پیام را هر وقت بفرستید، تأثیر بسیار بدی دارد. کسی که این پیام را دریافت می کند حس می کند که قرار است مورد سرزنش قرار بگیرد، در حالیکه هنوز دقیقا
  [ادامه...]

 • ویژگی های مردان عاشق آدم‌ها سه دسته هستند؛ یا دوست دارند عاشق شوند یا عاشق شده‌اند یا دارند
 • ویژگی های مردان عاشق  آدم‌ها سه دسته هستند؛ یا دوست دارند عاشق شوند یا عاشق شده‌اند یا دارند عاشق می‌شوند! باتوجه به همین چند دستگی هم حال و هوای‌شان با هم فرق می‌کند. اولین نمود این حال و هوا روی ظاهر آدم‌ها معلوم می‌شود. اگر دوستی دارید که لباس پوشیدنش جدیدا با همیشه فرق کرده، اگر خواستگار تازه‌ای دارید و می‌خواهید بدانید از شما خوشش آمده یا نه و اگر می‌خواهید مقدار عاشق شدن‌شان را تشخیص بدهید این شما و این هم راهنمای لباس عشاق!

  اگر تند تند به آرایشگاه می‌رود

  اگر قبلا عادت داشت دیر به دیر آرایشگاه می‌رفت و حتی پشت گردنش را هم به موقع اصلاح نمی‌کرد ولی تازگی‌ها به طرز عجیبی عوض شده احتمالا هورمون عشق در وجودش در حال گردش است! آدم‌های عاشق معمولا به اصلاح به موقع سر، مدل دادن و کوتاه کردن موها توجه ویژه‌ای می‌کنند. برای آنها مهم است که جدی و جنتلمن به نظر برسند تا بتوانند نظر محبوب‌شان را جلب کنند. برای این کار کوتاه کردن موها انتخاب خوبی است.

  کفش من کو؟

  تغییر رویه دادن از سمت کفش آل استار به سمت کفش مردانه خودش یک نشانه مهم کسی است که سعی دارد در دل دیگران جا باز کند! کفش‌های مردانه اسم‌شان روی‌شان است! تداعی‌کننده نظم شخصیتی هر مردی هستند و همیشه باید تمیز و واکس خورده باشند تا تاثیر مناسبی روی افراد بگذارند.

  رسمی‌تر از همیشه

  عاشق تی‌شرت‌هایی با عکس گوفی و باب اسفنجی بود ولی جدیدا به پیراهن‌های اتو خورده عشق می‌ورزد؟ این هم علامت دیگر! آقایانی که عاشق شده‌اند معمولا دوست دارند رسمی‌تر از همیشه به نظر برسند. برای همین هم ترجیح می‌دهند سراغ پیراهن‌های تمیز و مرتب بروند. اگر به یقه آنها دقت کنید متوجه می‌شو
  [ادامه...]

  • .. .. : سلام.. امیدوارم ک حالتون خوب باشه.. نیستید خاتوم سلیمانی؟

   2 سال پیش و 6 ماه قبل

  • جواد جواد : این خصوصیات هم میتونه کمک کننده باشه ولی اصل نیست . چه بسا مردهایی که این خصوصیات رو رعایت میکنند ولی بازهم عاشق نیستند ...... عاشقی شیوه ی رندان بلاکش باشد .

   2 سال پیش و 6 ماه قبل

  • مهرآوه شریفی نیا : مطالب مفیدی داری

   2 سال پیش و 7 ماه قبل

 • سبک زندگی خانگی هر ایرانی
خصوصیاتی که یک خانم را علاقمند به شوهرش میکند
ایران مطلب : بسیار سخت است
 • سبک زندگی خانگی هر ایرانی
  خصوصیاتی که یک خانم را علاقمند به شوهرش میکند
  ایران مطلب : بسیار سخت است که بتوان بر طبق خصوصیات اخلاقی که جنس مخالف آنها را می پسندد رفتار کرد. معمولاً هنگامی که زمان قرارهای ملاقات فرا میرسد، خانم ها از هر نظر به خود میرسند، اما در مقابل آقایون همان چهره خسته و عرق کرده باشگاه را ترجیح میدهند. نکته مهمی که آقایان نباید هیچ گاه از نظر خود دور کنند این است که خانم ها همیشه آنطور که وانمود میکنند، نیستند و هیچ گاه حقیقت چیزهایی را که دوست دارند در همسر خود ببینند را به زبان نمی آورند.

  شاید برخی از خانم ها نسبت به بعضی از خصوصیات اخلاقی همسرشان دل خوشی نداشته باشند و همیشه از او ایراد بگیرند و به او غر بزنند؛ اما بد نیست که در این قسمت از برخی خصوصیاتی که می تواند یک خانم را همواره علاقمند به شوهرش نگه دارد نیز چیزهایی بدانیم. شاید خانم ظاهراً از تعدادی از رفتارهای بخصوص آقا رضایت نداشته باشد، اما واقعیت این است که او در باطن خود، از زور خوشحالی در حال انفجار میباشد. تعجب آور است؟!

  1 – مرد مردها

  هر چند خانم ها ادعا می کنند که از مردهای مرتب و تمیز و شیک پوش خوششان می آید، اما گاهی اوقات اگر با لباس های ورزشی کج و کوله جلوی آنها ظاهر شوید، غذا را بدون رعایت آداب ویژه بخورید، و در کوچه فوتبال بازی کنید، شاید به نظر خانم ها خیلی جذاب تر هم جلوه کنید.

  او بدش نمی آید که هر چند وقت یکبار برای نجاتش تلاش کنید، و یا اگر از عهده تعمیر برخی وسایل بر می آیید این کار را انجام دهید، و یا حتی با دوستان خود گپ بزنید. یک خانم با یک آقا قرار نمی گذارد تا بر سر این موضوع که کدامشان کفش ها و یا موهای شیک تری دارند با او به رقابت بپردازد؛ بلکه ا
  [ادامه...]

  • Δş ΔL : سلامــ محبـــوبي .. خوشحـــال ميشمـ بياييگروهـ (?????? ?????g?) عضـــو شي و پستــايقشنگتــو اونجا بزاري :))محبوبیت گروه یادت نره منتظرتما .. بدو !!?اينم لينکه گروه:http://www.hammihan.com/group/sokootmotlagh

   2 سال پیش و 7 ماه قبل

  • ♠narges ♠ : سلام دوست خوبم (gol) به گروه313-عطرانتظار دعوتتون میکنم (gol) منتظرحضور گرمتون هستیم (gol) درپناه خدا (bye) (gol) (gol) (gol) http://www.hammihan.com/group/atrentezar

   2 سال پیش و 7 ماه قبل

  • ❤️فـرهـاد سـعـیدی❤️ : سلام می تونم دعوتت کنم به گروه دلدادگان عاشق بیایی تا پستها زیباهت را تو گروه بزاری البته لطف می کنی مرسی

   2 سال پیش و 7 ماه قبل

 • سبک زندگی خانگی هر ایرانی
ابراز علاقه به همسر, زندگی مشترک
ایران مطلب : شاید باور نکنید ولی راه ها
 • سبک زندگی خانگی هر ایرانی
  ابراز علاقه به همسر, زندگی مشترک
  ایران مطلب : شاید باور نکنید ولی راه های ساده ای برای ابراز علاقه به همسرتان وجود دارد و نیازی نیست برای این که عشق و علاقه خود را به همسرتان ثابت کنید کارهای محیرالعقولی انجام دهید. در ادامه با برخی از روش های به ظاهر کوچک ولی تاثیرگذار آشنا خواهید شد.

  یکی از اشتباهات جبران ناپذیر برخی زوج ها بعد از آغاز زندگی مشترک، فراموش کردن ابراز علاقه و گذاشتن وقت برای یکدیگر است. گویا همه چیز فدای روزمرگی ها می شود. غافل از اینکه این مسئله باعث دور شدن و دلخوری زن و شوهر از یکدیگر و ایجاد فاصله بین آن دو می شود.

  در حالی که با یک شاخه گل، یک کلمه محبت آمیز و چند دقیقه صحبت صمیمانه، می توان مشکلات و دلخوری ها را از سر راه برداشت و زندگی شیرینی را در کنار همسر خود در پیش گرفت. شاید باور نکنید ولی راه های ساده ای برای ابراز علاقه به همسرتان وجود دارد و نیازی نیست برای این که عشق و علاقه خود را به همسرتان ثابت کنید کارهای محیرالعقولی انجام دهید. در ادامه با برخی از روش های به ظاهر کوچک ولی تاثیرگذار آشنا خواهید شد.

  * برای او پیام های محبت آمیز بفرستید

  به تلفن همراه او پیامکی صمیمانه بفرستید. مطمئن باشید که این کار هم شیرین و هم جالب است.

  * یکی از کارهای مشکل او را انجام دهید

  یکی از کارهای روزمره را که او رغبتی به انجام آن ندارد، انتخاب کنید و برای او انجام دهید و احساس او را هنگامی که از انجام گرفتن آن کار توسط شما مطلع می شود، نظاره گر باشید.

  * حس قدردانی خود را ابراز کنید

  وقتی همسرتان سخت کار می کند یا برایتان کاری انجام می دهد، بگذارید بداند که ش
  [ادامه...]

  • مهرآوه شریفی نیا : مطالب مفید و اموزنده ای داری....آفرین

   2 سال پیش و 8 ماه قبل

  • مهدی امرایی : عالی بود

   2 سال پیش و 10 ماه قبل

  • فِرِد اَفرا : سلام به نظر میرسه خانم ها به دنبال این چیزهای ظاهری هستند و عشق واقعی یک مرد ساده را که این کارها رابلد نباشد را درک نمی کنند مردی که صبح تا عصر برای رفاه زن وبچه اش کار می کنه (در محیطی سخت یا راهی طولانی یا کارها

   3 سال پیش و 7 ماه قبل

 • سبک زندگی خانگی هر ایرانی
شیوه‌های گلایه کردن از همسر
ایران مطلب : اگر در دوران نامزدی یا آغاز زند
 • سبک زندگی خانگی هر ایرانی
  شیوه‌های گلایه کردن از همسر
  ایران مطلب : اگر در دوران نامزدی یا آغاز زندگی مشترک هستید، مهم است که بدانید چگونه اختلاف نظرهای ریز و درشتی را که دارید، با نامزدتان در میان بگذارید زیرا ندانستن راه و رسم آن اغلب مواقع باعث می‌شود یک گلایهٔ ساده و کوچک مسبب ناراحتی طرف دیگر و پیش گرفتن رفتاری نامناسب شود که خود باعث ناراحتی بیشتر شما یا حتی خراب شدن ارتباط و کاهش علاقه هر دو طرف شود. گاهی این اختلاف‌ها ممکن است مربوط به خانواده همسر یا گاهی مربوط به مسائل شخصیتی شما و نامزدتان باشد. در این شرایط، دانستن روش گلایه کردن، شما را وارد مسیری می‌کند که ادامه آن به گفت‌و‌گوی منطقی می‌انجامد؛ در غیر این صورت، باید منتظر جدال‌های ریز و درشت بود.

  گلایه کردن خواسته یا ناخواسته در بیشتر موارد سبب موضع گیری فردی که از او گلایه می‌کنیم، می‌شود و به طور معمول، او را به سوی بازداشتن از اصلاح رفتار خود سوق می‌دهد؛ بنابراین، همواره نخستین توصیه ما برای شیوه صحیح گلایه کردن، «گلایه نکردن» و جایگزینی راهکارهای مناسب‌تر به جای آن است.

  اگر این اصل را در نظر نگیریم، باید گفت که گلایه کردن صحیح نیز اصول و قواعد خاصی دارد. پیش از پرداختن به اصول یک گلایه با قاعده باید فرد گلایه کننده هدف خود را از این کار بداند.

  گلایه کردن زمانی توجیه منطقی دارد که مقصود از آن، دستیابی به الگوهای سالم زیستن باشد.

  هدف از گلایه کردن، اصلاح رفتار و بهبود شرایط برای ایجاد یک رابطه منطقی بین افراد است؛ در غیر این صورت، برای نمونه، اگر بین همسران این گلایه‌مندی رخ دهد و هدف از آن به جای آنکه اصلاح رفتار نسبت به یکدیگر باشد، تنبیه، تحقیر و یا اهانت باشد، نه تنها اتفاق مثبتی در
  [ادامه...]

  • نیناش ناش .. : اوم مطالبت خعلی بدرد میخوره جالبن..لدفن بیا ادلیسم تاهررو بتونم ی چن صفشو بخونم

   2 سال پیش و 7 ماه قبل

  • حسن فتاحی : سلام خوبین

   3 سال پیش و 3 ماه قبل

  • majid tavakolian : عرض سلام و احترام خانم سلیمانی گرامی...مدتهاست تشریف ندارید...امیدوارم هرکجا تشریف دارید در سایه امن الهی سلامت و سرفراز باشید...با ارادت فراوان... (gol) (gol) (gol)

   3 سال پیش و 3 ماه قبل

  ادامه... دوستان
  • سعید اکبری
  • elyas ghasemi
  • طراح امور گرافیکی
  • mohammd D
  • بچه پارسى ....-
  • محمد شیون
  • پویا گل چشمه
  • آرش آرمان
  • رحمان0327 ربیعه
  • arash kh
  • پسر افغانستانی
  • نسیم محمدی
  • *kiyanmehr* gholami
  • شهنام عابدینی
  • سوشیانت ملایی
  • گوناگون goonagoon.info
  2383 هواداران
  بازدیدکنندگان